Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Μου αρεσε.Τιμα το παρελθον χωρις ομως (και καλα) παλιακο ηχο.Ο τραγουδιστης(γνωστος απο millennial reign-ακουστε το ωραιοτατο great divide)ειναι νομιζω εξαιρετικη επιλογη καθως ταιριαζει αλλα δεν ειναι μιμος(πραγμα που βρισκω γενικως απωθητικο).

2 Likes

Ενδιαφέρων καταφθάνει ο Φλεβάρης

1 Like

Εξελίσσονται σε μεγάλη αγάπη, ακουμπάνε και το doom/heavy rock.

2 Likes

Το παίρνω από άλλο τόπικ επειδή αξίζει την προσοχή μας.

3 Likes

Ωραιο!

1 Like

Για ρίξτε του μια αυτιά ρε παλουκάρια να πείτε γνώμες.

Εμένα μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ δυνατό.

Φανταστικό συγκρότημα, με ιδιαίτερο ήχο, που δεν αναλώνεται σε στερεότυπα.

8 Likes

Σκοτεινό και δυναμικό heavy που ξεχωρίζει από τον σωρό.
Εξαιρετικές κιθάρες επίσης.

2 Likes

@Achamian για τις γειτόνισσες, όμως, δε λες κουβέντα. Ή κρατάς κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα;

Απολαυστικές. Εξαιρετική παραγωγή και με το “Not Even You” να φέρνει έναν αέρα παλιό καλό από του κόλπους του ογκώδους US power (και με ολίγον τι prog riffing).

3 Likes

Πέφτω πάνω τους συνέχεια τώρα τελευταία και δεν αξιώθηκα να πατήσω πλέι.
Στηρίζουμε πάντως Σερβία γενικά :serbia:

1 Like

Ολιγόλεπτο διάλειμμα από τη δισκάρα των Acerus για μια δυνατή τζούρα αρχαίου NWBHM.
Κάποιον θυμίζει η φωνή του, αλλά δε μου έρχεται. Ρεφρενάρα.

4 Likes
3 Likes

Δύο ελληνικές μπάντες

2 Likes
1 Like

Πάμε ρε μπαντάρα

6 Likes


Ιταλικό μέτσολ για άντρες που δε φοβούνται να φορέσουν δερμάτινα εσώρουχα

6 Likes
6 Likes

Λοιπόν, το νέο Traveler είναι (πάρα) πολύ καλό και έχει ψωμί. Δεν με θεωρώ μεγάλο φαν τους, αλλά είναι μια μπάντα που πάντα με ευχαριστεί να τους ακούω (και το Starbreaker είναι heavy metal κορυφή). Το Prequel to Madness μου φάνηκε πολύ κοντά στα στάνταρ του πρώτου δίσκου και σίγουρα δυναμική επιστροφή μετά το step down το δεύτερου άλμπουμ. Έχει παραγωγάρα, έχουν ωριμάσει συνθετικά (έμαθαν να βάζουν και φρένο, ο Abboud σίγουρα είναι πιο κοντρολαρισμένος στο πως τραγουδάει), ενώ συνολικά ο δίσκος κυλάει νεράκι και βγάζει μια σιγουριά, ότι είχαν πολύ ξεκάθαρο τι ήθελαν να παίξουν και πως. Το τελικό αποτέλεσμα είναι άκρως διασκεδαστικό, ένας δίσκος που κινείται εντός σαφών ορίων, αλλά αυτό που κάνει, το κάνει πολύ πετυχημένα και σίγουρα θα ικανοποιήσει όσους ασχοληθούν.

ΥΓ. Το σινγκλάκι του δίσκου (Heavy Hearts) είναι ίσως το πιο αδύναμο στο άλμπουμ κατ’εμέ και απορώ γιατί επέλεξαν αυτό.

2ΥΓ. Το Rebels of the Earth είναι τεράστιο κομμάτι. Ότι καλύτερο έχουν γράψει (μαζί με Starbreaker :stuck_out_tongue: ).

11 Likes

Το άκουσα κι εγώ δύο φορές μέχρι στιγμής και συντάσσομαι …

Τούμπανο ο δίσκος .

Άντε να τους δούμε σε σόλο εμφάνιση όπως θα έρθουν οι Riot City γιατί σαν συναυλιακός φτωχομπινες πλέον για αυτές τις μπανταρες του 25ρου € είμαι :rofl::rofl:

7 Likes

IMG_3230

Οτι,εν ετει 2024,θα «ενιωθα» τοσο ενα γερμανικο power αλμπουμ δεν μου το’χα!All killers, no fillers κυριολεκτικα!

6 Likes

Επιτηδευμένος ήχος, μια λεπτή γραμμή μεταξύ διαφορετικότητας και κιτς κατά μερικούς. Αν είσαι κιτς πάντως, δε βγάζεις τέτοιες συνθέσεις.

4 Likes