Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Εμενα πχ πριν το White Goddess δεν μ αρεσαν καθολου. Σπανια εχουν τετοια αποκλιση στα γουστα μου οι δισκοι μιας μπαντας. Κ σε παρομοιο υφος μεταξυ τους.

Εξαιρεση το White Ship.

@Achamian προτιμω το κρυπτ απο το Scald. Καταληγω με τους Crypt Sermon οτι οσο πιο doomy παιζουν τοσο πιο πολυ μ αρεσουν. Οταν αρχιζουν να παουεριζουν κ “περα” με χανουν τελειως. Αστοχια πληρης.

Το καλό με αυτούς είναι ότι US παουερίζουν, δηλαδή Savatage.

Σε σας που σας αρεσουν. Εμενα οταν παουεριζουν μου θυμιζουν πιο πολυ λινκιν παρκ :stuck_out_tongue:

1 Like

Παντως πραγματικα εχω στεναχωρηθει μ αυτη την μπαντα κ το πως μου γυρισε η σχεση μου μαζι τους. Το πρωτο τους το λατρευω κ αν δειτε πχ λιστες για την δεκαετια το χω μεσα.

Χωρίς να σποϊλεριάσω, στον νέο δίσκο έχουν την καλύτερη παραγωγή έως τώρα και έναν εντελώς απλωμένο ήχο προς όλες τις κατευθύνσεις.

1 Like

Δεν μ αρεσαν οι scald. Σταρχιδια σας οκ :stuck_out_tongue:

Για τους Lord Vigo κανα νεο; θα κανουν καποια στιγμη το 3/3 ;

1 Like

Τώωωωρα; Το '18 το κάνανε αυτό

Για το 6/6 πάνε πλέον

1 Like

Σαν το… 1/1 των Scald όμως λίγα πράγματα υπάρχουν!

4 Likes

Συγγνώμη για την ημιμάθεια μου νομιζα οτι η δισκογραφία τους ξεκιναει απο το six το οποιο πολυ καλο αλλα παιδικη χαρα μπροστα στα 2 επόμενα (οκ υπερβολη αλλα καταλαβαίνεις).

Ωραια ας καθυστερήσουν το επομενο. Εγω βρηκα τι θα ακουσω. Θενξ για το ανοιγμα των…αυτιων

Δεν έχω ακούσει νότα από αυτούς, παρόλο που τους ξέρω σαν όνομα. Με τι να ξεκινήσω? Similar artists στο Metal Archives μου βγάζει μπάντες που μου αρέσουν πολύ, ειδικά Candlemass οπότε υποθέτω ότι θα μου κάνουν κλικ.

Εγω θα ελεγα με το dance de noir αλλα ο Γρακχος θα σε βοηθηδει περισσότερο αφου τους εχει μεγαλη αγάπη αποτι εχω καταλάβει

2 Likes

Το πιο δημοφιλές είναι όντως το Danse De Noir, concept album βασισμένο στο Blade Runner και με μια έτσι πιο all-around heavy metal χροιά. Είναι καλό σημείο εκκίνησης εκτιμώ. Αν όμως θες πιο μερακλίδικες, επικοντούμ καταστάσεις πας στα τρία πρώτα και ειδικά στο Six Must Die (ω ναι, @Ixnay , καλά σου ______ η παιδική χαρά :bangbang:).

3 Likes

Θυμάμαι ότι είχα δει εξώφυλλο κ κριτική από το Danse De Noir που προτείνετε κ λόγω εξωφύλλου προσπέρασα…

1 Like

Τι θέμα έχεις με το εξώφυλλο ρε

Κλασική μέταλ διασκεδαστική εικόνα

2 Likes

Είχα σκαλώσει με το φωτουριστκό του θέματος, ούτε θυμάμαι. Κ τώρα δεν μου κάνει κλικ. Μου φαίνεται πολύ AI φάση.

1 Like

Τεσπά δεν πειράζει αυτό

Ζύγισέ τα, κάνε τα κουμάντα σου και βουρ

2 Likes

Νταξ μωρε μια κουβέντα παραπάνω ειπαμε. Λιγο η ζεστη λιγο η κουραση…

Παντως επ ευκαιρίας για κάποιον λογο περιμένω απο εσενα αναλυση του dance de noir στο …με λιγα λογια. Το ανέφερες εσυ; το σκεφτηκα μονος μου επειδη θα εγραψες για αυτο στο παιχνίδι; δε ξέρω. Παρόλα αυτα θα περιμένω…

2 Likes

Ναι ε; :thinking:

ΟΚ, θα το δούμε κάποια στιγμή I guess

2 Likes
6 Likes

Εμενα μου κανανε κλικ με το Blackbourne Souls και ακομα το προτιμω περισσοτερο απο τα υπολοιπα. Δοκιμασε το κ αυτο αφου θες και την πιο Candlemass πλευρα

1 Like