Καλυτερο Helloween album με Andi Deris

Mε αφορμη τα προσφατα live των Helloween σε Αθηνα κ Θεσσαλονικη ας ψηφισουμε ποιο θεωρουμε το καλυτερο αλμπουμ της 2ης περιοδου τους (1994-2010), την οποια δε τιμησαν ιδιαιτερα στο τελευταιο tour…

Καλή ιδέα για poll από τον φίλο Τσάφλας.

Εγώ, με καθαρά υποκειμενικά βέβαια κριτήρια, προτιμώ το τρίτο Keeper. Νομίζω υπερέχει περισσότερο στον τομέα της σύνθεσης: δύσκολα στο άκουσμα κομμάτια, πολυεπίπεδα και ενδιαφέροντα. Ο Deris πάντως νομίζω τραγουδάει το ίδιο καλά στα περισσότερα από τα παραπάνω albums.

Θα μπορούσαν κάποια στιγμή να κάνουν ότι κάνουν τώρα οι Maiden, που παίζουν κομμάτια από το Brave New World και έπειτα. Έτσι νομίζω θα φανεί και ποιοί είναι οι αληθινοί φανς του συγκροτήματος, που μπορούν να εκτιμήσουν εξίσου τόσο την περίοδο του Κίσκε, όσο και μια λιγότερη εμπορική ίσως περίοδο, αλλά σίγουρα αξιόλογη ποιοτικά.

μεγαλη αγαπη το time of the oath και πολλες ακροασεις…
αλλα μαρεσει πολυ και το 7sinners…
μαλλον time… αλλα θελω πρωτα και αλλες ακροασεις απο το 7sinners…

θα ηταν οντως ενδιαφερον να γινοταν περιοδεια μονο με songs απο deris era…
niiiiice…!

ήμουν ανάμεσα σε Time of the oath και 7 sinners

τελικά ψήφισα Rabbit don’t come easy :stuck_out_tongue:

Ολοι οι δισκοι του Deris ειναι αξιοπρεπέστατοι αλλα αυτος που μου αρεσει περισσότερο ειναι το better than raw.
:rockon:

1 Like

Ωραιος!Αναμεσα στα Time of the oath,The dark ride,Rabbit dont come easy και Keeper of the seven keys:The Legacy με πολυ δυσκολια ψηφιζω το τελευταιο:wink:

Eυκολάκι, το Dark Ride. Φοβερά κομμάτια και φρέσκος ήχος και ατμόσφαιρα!

αναμεσα σε dark ride και master τελικα επελεξα το dark ride… 8)

dark ride το ριξα κι εγώ.

Aν και έχω μια αδυναμία στο Master Of The Rings,
Dark Ride με κλειστά τα μάτια :razz:

Aν και έχω μια αδυναμία στο The Time Of The Oath,
Dark Ride με κλειστά τα μάτια :razz:

Dark Ride κι από μένα… 8)

Oath.

Δεν έχω ακούσει το gampling αλλά από τα υπόλοιπα σίγουρα dark ride και με διαφορά. Πάντως μια χαρά άλμπουμ είναι και τα master, better

1-The Dark Ride
2-The Legacy
3-7 Sinners
:):!:

The Dark Ride με διαφορά…

Ανάμεσα στα Time of the Oath, Better than Raw και The Dark Ride (που είναι δισκάρες) επιλέγω το πρώτο μιας και ήταν και το πρώτο cd που αγόρασα γενικά και είναι μεγάλη αγάπη! Αμέσως μετά από αυτά έρχεται το Master of the Rings και από εκεί και πέρα άστα να πάνε…

1 Like

Ας ψηφισω κ εγω λοιπον…
Πρωτον να πω οτι σιγουρα θα μ αρεζε περισσοτερο το live τους αν περιλαμβαναν κ τραγουδια απ τα παραπανω αλμπουμ αν και τα Keepers κ το 7 sinners δε με χαλασαν καθολου (αυτο μας ελειπε δλδ:p)…
Η ιδεα του φιλου savax να ακολουθησουν τη maidenικη συνταγη κ να κανουν ενα tour που θα περιλαμβανει κομματια μονο απο τα αλμπουμ του Andi πιστευω πως πολλους θα τους ξινιζε αλλα αρκετους (συμπεριλαμβανομενου κ του γραφοντα) θα τους ενθουσιαζε=D>…
Κατοπιν μεγαλης περισυλλογης λοιπον,καθως δε ξεχωριζω ιδιαιτερα καποιο αλμπουμ η ψηφος μ εφυγε στο Time of the Oath, το οποιο πιθανοτατα να ειναι κ το αγαπημενο μ Helloween album καθε περιοδου!!

Dark ride…άνετα!

Master of the rings με κλειστα ματια

[SPOILER]Gambling With The Devil με κλειστα αυτια :p:dunno:[/SPOILER]