Hellfest 2019

Είπα να κάνω ένα ξεχωριστό τοπικ πρώτον διότι σκοπεύω να πάω φέτος, πρώτη μου φορά στο συγκεκριμένο. Επίσης έχω δει ενδιαφέρον από διάφορους τα προηγούμενα χρόνια και έτσι μπορεί να γίνει ενδιαφέρουσα ανταλλαγή πληροφοριών, εμπειριών κτλ.

αδερφέ, εγώ και η παρέα, πάμε 2η φορά ελέω Manowar. (1η το 2014), ότι θες στη διάθεσή σου.

Ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι στην παρέα θα έχουμε άτομα που έχουν πάει αρκετές φορές αλλά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Δεν είπες ότι πας να δεις Μάνοφλορ! Ντράπηκες;;;

Η αλήθεια είναι είχα μια ελπίδα να βγουν οι manowar από το Festival μετά το θέμα με τον κιθαρίστα, μπας και κερδίσουμε κανέναν headliner :slight_smile:

2 Likes

πιπέρι στο στόμα Dutch!!!

:slight_smile:

[Mail to frontrow@manowar.com]

Dear band,

as a fan for almost thirty years I took the liberty to compile a setlist that I hope is a dream for thousands of other people that found your music, over the course of years, inspiring and compelling.

I will be there in Clisson France, on the 21st of June 2019 to say goodbye to one of my favorite bands, as I was there on the 21st of November 1992 in Athens,Greece for my first ever concert!!!

Without further delay I present to you my setlist proposition:

The Miracle And Finale (intro)
1 - Manowar
2 - Each Dawn I Die
3 - Thor (The Powerhead)
4 - Blood Of My Enemies
5 - Gloves Of Metal
6 - Secret Of Steel
7 - Sign Of The Hammer
8 - Kings Of Metal
9 - Swords In The Wind
10 - Defender
11 - Guyana (Cult Of The Damned)
12 - Righteous Glory
13 - Spirit Horse Of The Cherokee
14 - The Power
15 - The Oath
16 - Battle Hymn

Encore 1:
17 - Fighting The World
18 - Black Wind, Fire And Steel

Encore 2:
19 - Warriors Of The World (United)
20 - Hail And Kill
The Crown And The Ring (outro)

I will be more than happy if 70% of those find their way into the actual setlist.

You will agree that my setlist depends heavily on your glorious first four records, but all your studio works are represented!

Thank you for all those years, hail and kill!!

With tons of respect,

Xen Bast

3 Likes

Ωραίο, μάλλον δεν θα το δουν ποτέ.

1 Like

Και να το δουν αυτοί, σίγουρα δεν θα το δουμε εμείς.

1 Like

Ωραίο, και για να μιλήσω σοβαρά, αν έπαιζαν αυτό το setlist χωρίς πάρα πολλές από τις γνωστές ποζεριες, θα γούσταρα και γω άπειρα. Απλά δεν νομίζω να δώσουν και μεγάλη σημασία

Λείπει το καλύτερο κομμάτι τους βέβαια.

Όχι, το έβαλε στο νο6.

1 Like

99% πήγε κουβά, ένας από τους λόγους που το έκανα και μετά το πόσταρα και εδώ, είναι να φέρω στο προσκήνιο ωραία κουβεντούλα για αυτή τη μουσικάρα που έγραψε κάποτε αυτή η μπάντα, γιατί στο thread της το πράγμα ξέφυγε.

Την αγαπάω τι να κάνουμε, όσο και αν έχω ντραπει με τα τελευταία…

Και μετά από αυτό το σχόλιο επαναφέρω το πραγματικό θέμα :slight_smile:
Σχεδόν σίγουροι οι Tool σύμφωνα με φήμες. Πιθανοί οι lynyrd skynyrd και within temptation.

1 Like

image

το σούρουπο (dusk)… όπως γράφουν και οι ίδιοι…

Αντε επιτέλους

Πάει το χαρτζιλίκι…

2 Likes

:open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth: