Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Η φετινή έκπληξη έρχεται από τη Ρωσία. Epic doom metal υψηλού επιπέδου.

5 Likes

Επίσημη κυκλοφορία των Deceptor που περιλαμβάνει ακυκλοφόρητα studio και Live κομμάτια και όσα εμπεριέχονται στο demotape 1989. Είναι η μόνη επίσημη κυκλοφορία από ότι γράφει η ίδια η μπαντα στον φβ λογαριασμό της. Κάποιο ποσό από την αγορά του ψηφιακού άλμπουμ θα πάει στην ΛΑΜΨΗ - Σύλλογος Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματικές Ασθένειες Β. Ελλάδος.

10 Likes
3 Likes

Δεν μ αρεσει καθολου ο Φελιπε, αλλα Scald ειναι αυτοι. Θα το ακουσω

1 Like

Να το ακούσεις και να μας πεις τί άκουσες :love_you_gesture:t2:

1 Like

Ήμουν εξαιρετικά επιφυλακτικός, ωστόσο το κομμάτι είναι πάρα πάρα πολύ καλό και, κυρίως, έχει διακριτό άρωμα SCALD συνθετικά. Μακάρι να είναι σε αυτά τα επίπεδα και ο δίσκος.

2 Likes

Καλό είναι. Έως πολύ καλό.

Χωρίς Agyl όμως δεν είναι - δεν μπορεί να είναι - Scald.

Είναι κάτι που θυμίζει Scald.

Θα τον ακούσω τον δίσκο πάντως.

1 Like

Δεν μου λετε κιολας ΤΙ ν ακούσω απο Scald αφου το έφερε η κουβέντα;

Δεν έχεις πολλές επιλογές δυστυχώς

5 Likes

Ε ναι. Έναν δίσκο έχουν.

2 Likes

Πειτε με περιεργο, αλλα εμενα δεν μ αρεσε τελικα. Ελπιζω να χει καλυτερα ο δισκος. Αν εξαιρεσεις την lead κιθαρα κ αυτο το μπαθορικο ριφ που παιζει δυο τρεις φορες το υπολοιπο τραγουδι δεν με παει πουθενα.
Ενιωσα οπως με τους Smoulder, τους Stygian Crown κ αλλους τελευταια. Φωνητικες γραμμες που πιο πολυ μου χαλανε το τραγουδι παρα μου το φτιαχνουν. Το ιδιο κ με αρκετα παρτς της συνθεσης.
Για την αποκοσμη ατμοσφαιρα των παλιων Scald oυτε λογος, αλλα αυτο ηταν αναποφευκτο

1 Like

Περίεργος δεν ξέρω, αλλά αν κρίνω και από άλλα ποστ σου εδώ ή στα doom, ίσως λίγο δύσκολος… :stuck_out_tongue:

Καλά, κανόνισε τα λεγόμενά σου για Crypt Sermon :wink:

Ρε παιδες εγω απορω πως δεν εχετε γινει δυσκολοι😛 Τοσα χρονια ακουμε αυτα τα πραματα. Φυσικη συνεπεια ειναι ο κορεσμος οταν δε υπαρχει κατι ιδιαιτερο.

@Achamian το πρωτο που ακουσα μ αρεσε. Το δευτερο μπα. Πιο πιθανους τους εχω παντως να μου κανουν απο το Scald.

Oι Atlantean Kodex θα βγαλουν τιποτα;

Εκεί και αν υπάρχει κούραση και κορεσμός

1 Like

Διαφωνω πληρως

1 Like

Σιγή από Kodex

Το ξέρω μωρέ απλά ενώ έχουν όλα τα στοιχεία για να μ αρέσουν και να γράφουν κομματάρες μου φαίνεται οτι γίνεται τόσο επιτηδευμένα που με χάνουν στο τέλος

2 Likes

Εεεε σε ποιον-ους δίσκο-ους αναφέρεσαι;

Αν κ διαφωνω σε νιωθω γτ γενικα το ειδος το αντιλαμβανομαι ετσι πλεον. Δηλαδη καταλαβαινω πως μπορεις να φτασεις σε τετοια συμπερασματα