Hellfest 2011

Κατι τετοια λες κι απορω γιατι σου μιλαω ακομα.
Iron wheels that move this invincible form.

Υπερεφρεν / υπεριφφς / υπερκλπ.
Edit: Στη ουσια τα γνωστα μελη ειναι ο Jeff των Grief κι ο Larson των Alabama Thunderpussy, υπερμπαντα / υπερproject / κλπ.

Για το Wacken αν θες τα φτηνά από Σεπτέμβρη και μετά δε παίζει να βρεις για τον επόμενο χρόνο :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μ’ αυτά και μ’ αυτά ανακάλυψα κι εγώ τους Μόρνους!
Και ομολογώ ότι σπέρνουν!!! Τους ακούω κάθε μέρα σχεδόν!

Κατά τ’ άλλα αναμένω εντυπωσιακό line-up αντίστοιχο με το περσινό!

Yeaaah !!
Conveeeergeee !!
Thamai Agglia alla tha petaxtw k ekei hehe >:)

(sorry gia ta greeklish)

Epeidi kata pasa vevaiotita tha timisoume , mporei kapoios christianos pou exei paei na dwsei infos ?? :stuck_out_tongue:

  1. Pws pame ?? …Athens - Paris , Paris - Nantes kai apo ekei Clisson ??

  2. Me eisitiria den nomizw na paixei provlima , gia kanena mina akoma e ? …Perysi ap oti eida , to kalokairi egine sold out …

  3. To fest einai dipla sto xwrio akrivws , i tha xreiastoume meso ? … Xenodoxeiaki , prepei na kleisoume amesa ? …

Ayta ta oliga …

(sorry gia ta greeklish … eimai sxoli :wink: )

  1. Αthens-Paris. Μετά μπορείς να νοικιάσεις αυτοκίνητο (600 χλμ) ή να πάρεις τρένο μέχρι Clisson με αλλαγή Nantes. Yπάρχει πτήση για Nantes αλλά δεν συμφέρει οικονομικά.

  2. Με εισιτήρια δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Ούτε το βλέπω να γίνεται sold out φέτος.

  3. Έχει καλό camping, δίπλα στο χώρο, ψήσου. Είναι κάπου μισή ώρα χαλαρό περπάτημα από Clisson (ίσως λιγότερο;), αλλά χλωμό να καταφέρεις να βρεις εκεί ξενοδοχείο. Αν και μπορείς να ψάξεις γιατί είναι νωρίς ακόμη. Άλλη λύση, μένεις Νantes (πμ για ινφο) και πηγαινοέρχεσαι με νοικιασμένο αυτοκίνητο, 20 λεπτά. Μπορείς σε κάθε περίπτωση να βρεις φτηνή διαμονή.

Τα πάντα όλα εξαρτώνται και από το πόσοι θα είστε.
Επειδή το φεστιβαλ είναι τεράστιότατο πολιτιστικό γεγονός για την περιοχή, άρχισε να σκέφτεσαι ξενοδοχεία από σχετικά νωρίς.

Κάποια τικέτα που ήταν προσφορά στα 104ε έφυγαν , απ ότι είδα … Μλκιααα … Και νόμιζα , ότι η προσφορά θα ισχύει μέχρι τις 28 Νοέμβρη που έλεγε … τώρα από Δεκέμβρη λέει εισιτήρια πάλι …

αναμενεται φοβερο και τρομερο το φετινο χελφεστ :roll:

Και βγήκαν πάλι εισιτήρια , προσφορά στα 109 γιούρα …

Ozzy, Scorpions, Opeth, CORONER, Kreator, Sodom, Bolt Thrower, Mayhem, Exhumed, Unleashed, Vader, Angel Witch, Church Of Misery, Grave, Exploited, Malevolent Creation

:cry::cry::cry::cry:

Masters of Reality! :expressionless:

Tωρα ειδα και Atheist και Mekong Delta :eek:

Βad Brains! :expressionless:

Ancestors, Ηawkwind, Mekong Delta, κ.α. αλλά [B]CORONER [/B]

πρώτη φορά που βλέπω θρεντ του χελφεστ χωρίς να θέλω να σπάσω το πισί. :smiley:

Αν εξαιρεσεις 5-6 ονοματα, ψιλομουφα η δευτερη ανακοινωση. Τα περισσοτερα ειναι μπαντες που γνκ ερχονται Ελλαδα.

Καλυτερα βσκ γιατι δεν ειμαστε για πολλα ταξιδια φετος.

Αυτοί οι Scorpions και οι άλλοι οι Αnathema δεν είναι κάποιοι τελειωμένοι που κάνουν συναυλίες μόνο στην Ελλάδα και δεν τους πέρνουν πια σε μεγάλα φεστιβάλ??? :-k :-k
Τι ξεπεσμός… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: [-X [-X

Φέτος θα πάω σε ένα (?) φεστιβάλ τουλάχιστον!
Αυτό μου αρέσει πολύ μέχρι στιγμής!

[SPOILER]Πάντως περιμένουμε να δούμε αν θα σκάσουν soad και rhcp σε κάποιο άλλο για να αποφασίσουμε που θα πάμε…[/SPOILER]

[SPOILER]Προσευχές για το τζόκερ για να πάμε σε όλα… :lol: :papas:[/SPOILER]

Ποιος[SPOILER][B][SIZE=“7”]ΣΚΑΤΟΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ[/SIZE][/B][/SPOILER] απο εδω θα παει σε αυτο το φεστιβαλ;

και τι δεν θα δινει για να μπορουσα να παω σε αυτο το φεστιβαλ…

τα αλλα 2 ποτε θα ανακοινωθουν ?
αν αξιζουν κ αυτα εχω φυγει
προς το παρον Sonisphere uk στη λιστα !