Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Ρε αντε γεια ρε. Christian Mistress ρε. Και μετα ευχαριστουμε ολοι τον Somni, επειδη θελω να τον κανω να νοιωσει πολυ αβολα τωρα, χου χου. =)

Edit: Υπ οψη ειναι στην εταιρια των Hammers of Misfortune, οποτε ξερετε οτι μπορειτε να περιμενετε κατι ποιοτικο. Γενικα η 20 Buck Spin ειναι αρκετα κομπλε στα κριτηρια της.

Edit2: Το κλεισιμο με το Omega Stone εν τω μεταξυ πιστευω πως ειναι το καλυτερο πραγμα που εχω ακουσει φετος.

Μας έχετε ψήσει ε, περιμένω να ακούσω μεγάλα πράματα!

Πραγματικα μου φαινεται απιθανο καποιος να γουσταρει κλασσικο μεταλ και να μην του αρεσει εστω αυτο το πραγμα. Τετοια νιλα ειχα να παθω απ το ντεμπουτο των Crystal Viper να καταλαβεις.

Με την περιγραφη που εκανες εψησες και εμενα.
Για να δουμε…

αχαχαχα, εμένα η λέξη ήταν COTES! ένηγουεη, υπερβολικός ο γιαννάκης, εμένα δεν με έχει ενθουσιάσει μέχρι στιγμής :lol:, εκτός ίσως από το home in the sun που ούτως ή άλλως το αγαπούσαμε από πριν. αλλά και το riding on the edges είναι πολύ ωραίο και γενικά όσο πάει στρώνει το πράμα, οπότε επιφυλασσόμαστε. και, ναι, υπάρχει μια ιδέα από πρώιμους μέηντεν, πράγμα αρκετό για να ακούμε αυτό και όχι το τελευταίο μέηντεν. άσε που αυτό έχει και τη σωστή διάρκεια, 27 λεπτάκια. μέχρι να φτάσουν τα 80, ας ελπίσουμε ότι θα είναι στον τρίτο τους δίσκο. τα φωνητικά μού ακούγονται ώρες ώρες πολύ κοντά στην τύπισσα των black knight, τόσο γαμάτα είναι :smiley:

Το home in the sun εν τω μεταξυ ισως και να ειναι το λιγοτερο αγαπημενο μου στο δισκο. ;p Το χω ακουσει παντως 7-8 φορες μεχρι τωρα κι ειμαι στην εντελως αντιπερα οχθη, το καλυτερο χεβυμεταλ που βγηκε φετος (αν κι ακομα δεν εχω ακουσει το Accept).

Desert Rose λέμε!

Δεν ακουω την μπαντα αλλα ειδα στο metalsucks αυτο.
Διαβαστε σχολια απο κατω.

DUDE. It?s a fucking werewolf with a scythe riding a horse in front of a castle. Like, every other band should just quit. Seriously, just go home. It?s over. It?s done. Crystal Viper ended it. Time to start trying to make country music or some shit, ?cause this ship has muthafuckin? sailed.

:bow: :bow: :bow:

Ώπα, νέος δίσκος; :smiley:

Edit:

CRYSTAL VIPER - NEW ALBUM DETAILS REVEALED
Polish female fronted Traditional Heavy Metal act CRYSTAL VIPER, will release their brand new studio album titled “Legends” via AFM Records on October 22, 2010. As the title suggest, all the lyrics will be based on the original Polish legends from the middle-ages. The album was recorded and mixed at the MP Studio in Poland, with engineer Mariusz Pietka and producer Bart Gabriel. The album will feature several very special guests: Rhino (the famous ex-MANOWAR drummer), Stefan Kaufmann (U.D.O., ex-ACCEPT), Mat Sinner (PRIMAL FEAR, SINNER) and Sven D’Anna & Dano Boland (WIZARD).

Earlier this year CRYSTAL VIPER released their first live album titled “Defenders Of The Magic Circle - Live In Germany”. The CD includes the band’s entire live set recorded in 2009 at the Magic Circle Festival in Germany along with a bunch of studio cuts, incl. single tracks such as “The Wolf And The Witch” and “Stronghold: Under Siege”, brand new song titled “Secret Of The Black Water”, and the previously unreleased VIRGIN STEELE cover song “Obsession (It Burns For You)”.

CRYSTAL VIPER is:

Marta Gabriel - vocals, rhythm guitar, grand piano & orchestrations
Andy Wave - lead & rhythm guitars
Tom Woryna - bass guitar
and Golem - drums

Πλάκα πλάκα το εξώφυλλο του νέου Κρίσταλ Βάιπερ κόβει τη Γη στα δύο ε! :smiley:

Chris Moyen ειναι αυτος.

Ναι, αλλα παρεθεσε και το τι γραφεται πιο πανω :

This band defines metal. If aliens came down to earth and were all, ?Hey, Axl, what is this metal of which you speak??, I?d give them a Crystal Viper album to take back to their home planet. And then they?d play it on the mothership during take-off ?cause they?d be just that curious, and then the mothership would explode, and charred alien carcasses would rain down all around us. And then Crystal Viper would write a concept album about it.

Tωρα ειμαστε κομπλε. 8)

Ετυχε να ακουσω ενα κομματακι απο Crystal Viper, πριν λιγο καιρο. Το City Of The Damned. Με το που τελειωσε, σκεφτηκα 3 πραγματα: α) “Πρεπει να βρω τα σιντι τους”, β) Πρεπει να αναγνωριστουν ως μεγαλη μπαντα και γ) Πρεπει να ερθουν Αθηνα.

Εχει παρει το ματι σας καποιο CD τους πουθενα στο κεντρο?

Metal Era σίγουρα, Αθήνα έχουν έρθει 2 φορές, τη μια στο UTH.

To City Of The Damned το θεωρώ από τα πιο μέτρια τους, τσέκαρε Night Prowler ή Shadows On The Horizon 8)

Ρε συ Νάιτ Σκάη, λάθος μέρος του ποστ μπόλνταρες. :stuck_out_tongue:

Απο τα μετρια το City Of The Damned? Φανταζομαι τι κολαση θα συμβαινει στα επομενα! Θα περασω απο Μεταλ Ερα μια βολτουλα να δω. Θενξ :smiley:

Aχαχαχα, δικιο εχεις.
Πολυ σουρεαλ περιγραφη ο τυπος για το σκηνικο με τους εξωγηινους.
Απλα μπολνταρα το ουσιωδες μωρε.

@ Martian

Που να ακουσεις και ‘‘I Am The Leather Witch’’ και ‘‘Sleeping Swords’’ (μαζι με αυτα που ειπε ο freedom φυσικα) !!

Θεος, μλκ. Ακομη και στο χεβυμεταλ, το mid tempo επελεξε. :lol: Εισαι το DOOM, κι η περιπτωση σου δεν επιδεχεται θεραπειας… Αν και δε νομιζω πως θες να γιατρευτεις εδω που τα λεμε.

Edit: Το “City of the Damned” εν τω μεταξυ τυχαινει να ναι το αγαπημενο μου. =p Γουστα. Θα ακουσουμε και το καινουργιο παντως το οποιο ελπιζω να ‘ναι καλυτερο απ το προηγουμενο, γιατι καλο το Metal Nation, αλλα το ντεμπουτο δεν τ’ αγγιξε δυστυχως.

bump!

Νεο Grave Digger; Κιολας; Μολις εναμισης χρονος περασε απ το προηγουμενο.

The Clans Will Rise Again is a loose sequel of the Tunes Of War album, but this
time not a concept album about the Scottish history, rather a work about
Scotland, it’s mysticism and it’s people.

Κατι μου λεει πως αυτο θα το ακουσω προσεκτικα.

αυτός στο ξώφυλλο θέλει να μοιάσει στον σαουρον κ βαστάει αυτό το πράμα? : P

τους έχω αφήσει στο the grave digger, με ψήνει κι εμένα.