Καλυτερο Helloween album με Andi Deris

Dark Ride :slight_smile:

Ελα ρε συ γιατι[-X?? Εγω θεωρω πως εχει ενα πολυ καλο επιπεδο κ παντως ειναι πολυ ανωτερο απο το εκτρωμα το Rabbit:?

Ε οχι και εκτρωμα.Σε παρακαλω πολυ:p

Που εισαι ρε Dr.Stein να το ριξεις στη Δισκαρα να ανεβει λιγο,ακου κει 4 ψηφους:(

Παντως το Νταρκ Ραιντ αν στη ρεγκιουλαρ τρακλιστ ειχε

http://www.youtube.com/watch?v=ssI-6JwwueU (οποιος πηρε την αποφαση να μπει μονο στο σινγκλ και για μπονους τρακ τουτο δω ειναι για αποκεφαλισμο)

και

http://www.youtube.com/watch?v=TAU0ihBGvDk (επισης γραμμενο στα σεσσιονς του Νταρκ Ραιντ,you can tell)

αντι των 666 και Μιρομιρο,θα ηταν χρυσο δεκαρι με τονο,μπολνταρισμενο και υπογραμμισμενο.Kαλα οχι οτι ετσι πως ειναι δεν ειναι τεραστια δισκαρα αλλα λεμε τωρα.

edit: that was fast

εδω ειμαι8)

χωρις ουτε μια σκεψη Oath…

η πραγματικη συνεχεια των Keepers.

Eχεις δικιο…8)Παρεκτραπην:p…Τουλαχιστον φιλε pumpkin το βαλανε στο Rabbit και διορθωσαν το λαθος!! Πες τα ρε Δοκτωρα…Πανε ολοι κ μ ψηφιζουν Dark Ride:p:p:p

θα γραψω μονο γιατι θεωρω το Oath το καλυτερο αλμπουμ με Δερις…

Γιατι εχει θεικο εξωφυλλο και θεικες κολοκυθες και επειδη στα credits θυμουνται τον Ingo (rip)…

Γιατι εχει 3 μεγαλα -σε χρονο- κομματια -Kings, Mission, Time- που θυμιζουν “κατι” απο τα παλια μεγαλα τους κομματια…

Γιατι εχει 2 μπαλαντες που εχουν μπει στην λιστα “οταν χωρισω/ερωτευτω θα τις ακουσω σιγουρα”…-forever και if i knew…

Γιατι εβγαλαν επιτελους ενα “single” -Power- που ακουγεται μεχρι σημερα με στιχους που μιλουσαν μεσα σου…“we’ve got the power, we are divine, we have the guts to follow the sign” και που μπορει να συγκριθει -σε αναγνωρισιμοτητα ετσι;- με τα Future, I want out…

Γιατι στο 1ο κομματι το Burn, ο Andi μιμειται τους Who στο “g-g-generation”…

Γιατι εχει ενα ποζεραδικο κομματι που εκανα τον τιτλο του μπλουζα και το εβαζα να το ακουσει η μανα μου -anything my mama dont like- με την καλυτερη χελογουινοκολοκυθα που εχει σχεδιαστει…

Γιατι το Before the war ειναι επιτελους ενα καθαροαιμο power metal κομματι-φωτια στην δικαση

Γιατι τα Wake up the mountains και steel tormentor ειναι κομματαρες -απλα.

Γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει τι θελει να πει ο στιχος “A million to one you lose it all” ενω μιλαει για το παιδι του που γεννηθηκε -του Uli-

Γιατι για μενα εχει αθλια παραγωγη -θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερη- αλλα την γουσταρω με τα χιλια…

Γιατι ο Markus ξεσκιζει το μπασο -ακουστε το kings-

Γιατι το περιμεναμε…

1 Like

time of the oath k μετα dark ride

Εκ των οποιων το Φορεβερ ειναι μαλλον η καλυτερη Ντερις Ερα μπαλαντα(ωπ,αλλο ενα επιχειρημα:p)και για μενα φτανει επιπεδα συγκινησης Α Tale.Ποσο δικιο για Before the War.

δε μπλαστερ οφ δε γκαντζ ρε μνια

συμφωνω για το Φορεβα…
να προσθεσουμε ομως ενα κρεντιτ στο if i knew για το σολο της κιθαρας και του hammond “πως λεγεται εκεινο το οργανο που παιζουν και οι purple:D” τα οποια ειναι καταπληκτικα…

:lol::lol::lol::lol::lol:

ετσι.

Iσως η 2η καλυτερη μετα την απολυτη μπαλαντα Ιn The Middle Of A Heartbeat…Oσο για το οτι αγγιζει επιπεδα συγκινησης Tale αυτο εξυπακουεται, αλλα ανατριχιλα σαν αυτη του Live in Sao Paulo με Deris στο Α Τale δεν εχω ξανανιωσει(μονο στο Τhe Crown And The Ring των θεων Manowar)!!!..Μιλαμε ο Αndi το εχει απογειωσει το κομματι:!::!:
Γενικοτερα ολα τα κομματια του TΤΟΤΟ ειναι 1 προς 1 Helloween classics που θα επρεπε οπωςδηποτε να αποτελουν αναποσπαστο κομματι των live τους, αλλα…ας οψεται ο Weikath!!

Και Ηeartbeat μπαλανταρα αλλα το αλλο το θεωρω τοπ οφ δε τοπ,ενα κλικ πανω απο τις αλλες ντεριςεραμπαλαντες.Οταν μπαινει το σολο ‘‘το πουλι μου γαργαλαει τη πατουσα του θεου’’(κλεμμενη ατακα,δε θυμαμαι απο που).Καλα μικρη σημασια εχουν αυτα,ειναι και πως σου εχει κατσει το καθενα:D

Ενα τεραστιο +1 και σ’αυτο εδω.Νομιζω οτι απο τα ‘‘χιτακια’’ αυτο ειναι που δε πρεπει να βγαινει απο τη σετλιστ γιατι ειναι 100% Helloween,σηματοδοτει μια ολοκληρη era(ετσι το χω στο μυαλο μου εγω,σα trademark)και το κυριοτερο,ειναι κομματαρα.Και με φτιαχνει το γαμιδι καθε φορα που το βαζω.

Λοιπον η δουλεια εγινε,ανεβηκαμε 2 ψηφους,φευγω τωρα τριβοντας τα χερια μου:lol:

χαχαχαχαχ…Ετσι, αργα αλλα σταθερα θα τους φτασουμε!!Να το θυμηθειτε8)8):p!!!

7 sinners νομίζω όσο πάει και γίνεται καλύτερος ο deris… αν και προσωπικά είμαι hansen fan

Εγω παλι νομιζω οτι το peak του Deris ηταν το Legacy φωνητικα…Συνθετικα ειναι παντοτε σταθερος κ το δειχνει σε ολα τα αλμπουμ των Helloween κ το ιδιο το συγροτημα παταει πανω του συνθετικα, αφου τα μισα κ παραπανω κομματια του καθε αλμπουμ απο το Master κ μετα ειναι δικα του.

εγώ σαν τριάδα έχω πάντως τα Time of the Oath - The Dark Ride - Gambling With the Devil (χρονολογική η παράθεση), χωρίς να χω ακούσει το 7 Sinners.

ναι αλλα ψηφιζουμε για το καλυτερο Deris era αλμπουμ νομιζω και οχι για που εκανε τα καλυτερα φωνητικα ετσι;

το Legacy εμενα μ φαινεται ενα αλμπουμ τραβηγμενο απο τα μαλια με καποιες συνθεσεις μετριες εως αδιαφορες…

ναι οκ ειπαμε και γαμω το μαρκετινγκ να το ονομασουν Keeper και γαμω την περιοδεια μετα, αλλα μουσικα και “συναισθηματικα” το oath ειναι πιο κοντα στα keeper…

Dark Ride ψιλοάνετα.

Dark Ride το μονο που μ’αρεσει. Πολυ κιολας. Θανατος στο ιαπωνικο κοινο που ‘‘εθαψε’’ το δισκο και οδηγησε τη μπαντα σε δημιουργικο τελμα.

K εγω oath ψηφισα δοκτωρα:wink:…Απλα με αφορμη αυτο που ειπε ο lilith για το οτι οσο περναει ο καιρος ο Andi γινεται καλυτερος ειπα οτι θεωρω το Legacy το peak οσον αφορα τα φωνητικα και τις ερμηνειες του…Aν θεωρουσα το Legacy ανωτερο απο αποψη συνθεσεων θα το ψηφιζα κιολας…