Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

μαζί σου :smiley:

Tα 2 πρώτα τους με την γκόμενα στα φωνητικά μου αρέσανε αυτό μου φάνηκε μετριότητα…

Λοιπόν, το Arryan Path είναι πάρα πολύ καλό και σε σημεία μου θύμισε αρκετά την τελευταία δουλειά των Sarissa, κυρίως λόγω φωνής και των εθνικ μελωδιών στα πλήκτρα και τις κιθάρες.

Στα τοπ του είδους για φέτος. Αγαπημένες στιγμές τα 2 πρώτα και τα 2 τελευταία κομμάτια.

Eιναι οι ιδιοι Ignitor του “Take to the Sky”?To χα κατεβασει πριν καναδυο χρονια και θυμαμαι απ’το ονομα οτι μου ειχε αφησει καλες εντυπωσεις.Παω να ξεθαψω…

Γαμωτο το Arryan Path δεν το εχω τσεκαρει ακομα. Ολο το ξεχναω/αναβαλλω. Δεν νομιζω να εχει ξαναπροταθει (ουτε να το εχω ξαναπροτεινει) και επειδη γκαριζω να το μαθει ο κοσμος…

Aυτη την δισκαρα την εχει ακουσει κανεις? Progressive/Power απο Σουηδια μερια…Στο γκρουπ ειναι και ο αδερφος του Gildenlow νομιζω (μπασο). Ακουστε το οπως και δηποτε. Καλα φωνητικα, σουπερ πληκτρα, πορωση. Καταπληκτικη ατμοσφαιρα στο συνολο.

όντως πολυ καλό

το Ignitor το βρηκα τραγικα απαραδεκτο… δεν καταφερα να το ακουσω ουτε μεχρι τελους… καπου στο 5ο κομματι το παρατησα…

ο βασικοτερος λογος ηταν κιολας ο McMaster, δε λεω θεος στο ντεμπουτο των watchtower αλλα εδω απλα δεν παλευεται με τπτ… σκετη καταστροφη τα φωνητικα του

Διερευσε το καινουργιο Kiuas, τίτλος: Lustdriven

Τα 2 πρωτα τους μου είχαν αρέσει αρκετά θα ακουστεί και αυτό.

their debut is fucken epic

Του 2004 δισκος.Απο τους δανους mercenary…Power,melodic death,thrash και ισως progressive…Λεει…!

24 Mαη

…are forever. 8)

Θα περιμένουμε με την αυτήν έξω.

Γενικοτερα μου αρεσουν τα αλμπουμακια του, και οταν θελω να ακουσω κατι τετοιο, τα ακουω πολυ ευχαριστα.
Το καινουριο μαλιστα μπορω να πω οτι μου φανηκε παααρα πολυ καλο!
(Αν και απο οτι θυμαμαι, οταν διαβαζα hammer καποτε, οι παντογνωστες εκει συνηθως τον εθαβαν)

Axel Rudi Pell - The Crest

\m/

Dreamtone & Iris Mavraki’s Neverland

Power/Prog απο τους Τουρκους Dreamtone και στα φωνητικα ειναι η Ιρις Μαυρακη
Δεν ξερω αν ταιριαζε καλυτερα στο thread με τις progressive μπαντες…
Τωρα κανω το πρωτο ακουσμα και μου φαινεται αρκετα ενδιαφερον
Εχουμε και συμμετοχες απο Urban Breed, Jon Oliva και Edu Falaschi

Kαι μόνο που ο fenriz δηλώνει fan griffin,savage grace αγαπάμε darkthrone…:stuck_out_tongue:

μετά απο ένα μήνα ακρόασης έχω να πω ότι ο δίσκος είναι πολύ καλός, όμορφο heavy power με πολλά “έξυπνα” σημεία… τα ρεφραίν σου κολλάνε στο μυαλό!! ευτυχώς που αναφέρθηκε γιατί τους έιχα ρίξει χι απο τα πρώτα 2, μάλλον πρέπει να τα ξανατσεκάρω

ακουσα πρωτη φορα απο τους Arryan Path το Terra Incognita
παρα πολυ καλο…!!
δεν το περιμενα.!
και τα φωνητικα τρομερα…

δεν ηξερα που να το ρωτησω…
μην γελάσει κανεις…
εχει κανενας απο εσας ακουσει αυτο:
[B]
solo project of Jon Schaffer from Iced Earth

Sons Of Liberty - Brush-Fires Of The Mind[/B]

Eγω!!!:D:D:D
Και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα,αν και εχω μια αδυναμια σε αυτον,οποτε δεν ειμαι απολυτα αντικειμενικος!
Ελπιζω να βγαζει πλεον εκει ολο τον “πατριωτισμο” του και να βγαλει κανα σοβαρο Iced Earth δισκο (μαλλον απιθανο :(:()

Καλό, αλλά μέχρι εκεί. Δε με ενθουσίασε.