Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

ωχ! πάω να δω γιατί το ξέχασα χαχα

πρώτη φορά άκουσα κατι από αυτούς και γαμει.!!!
πολύ ωραίο το κομματάκι…!
τι μπάντες υπάρχουν που δεν τις ξέρουμε(αντε, εγω δεν τις ξερω…)…χαμός…

Και επισης…

δυο φορές το άκουσα και έχω βρει την χαρά μου…
περιμένεις να δεις να κάνει κάπου κοιλιά ο δίσκος και όμως όχι…από την αρχή ως το τέλος ο δίσκος ειναι σε πολύ υψηλό επίπεδο…

όπως αναφέρθηκε και ποιο πάνω [B][I]ο “χαμένος” κρίκος μεταξύ των Crimson Glory και Queensryche[/I][/B]

μπράβο σε αυτόν που τον πρότεινε…

Ποπο αυτοι οι King leoric(Skeleton King) ειναι καλοι.Ακομα και σε μενα αρεσε που δεν ακουω σκετο epic 8O

[B]King of Asgard-Fimbulvintr[/B]

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το σωστό θρεντ για το άλμπουμ αλλά δεν μου φαινόταν και τόσο ταιριαστό σε κανένα άλλο. Εδώ έχουμε πρώην μέλη των Mithotyn σε μια καινούργια μπάντα. Το μουσικό στυλ είναι κοντά στους Mithotyn αλλά σε πιο κλασικές heavy metal φόρμες. Δεν λείπουν με τα ακραία φωνητικά (αν και πολύ πιο ήρεμα και σε πιο epic φάση) και μερικά blast beat αλλά η βάση της μουσικής είναι το επικό metal. Υπάρχουν και αρκετές επιρροές από τους Amon Amarth σε πολλές μελωδίες στις κιθάρες κυρίως. Γενικά πολλά ωραία heavy metal ριφάκια παίζουν εδώ μέσα, απολαυστικό άλμπουμ που θα αρέσει πιστεύω σε όσους γουστάρουν γενικά epic πράγματα και δεν τους χαλάν τα ακραία φωνητικά. Το μόνο κακό ίσως είναι οι πολλές συνθέσεις που έχει με αποτέλεσμα κάπου να κουράζει αν το βάλεις να το ακούσεις ολόκληρο. Το έχω ακούσει 2-3 φορές και ήδη έχω κολλήσει με τα μισά κομμάτια του άλμπουμ, όχι πως είναι κακός ο υπόλοιπος δίσκος. Αξίζει τουλάχιστον 1 ακρόαση κατά την γνώμη μου.

Εδώ είναι και το βίντεο που έχουν κάνει για το πρώτο κομμάτι του άλμπουμ Einharjar.

http://www.youtube.com/watch?v=0giIDVbrBo8&ob=av2e

Οντως, πολυ ωραιες οι κιθαριστικες επικες μελωδιες τους !!

Ιδιοι Amon Amarth.Οι κιθαρες ειδικα ειναι νταλε κουαλε.Καλη φαση:)

Αυτό :

… το άκουσε κανείς;;;

Φανς Omen, Manilla Road (στα πιο speedάτα τους), Liege Lord και γενικά speedάτου US Heavy/Power σπεύσατε!

εσκασε στην πιατσα νεο Crystal Viper
:bow2: :bow2:

Και απορώ τι είναι αυτό που ακούω :thumbdown:

Τι?Χαλια?
Δεν προλαβα να το ακουσω ακομα…
Οχι ρε πουστη…

Χάλια δε το λες, αλλά αρκετά αδύναμο (με εξαίρεση 1-2 songs) και μάλλον ο πιο αδιάφορος δίσκος τους. Κρίμα, γιατί με τέτοιο εξώφυλλο προμηνυόταν πανικός.

Και εγώ έστειλα και μου απάντησαν 27$ (20 ευρώ περίπου) μαζί με μεταφορικά, ψήνεσαι να πάρουμε 2 μπάς και βγούν τα μεταφορικά πιο λίγα, και κανένας άλλος αν ψήνεται δηλαδή πείτε να το κανονίσουμε, εγώ θα το πάρω, 1000 φορές να δίνω τα λεφτά μου σε τέτοια διαμάντια παρά σε οποιονδήποτε άλλο “διαμάντι” του κώλου.

Για το αριστουργηματικό Throes of Sanity - The Upheaval λέμε παρεππτόντως…

το οποίο γαμάει παρεμπιπτόντως…

Εγω λιώνω το τελευταιο Rhapsody.ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!! :slight_smile:

To Ep??

ναι το EP!!!

πραγματικα καταπληκτικο…

αν σας αρεσουν οι ταινιες Lord of the rings

και το Warcraft το παλιο strategy game

ειναι οτι πρεπει…

Ειναι σαν να βλεπω εικονες απο αυτα τα 2 οταν το ακουω…

Καποιος εμπειρος να πει γνωμη γι’αυτο

Ghost - Opus Eponymous
Εμενα με τρελανε :wink:

Απλά τα σπάνε!Για κάποιο λόγο το είχα ανεβάσει στις doom κυκλοφορίες.Γαμάτο Mercyful Fate-ιζων heavy metal με λίγες(έως αρκετές) δόσεις doom.
Α και live είναι επίσης γαμάτοι! 8)

Ειπαμε οτι διερευσε εδω και κατι μερες το νεο [B]Crystal Viper[/B] ?

Ναι επισης ειπαμε οτι ειναι και μαπα