Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

ποσταρω κατι που λογικα ειναι γνωστο αλλα σπερνει κ δε θυμαμαι να εχει ποσταριστει…

[B]Destiny’s End - Breath Deep The Dark[/B]

κυκλοφορισε το 1998 και τα εχει ολα… ιδεες, ριφαρες, φωναρα. οσοι δεν το εχουν ακουσε τσεκαρετε το οπωσδηποτε…

για την ιστορια το line up εχει:
Vocals: James Rivera
Guitar: Dan Delucie
Guitar: Perry M. Grayson
Bass: Nardo Andi
Drums: Brian Craig

τι αλλο θελετε για να πειστειτε??? :):slight_smile:

προσκυνήστε έναν από τους καλύτερους δίσκους των 90ς

Δεν το παλεύω το συγκεκριμένο. Μα με τίποτα!

[B]Strana Officina[/B] εχει ακουσει κανεις? Ιταλοι χεβυμεταλαδες που φτιαχτηκαν το 70 (καθως λεει το metal archives) αλλα αρχισαν να δραστηριοποιουνται στις αρχες του 80. Εχουν 2 EP, το πρωτο ομοτιτλο αλλα στα Ιταλικα και εγω δεν την παλευω με κατι τετοια και το δευτερο λεγεται The Ritual και ακουστε το, αξιζει! Οπως και το full lenght “Rock & Roll Prisoners”.

Επισης, οποιος εχει ιδεα, μπορει να μου πει αν αξιζει ο δισκος που βγαλανε περσυ (ή προπερσυ)?

προτείνω να ακούσεις το the faith πρώτα και μετά να συνεχίσεις

Ας γράψω κι εδώ μια φορά:

[CENTER][B]Armour - Armour[/B]
[/CENTER]

Λοιπόν, δίσκος του 2009, τραγουδάει ο τύπος που έχει τη Black Metal μπάντα [B]Satanic Warmaster[/B].
Στα του δίσκου, προσωπικά δεν έχω και ιδιαίτερη σχέση με Heavy Metal, αλλά το συγκεκριμένο μου έκατσε πολύ καλά στ’ αυτί. Πολύ κολλητικά riffs, πωρωτικά κομμάτια σε γρήγορους αλλά και πιο αργούς ρυθμούς, τα σόλο τους μου φάνηκαν ταιριαστά με το ύφος των κομματιών, και γενικά δεν κουράζει και ακούγεται μονοκοπανιά, μεγάλο πλεονέκτημα για μένα.
Δείγμα δωρεάν για όποιον ενδιαφέρεται, το κομμάτι [B]“Satan’s Knights”[/B].

εσκασε το Doomsword :naughty: :naughty:

BLASPHEMYYYYYYY

Λολ, αυτό ακριβώς ερχόμουν να ποστάρω.

Έτσι, συναγερμός παντού. \m/

Προκειται περι μεγαλης δισκαρα παιδες…soldier of fortune τα σπαει…παει σε πιο hard rock ρυθμους η ολη αισθητικη του δισκου η μηπως οχι???τα σολο στην κιθαρα καπως…

πως γινεται αυτη η κωλομπαντα καθε φορα να προσαρμοζει τον ηχο της σε αυτο που θελει να κανει, ακριβως. τιναπω, δεν θα υπαρξει ποτε απογοητευση απο αυτους.

Ενταξει, εντιτ. οι αθεοφοβοι πηγαν να κτυπησουν ρισαουντ δε χορν. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΛΟΙΠΟΙ ΜΕΤΑΛΧΕΝΤΣ(στις μετριομπαντες του σημερα μιλω). τι ακσεπτ,τι ενφορσερ και τι αντλαντιαν, αυτοι ειναι υποκαταστατα, σορρυ που μπλεκομαι στα ποδια σας. κοιταχτε απο πανω σας το βλεμα του ντεθμαστερ βασιλευει και σας κανει :γουεηβς:

Νομίστερ καθυστέρα, το ότι βγάλανε δισκάρα οι Ντουμσόρνταροι σημαίνει ότι πρέπει να με τσιτώνεις μ’ αυτές τις σαχλαμάρες που γράφεις για Accept, Enforcer και Atlantean Kodex;

Απ’ τα ΧΕΒΙΜΑΙΤΑΛΣ του σήμερα δε μας περισσεύει ΤΙΠΟΤΑ ωρέ.

οι ακσεπτ βγαλανε μια πλαστικουρα η οποια εχει καποια καλα ριφφς αλλα ηταν τοσο κουραστικια σαν τις ερωτησεις που εκανε η Πανια στον Πασσαρη. οι ενφορσερ οσο και να κυνηγανε τον 8ος ηχο και οση ενεργεια και να κουβαλανε, στα ματια μου θα σκανε σαν δηθενς τυποι που φορανε κολλητα και δεν εχουν καν απ’τη πραγματικη αυρα των πραγματικων ΜΕΤΑΛΧΕΝΤΣ, για τους αντλαντιαν θα καταλαβεις οταν θα πας uth, τι εστι Αγγλικος Κολοσσος. οι Doomsword πατανε γερα στη γη, με γιγαντια ποδια δεινοσαυρων, με φωνη φτιαγμενη για να συγκινει, με ριφφς γραμμενα για να ανατριχιαζουν, με ηχο βγαλμενο απο πολεμο. γιατι απλα το εχουν, τους το χαρισε ο θεος. αυτο θα γινεται ομως καθε φορα να το ξερεις, οποτε βγαζουν αλμπουμ θα γαμαει τα υπολοιπα της εποχης :!:

Λολ, φέηλ σχεδόν σε όλα αλλά και πάλι απολαμβάνω το παραλήρημά σου όπως πάντα ρε τζιτζιφιόγκο. <3 <3 <3

Συμφωνώ βέβαια στο ότι όταν οι Χαμόσπαθοι (sic) βγάζουν νέο δίσκο γαμάνε τα πάντα. Και πάλι όμως, ΣΧΕΔΟΝ τα πάντα γιατί φέτος, στο θυμίζω βλάσφημε, περιμένουμε νέο ΠΡΙΜΟΡΔΙΑΛ. Επίσης για uth εννοείς Solstice να υποθέσω; Χαίρω πολύ, αλλά ντεν καταλαβαίνει γιατί πρέπει όλα να τα υποβαθμίζεις συγκρίνοντάς τα με θερία. Είναι σα να λες, ΟΚ δεν είναι κι άσχημοι αυτοί οι DSO αλλά τί να κλάσουν μπροστά σε Bathory. Απλά, ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ.

Μεταξυ μας, τα points που αναφερει ο ΝοΜιστερακης τα σκεφτομουν κι εγω. ;/ Ειδικα αυτο για Enforcer, που οκ, καλοι ειναι, αλλα εδω οι Cage να φανταστεις εχουν πιο δικο τους ηχο, εν συγκρισει. Ποσο πιο φειλ δλδ. ;/

Στα κρουφα, ομως, αυτα, γιατι ντρεπομουν.

Μπορούμε αν θέλετε να συγκρίνουμε το νέο Ντούμσουορντ και με Within Temptation, θα βρούμε κάποιον τρόπο δεν μπορεί…

Kαι προπάντων ΠΟΤΕ μη βάζετε στη συζήτηση τους ενφόρσερ γιατί ο Αλεξ1992 είναι ένα φεηκ ακάουντ μακρυά. :!:

δηλαδη εσυ ποιες γενικες χιεβυμεταλ μπαντες που βρισκονται στο προσκηνιο τη δεδομενη στιγμη, θα εβαζες διπλα σε ντουμσορντ για να καταλαβω. γιατι κατι σκελατορς, γουαητ γουηζαρντς ή η αλλη μπαντα με την ομπσκιουρ τυπισα που πεταει τα “ματωμενα” της βυζια εξω, δε νομιζω οτι θα προσφερουν τιποτα. τα λενε και οι ειδικοι.
δεν θα μιλησω για dawnbringer γιατι ειναι μπαντα που ταιριαζει περισσοτερο στην αισθητικη μου και δεν σας ενδιαφερει.

Atlantean, Grand Magus, βάλε και τους Ghost για έχει και πιο πολύ πλάκα το πράμα.

Αλλα οι ποζερο-NWOBHM-άδες Enforcer τι σκατά σας φταίνε και τους κοτσάρετε παντού, απορώ.

ενταξει τους ghost τι τους αναφερεις, να ριξουμε κι αλλο το επιπεδο;

οι grand magus εμενα με απογοητευσαν περυσι. τους σωζει ακομα η φανταστικη φωναρα. ως ποτε;