Hellfest 2019

@Dutch βόηθα λίγο… με το 3day pass μας μπαίνουμε τζάμπα την Πέμπτη ή θέλουν κι άλλα λεφτα;

Does my 3 days Hellfest pass allow me to attend Knotfest?

No. The 3 days Hellfest pass allows the owner to enter the usual Hellfest’s areas on Thursday (Hellcity, Hellgate, Metal corner et Camping) but if you don’t have a Knotfest pass, you won’t be allowed to access the concerts.

άστο, την πήρα την απάντηση…

Sorry είναι κρεβατωμενος και το είδα τώρα. Την απάντηση την πήρες. Εισιτήρια έχουν μείνει?

Ναι

Εδώ https://billetterie.weezevent.com/knotfestfrance/

1 Like

@xenbast

To προγραμμα που λεω να κανω…

19/6 Θεσσαλονικη - Παρισι (232 ευρω για δυο ατομα (υπολογιζω και την γυναικα μου μαζι)) .Αφιξη Παρισι 11:10
Περναμε μερα Παρισι και διανυκτερευση.
20/6:Επομενο πρωι περ-Λασαιζ (διοτι η συζυγος πρεπει να προσκυνησει τον ταφο του Μορισον :slight_smile: ) και μεσημερι φευγω για Ναντ-Clisson. Απογευμα προλαβαινουμε και το μεγαλυτερο μερος του Knotfest.
21/6-23/6 :Αφηνουμε κοκκαλα στο Hellfest
24/6: 12:35 απο Παρισι. Αφιξη Αθηνα 4:55. Τιμη για δυο ατομα 194 ευρω. Προλαβαινουμε σιγουρα Alice In Chains. Ειδικα αν μας περιμενει στο αεροδρομιο ο @pantelis79 :slight_smile:

Απο 'μενα κομπλε :joy:!

offtopic αλλά θα σκάσω!
Που τις βρίσκετε αυτές τις γυναίκες γαμώ, θέλω κι εγώ!
(κάθε φορά ορκίζομαι ότι η επόμενη σχέση μου να είναι μεταλού και ποτέ δεν το τηρώ…)

1 Like

Η αληθεια ειναι οτι η γυναικα μου σιγουρα δεν ειναι μεταλου. Ροκ ναι. (Της εκατσε και κουτι γιατι φετος το helffest ειναι πιο ροκ απο ποτε με zz top,def leppard,tool,skynyrd,kiss και ενα σωρο αλλα). Δεν την χαλαει να δει κατι πιο ακραιο αν αξιζει τον κοπο.Πχ slayer.
Επισης ενα μεγαλο κινητρο για να ερθει, ήταν η μιαμιση μερα που θα περασουμε στο παρισι.Το βρισκω απολυτα κατανοητο.Δεν εχουν ολοι την δικη μου/μας τρελα να ξοδευουν τοσα χρηματα και χρονο για συναυλιες. Ετσι αν μπορεις καπως να το συνδυασεις,ειναι το ιδανικο

2 Likes

υπαρχει περιπτωση να βρουμε 3days ticket για Hellfest ?

Μπορείς να βρεις από εδώ https://www.zepass.com είναι το site που συνεργάζεται με το Hellfest (τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια αυτό ήταν , δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι φέτος)

αν και ακόμη είναι πολύ νωρίς, συνήθως ένα μήνα πριν το φεστιβάλ βρίσκεις τα περισσότερα.

Αλλά υπόψιν όταν αναρτηθεί ένα ticket προς πώληση , τα πρώτα 30 λεπτά έχουν προτεραιότητα οι premium users, οπότε κάνεις ένα premium account (νομίζω 7 ευρώ τον μήνα) αλλιώς λίγο δύσκολο να προλάβεις.

Σε καμιά περίπτωση μην αγοράσεις εισιτήριο από Ebay Κλπ site

2 Likes

εισαι ωραιος. Απλα αν περιμενεις ως τον Ιουνιο μηπως κ βρεις εισιτηριο, θα βρεις αεροπορικο με 1000€, αν υπολογισεις οτι οι πιο εμπορικοι προορισμοι απο/προς Ελλαδα το καλοκαιρι κοστιζουν τα μισα, φαντασου η Ναντη που ειναι οτι πιο δυσκολο ειδικα και απο Θεσ/νικη…
Το εχω ψαξει με αεροπορικα γενικως και ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις λογικες τιμες. Μονη λυση το Παρισι και οδικως (4 ωρες ) για Ναντη, αλλα θελει παρεα και ενοικιαση αυτ/του για να βγει καλα…

Υπάρχει κανείς εδώ που να πηγαίνει hellfest? Το πρόβλημα μας (δύο άτομα) είναι ότι δεν μπορούμε να νοικιασουμε αυτοκίνητο. Αντε από Παρίσι για Ναντ βολευευετε, από Ναντ για hellfest κάθε μέρα είναι το πρόβλημα.

Δοκίμασε να το αναρτήσεις και στο official forum, θα είναι πιο εύκολο να βρεις εκεί…

Αν και κατά την γνώμη μου ο πιο εύκολος και οικονομικός τρόπος είναι να μετακινήστε με τα “λεωφορεία/ταξί” https://www.hellfest.fr/en/infospratique/shuttles/

At the end of the show, outside the Hellfest site, the shuttle will be available without any booking, for the transfer back to Nantes.

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είναι και τόσο οικονομικό. Σκέψου 4 μέρες πήγαινε έλα (και knotfest μεσα) βγαίνει 50/μερα για δύο άτομα. 200 ευρώ δεν κοστίζει το αμάξι για 5 μέρες.

Με παρκινγκ, ασφαλειες, μεγαλη ζητηση λογω φεστιβαλ κλπ, μπορει και να κοστιζει…

Όσο έψαξα όχι, και φαντάσου ότι θέλει αλλά τόσα για το πήγαινε έλα Ναντ Παρίσι

Το αυτοκίνητο θέλει και πιστωτική οπωσδήποτε ε, δε νομίζω να δίνουν χωρίς κάποια τέτοια εγγύηση. Σου δεσμεύουν ένα (καλό) ποσό από το πιστωτικό σου όριο μέχρι να επιστρέψεις το αυτοκίνητο και δούνε ότι είναι ΟΚ. Επίσης, λογικά οι τιμές που βλέπεις είναι είτε χωρίς ασφάλιση, είτε με κάποιο πολύ βασικό πακέτο. Ψάξ’ το!

αμαξι συμφερει 100%. Εγω νοικιασα μόνος μου απο Dusseldorf για το Graspop στο Βελγιο (150χλμ) και μου βγηκε κοντα στα 100€ ολα μαζι με βενζινες (με εξυπηρετησε πολυ γιατι η φθηνη πτηση μου ηταν προς Γερμανια)
. Φαντασου και 2-3 ατομα να τα μοιραστεις. Ακομη και αν ειναι λιγο ακριβοτερα απο συγκοινωνια , δεν συγκρινεται η ελευθερια και η ανεση κινησεων με τα λιγα ευρω παραπάνω εχοντας αυτ/το.

edit: ειδα το προγραμμα σου στην Γαλλια φιλε. Μια παρατηρηση. Πως το σκεφτεσε να τελειωσεις μεσανυχτα 23/6 απο το φεστιβαλ και να εισαι την αλλη μερα 11.30 π.μ. το αργοτερο στο αεροδομιο στο Παρισι ? Εαν παρεις αμαξι καποιος πρεπει να οδηγει (προφανως και κομματια απο το hellfest) ολο το βραδυ, οχι και ευκολο θα’λεγα…

Γιατι ρε φιλε δεν εκλεισες Ryanair , πριν λιγο ειδα απο Θεσ/νικη πηγαινελα Παρισι 20-25/6 καπου 65€/ατομο (βαλε +20€ και μια βαλιτσα μαζι)

Το πρόγραμμα (με αμαξι) έλεγε ότι θα κοιμομασταν λίγες ώρες και μετά οδήγηση. Δεν γυρίσουμε Θεσσαλονίκη, για Αθήνα πετάμε. Αυτό ήταν το πρόβλημα :slight_smile:

βλέπω να σε ζορίσει αυτο το κομμάτι,απο ιδία εμπειρία στο λέω… Μακαρι να βγω ψευτης… Ειμαι σιγουρος οτι θα περασετε καλα παντως !:metal::metal::metal: