Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Αυτό σου λέω γιατί πρέπει να βρίζεις ότι δεν είναι του γούστου σου; Εγώ θα σου πώ κάτι άλλο, αν κάποιος έβριζε τους Firewind ας πούμε έτσι επειδή δεν του αρέσει ο Gus G σαν κιθαρίστας πώς θα σου φαινόταν;

Απλα καυτηριασα κατι.Δν νομιζω οτι αξιζει να ασχολουμαστε αλλο.

Χαίρομαι πού κατάλαβες ότι έδειξες υποκειμενική εμπάθεια…

:lol: :lol:

Κορυφαία posts! Προκαλούν άπειρο γέλιο!

Με το “ύφος” που έγραψες το πρώτο post, μου δίνεις την εντύπωση ότι αδιαφόρησες εντελώς για το τί γράφτηκε στις προηγούμενες σελίδες και απλά μπήκες και έγραψες αυτά που θεωρείς εσύ καλά, κράζοντας ό,τι δεν σου αρέσει! :thumbdown:

Υπάρχει σχετικό topic για αυτό: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3940 :wink:

Μιας και είμαι και εγώ powerάς θα μπορούσα να σχολιάσω ορισμένες επιλογές σου με ύφος παρόμοιο με το δικό σου…

π.χ. Οι Metalium είναι απλά ανύπαρκτη μπάντα! Ο ορισμός του “κλισέ”…
Οι Morgana Lefay και οι Eidolon δεν μπορούν να γράψουν ούτε ένα καλό τραγούδι…
Το “Forged In Fire” των Firewind είναι η αρχή της κατρακύλας…
Και το “Northern Rage” των Stormwarrior είναι πατάτα και τρισχειρότερο από το πολύ καλό ομώνυμο ντεμπούτο…

Κάποια από αυτά τα εννοώ και κάποια όχι… :roll:

Θα μπορούσα να συνεχίσω παραθέτωντας ως “πραγματικές δισκάρες” του είδους για το 2005 τα
Falconer - Grime Vs Grandeur
Hammerfall - Chapter V
Axehammer - Windrider
Mago De Oz - Gaia II: La Voz Dormida
Heed - The Call
Savage Circus - Dreamland Manor
Manowar - The Sons Of Odin (EP)

για το 2006 τα
Innerwish - Inner Strength
Mystic Prophecy - Savage Souls
Persuader - When Eden Burns

και για το 2007 (μέχρι στιγμής):
Machine Men - Circus Of Fouls
Domine - Ancient Spirit Rising

παρατηρώντας ότι αυτά που προτείνεις είναι για πέταμα… :wink:

Δεν θα σχολιάσω που προτείνεις σε topic για καινούργιες power - heavy - epic κυκλοφορίες τους Titan Force, Heaven’s Gate και Jag Panzer, γιατί θα προτείνω και εγώ 2 συγκροτήματα που από ότι άκουσα είναι καλοί, τους Metallica και τους Iron Maiden! 8)

Τα λέω όλα αυτά γιατί δεν μου άρεσε το στυλ σου, όπως δεν άρεσε και στον eagleheart! :wink:

  1. Είναι εμφανές ότι δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες! :?
  2. Ακούω και US power και σκανδιναβικό και τευτονικό και europower!
    Μου αρέσουν δίσκοι από όλα αυτά τα είδη! Όπως και το αντίθετο!
    Αν δεχτούμε αυτά που λες για το europower, τότε συγκροτήματα τύπου Morgana Lefay έχουν ανούσιο κοπάνημα, ανέμπνευτες κιθάρες, και αδυναμία στη δημιουργία ενός δυνατού refrain!

Για αυτό, χαλάρωσε και απόλαυσε το power στην ολότητά του! 8)

Το περίεργο ξέρεις ποιό είναι Δημήτρη; Οτι βλέποντας το προφίλ του συγκεκριμένου χρήστη διαπίστωσα πώς αυτά πού τώρα βρίζει, πριν κάποιο καιρό τα αποθέωνε…

Bravo ρε Maiden τα ειπες ολα,δεν χρειαζετε να γραψω και εγω κατι για το παραληρημα του powera!
Οτι θα αρπαζομασταν μεταξυ μας οι powerαδες δεν το περιμενα και σε δικο μας τοπικ δεν το περιμενα με τιποτα!

Α!!Οι Axenstar ειναι πολυ καλη μπαντα και το Final Requiem must αλμπουμ για τους europowerαδες!

λιγα τα λογια σου για το καλομοιρακι ακους???:lightsabre: :lightsabre: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Περιέργα πράγματα… :-k :-k :-k

Ναι ρε Άκη, αν είναι δυνατόν! :?

Πολυ καλη κυκλοφορια του 2005,ειναι το αλμπουμ του Rob Rock-Holy Hell!H φωναρα του δεσποζει,κιθαρες ξυραφι απο τον Roy Z παρακαλαω και φοβερη παραγωγη απο τον Roy!!Kαι το Eyes of Internity βεβαια γαμαει!

Καλα,Καλα MAIDEN1979 δεν την παλευεις καθολου.
1)Λες οτι οι Lefay και οι Eidolon δεν μπορουν να γραψουν καλο τραγουδι.Μαλλον το φλωρικο αυτακι σου αντιδρα σε ακουσματα με thrashy προσανατολισμους.Δισκαρες σαν τα Sanctified,Maleficium,Hallowed
Apparition,Coma Nation τις εχεις ακουσει?
2)Συνειδητοποιωντας οτι η πλεοψηφια συμμεριζεται τις μουσικες σου προτασεις(γελοιες ολες ειναι αλλα τι
να περιμενεις απο ενα τυπο που θεωρει καλο το Chapter V,Dreamland Manor,Grime vs Grandeur) κατανοω οτι το επιπεδο μουσικης παιδειας ειναι πολυ χαμηλο σε αυτο το topic

Eagleheart
1)Μου ανεφερες οτι αυτο το topic ειναι για ψαγμενες προτασεις στο ειδος
Αναρωτιεμαι λοιπον αν ειναι τοσο ψαγμενα ακουσματα του στυλ Savage Circus,Falconer,Machine Men,
Domine,Masterplan,Mystic Prophecy,Thunderstone κλπ που αναφερονται και μαλιστα απο τον Maiden1979
που σπευσατε να τον επικροτησετε για τις υπεροχες αποψεις του.

Που βρηκες κατι τετοιο?

Απο ποτε θεωρειται παραληρημα η τεκμηριωμενη κριτικη σε ενα ειδος και η καταθεση μερικων αποψεων για
καποιες κυκλοφοριες που γουσταρω?

Αν εσύ θεωρείς τεκμηριωμένη κριτική και παράθεση απόψεων το θάψιμο σε συγκρότηματα πού δεν σου αρέσουν, τότε μάλλον εμείς οι υπόλοιποι αντιλαμβανόμαστε εντελώς διαφορετικά κάποια πράγματα σε σχέση με σένα.
Όσο για το προφίλ σου ρίξε μιά ματιά εδώ: http://www.rocking.gr/modules/forum/search.php?searchid=24784
Κι αν θές κάτι πιο περιεκτικό:

Σορυ αλλα το λινκ το μονο που βγαζει ειναι…Sorry no matches…:?

Εμένα ανοίγει κανονικά, μπορείς να κάνεις view user profile όμως και να διβάσεις παλιότερα posts του…

Αν προσεξες ομως το συγκεκριμενο post εγινε πριν απο 1,5χρονο.
Primal fear:οντως τους γουσταρω.ακολουθουν τα βηματα των accept,priest και ουδεμια σχεση εχουν με europower
Iron Savior:κιθαριστικο power/heavy επιθετικα φωνητικα
Thunderstone:Oταν εκανα to συγκεκριμενο post δεν ειχαν κυκλοφορησει τους 2 τελευταιους δισκους τους
που εχουν ξεκαθαρη europower αισθητικη
Gaia epicus:μελωδικο heavy-hard rock
Guardian:ε οχι και europower
Dream evil,firewind,hammerfall,persuader,edguy:κινουνται στον ευρυτερο χωρο του heavy-power
altaria:ακου το κομματι unicorn kai βγαλε μετα συμπερασμα για την κατηγορια που ανηκουν
stratovarius:ok εδω με πιανεις αλλα θυμησου το ποστ εγινε πριν 1,5 χρονο

Ποια ειναι ρε μαγκα η τεκμηριωμενη κριτικη σου?Να μην ακουμε europower επειδη δεν το γουσταρεις εσυ?
Και δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να αποκαλεις καποιον φλωρο επειδη δεν γουσταρεις τα ακουσματα του!Οποτε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις!

:lol: :lol: :lol: Φιλε αναρωτιεμε αν κανεις πλακα!!!Οι Gaia Epicus παιζουν ξεκαθαρο europower και στα 3 αλμπουμ που εχουν κυκλοφορησει!!!8)

το τελευταιο δν το εχω
sorry μπερδευτηκα στο χαρακτηρισμο αλλα europower δεν ειναι.καλες ρυθμικες κιθαρες,ουσιωδεις μελωδιες
και λιγα πληκτρα

να τη η τεκμηριωση.και αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερω δεν σηκωνουν νομιζω αμφισβητηση