Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Huntress - Off With Her Head [EP]

Tracklisting

  1. Off With Her Head 04:36
  2. Hollow Hills 04:14
  3. Creeper 04:49
    Total playing time 13:39

Lineup
Current line-up
Tuesdae - Vocals
Blake Meahl - Lead Guitar
Ian Alden - Guitar
Greg Imhoff - Bass
Sean Ford - Drums

λοιπόν στηρίζουμε διότι η τραγουδίστρια Thuesdae είναι πρώην κουνελάκι του πλέημποη και τελείως ΤΣΟΝΤΑ κατάσταση (ένα γκούγκλ θα σας πείσει) αλλά και γιατί τα κομμάτια είναι ΚΙΕΓΑΜΩ. τρέχτε στο λινκ παραπάνω και κατεβάστε τσάμπα

αυτές είναι γυναίκες ρε μπούστημ, τσόντα και ΜΑΙΤΛ :bow2:

Χαχ το πέτυχα πρόσφατα και κάπου αλλού αυτό.
Νταξ μουσικά δεν είναι να πείς “Αμάν, τι ειν’ τούτο”, αλλά…

[SPOILER]

[/SPOILER]

Οι υπόλοιποι τύποι φαίνονται νορμάλ,αλλά, 2010… πιο κιτς πεθαίνεις (δεν το λέω για κακό) :smiley:

βασικά “αμαν τείν τούτο” γιά πολύ λίγα πράγματα μπορείς να το πείς. για μένα η μπάντα δεν υστερεί από ανάλογες του “revival” κινήματος. και φυσικά αγαπάμε ΚΙΤΣ :smiley:

Με 1-2 ακροάσεις όλα αυτά ετσι.
Βασικά τώρα που το ξαναακούω έχουν κάποια ωραία κιθαριστικά σημεία.
Και καλή φωνή έχει η “κοπελιά” (εκτός απ’όλα τα άλλα :stuck_out_tongue: ), θα τους ξαναακούσω :slight_smile:

Ωραία βυζιά, αλλά δεν πρόκειται να τ’ ακούσω αν δε δω και κώλο

:lol::lol:

[B]1997-Scanner-Ball of the Damned[/B]

Μια από τις αγαπημένες μου κυκλοφορίες στο χώρο του μελωδικού power metal που όσο και αν είμαι πλέον μακριά δεν έχασε ποτέ την φρεσκάδα της στ? αυτιά μου…

Εδώ θα βρείτε ότι ακριβώς περιμένετε αν σας αρέσουν οι Helloween, οι Worlord, οι Gamma Ray οι Crimson Glory αλλά ακόμα και οι Judas Priest ή οι Queen

Για να βρείτε το άθροισμα όλων των παραπάνω δεν έχετε παρά να βάλετε δυο κουταλιές από το καθένα να τις ανακατέψετε καλά και να γαρνίρετε με μια συνθετική αφέλεια, από εκεί και πέρα είστε έτοιμοι να το απολαύσετε.

Λυρισμός, μελωδίες και μια ατμόσφαιρα που μαγεύει από την αρχή μέχρι το τέλος σε ένα album που ειλικρινά δεν μπορώ να βρω κομμάτι μέτριο, ακόμα και τα solo μαρεσουν.

Ο Leszek Szpigiel στα φωνητικά δίνει ρεσετάλ με κάθε τρόπο θυμίζοντας τόσα πολλά που αν παίζει εδώ μέσα κάνας ευαίσθητος τριαντάρης μπορεί να βάλει τα κλάματα?

Υ.Γ…Στους 90’s αδελφούς…(και αφιερωμένο avatar)

Λοιπόν βάλτε t-shirt Iron Maiden και μακό μπλουζάκι μάουι, φορέστε τις μάρτινς που σκίσατε από κλοτσιές στην πόρτα της τάξης και το ελληνικό μπλε levis 501

Μαλάκες, λίγοι μείναμε…

πολύ καλός δίσκος, όντως φέρνει πίσω αναμνήσεις

οταν ειχε βγει ειχε ακουστει το ονομα τους λιγακι αλλα γρηγορα εξαφανιστηκαν απο το προσκηνιο.εν τω μεταξυ δεν τον θυμαμαι καθολου τον δισκο(Ball of the Damned) γιατι δεν τον ειχα αγορασει ποτε,αλλα ακουσει απο ενα φιλο μια-δυο φορες.αργοτερα ομως κυκλοφορησε το κυκνιο ασμα τους με γυναικα τραγουδιστρια,την Lisa Croft,της οποιας η φωνη ηταν μεν ικανοποιητικη αλλα δεν ταιριαζε για power metal συγκροτημα γι αυτο και ο συγκεκριμενος δισκος(Scantropolis)

πιο πολυ σε μελωδικο μεταλ θα μπορουσε να χαρακτηριστει.εξαλλου εκτος απο το κιθαριστα και βασικο συνθετη Axel Julius ,μονο ο μπασσιστας ειχε μεινει ο ιδιος(5 χρονια διαφορα).αν περιμενεις να ακουσεις κατι σε στυλ Hypertrace
ή Terminal Earth θα απογοητευτεις.αν οχι,πιθανοτατα να σου αρεσει.ιδιαιτερη εκτιμιση στο τραγουδι Always Alien.παντως αν και Γερμανοι,ο δισκος ‘‘dedicated to the victims and the spirit at Ground Zero,NY’’.

πωπω αυτό δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ

κατέβασα-άκουσα-γούσταρα-[B]ball of the damned[/B]-πάλι από την αρχή.!!

*μπράβο Plunderer 8)

Καλυτερη μπαντα απο Labyrinth, Shaman,Derdian,Dark Moor?

Δε καταλαβα,συγκριση με Scanner η απλα θες προταση καποιας καλυτερης μπαντας απο αυτες?Either way ειναι λιγο καπως η ερωτηση αλλα για διευκρινα:p

Δεν προτείνουμε δίσκους σε ανθρώπους που θεωρούν το κηπερ 3 το καλύτερο κηπερ.

Ειναι καποια απο αυτες στυλ power-symphonic-progressive?Να μην ειναι ξερω power θελω
Εχω και αλλο…Εχω και αλλο…:slight_smile:

[SPOILER]To tale that wasn’t right το λεει καλυτερα o Deris[/SPOILER]

Α, μάλλον ρωτάς ποια είναι η καλύτερη εξ’ αυτών. Άκου το φοβερό Ritual των Shaman. Δισκάρα. Δεν είναι ξερό παουερ, το μουλιάζουν σε λίγο εθνικ, πράγμα που το κάνει καικαλά προγκρεσιβ.

@ Roland Grapow

Ακου οπωσδηποτε απο [B]Labyrinth[/B] το [I]’‘Return To Heaven Denied’’[/I] καθως και το part II αυτης της δισκαρας με τον συμπληρωματικο τιτλο [I]’‘A Midnight Autumn’s Dream’’[/I].
Kαι τα δυο αλμπουμς εχουν εκπληκτικες μελωδιες και μοναδικη ατμοσφαιρα.
Πιο αμεσο μελωδικο power το πρωτο, με πιο progressive αναπτυξη το δευτερο.

Επισης, απο [B]Dark Moor[/B] μου αρεσει παρα πολυ το [I]’‘The Hall Of The Olden Dreams’’[/I].
Ειναι σε φαση Rhapsody, αλλα πιο ‘‘μετρημενο’’, χωρις φλυαριες, μονο με ουσια.

if unchecked,check. http://www.youtube.com/watch?v=GJZBrDJVnPo

Τι ωωωωωωωρα

Θα τα τσεκαρω.
Ωραιο τραγουδι:thumbup:

Οι SCANNER ηταν μεγαλη μπανταρα στο παρελθον… Hypertrace & Terminal earth ειναι απο τους μεγαλυτερους δισκους που εχουν κυκλοφορισει… απο κοντα κ το Μental reservation. κατα τη γνωμη μου το Ball of the damned δεν ειναι κ τοσο καλος δισκος ισως γιατι δεν του εχω δωσει πολλες ευκαιριες κ το Scantropolis ειναι σαβουρα…