Καλυτερο Helloween album με Andi Deris

πω, τον παίρνετε. από χτες ακούω μόνο το power :stuck_out_tongue:

κόλλλλλλημα.

Αχ ρε Moulaert με τις κολοκύθες σου που είσαι?

Ε, καλά, το Kings δεν το λες και τεράστιο σε διάρκεια,ε?

Τι κόλλημα έχουν φάει όλοι με την παραγωγή (δε λέω για σένα φυσικά!) του TOTO? Ρε, για σοβαρευτείτε!

Τελοσπάντων είναι δισκάρα. 10/10 χωρίς πολλά πολλά! Και έχει και το ομώνυμο κομμάτι (υπέρτατη κομματάρα) που είναι και το πιο σκοτεινό κομμάτι των Helloween (φλώροι Dark Ride fans, κόντρα να γουστάρουμε!)

Πραγματικά το Time Of The Oath είναι πολύ καλός δίσκος αλλά όντως η παραγωγή του πάσχει, ειδικά αν το συγκρίνουμε με παραγωγές άλλων συγκροτημάτων εκείνη την περίοδο. Αυτός ο δίσκος όμως είχε την ατυχία να βγεί κοντά με το Land Of The Free :wink:

Είναι η Lilith όχι ο Lilith… :stuck_out_tongue:

sign-:oops:…sorry για την επεμβαση8):stuck_out_tongue:

καλα το dark ride σκιζει απο οτι βλεπω. ηταν μακραν ο πιο σκοτεινος τους δισκος. εγω παντως επελεξα better than raw πιο πολυ για συναισθηματικους λογους (επειδη τοτε τους ειδα στο λονδινο μαζι με maiden!!) αλλα και για τραγουδια κολληματα οπως τα push, i cam hey lord…!!:smiley:

Πάντως εγώ τα θεωρώ ισάξια.

Aν το ΤΟΤΟ δεν εχανε λιγο στην παραγωγη τοτε θα μπορουσαν να ηταν ισαξια…!!
Κατα τ’άλλα αν κ εγω ειμαι περισσοτερo Ηelloween fan (ειδικα με Andi) θεωρω το Land το μεγαλυτερο power αριστουργημα ever!!!

Μια χαρά είναι η παραγωγή!:stuck_out_tongue:
Και ναι δισκάρα το LOTF αλλά μη ξεχνάμε τα Keepers έτσι?

The Dark Ride, χωρις πολλη σκεψη.

Βεβαια, οντως, το Time Of The Oath εχει πολυ κακη παραγωγη και λογω αυτου ‘‘χανει’’ πολυ, μιας και εχει φοβερες συνθεσεις και αυτο.
Αν ηταν πιο καθαρη και δεν ακουγοταν αυτο το τουρλουμπουκι στα οργανα, τοτε θα υπηρχε σοβαρο διλλημα, γιατι απο τραγουδια και το Oath σκιζει.

Αλλα και παλι, Dark Ride στην κορυφη.

Φυσικα ειναι και τα Keepers, κ το Walls (βασικα τα περισσοτερα των Helloween),το Somewhere far beyond κ το Ιmaginations κ παρα πολλα ακομη,αλλα κατα τη δικη μου αποψη το LOTF ειναι το πιο ουσιωδες power metal album συνδυαζοντας τα στοιχεια των Κeepers κ του Walls με τη φοβερη φωνη του Kai…

αν μπορούσα να αλλάξω ψήφο, θα το ριχνα στο time of the oath μετά από το απίστευτο λιώσιμο που του χω ρίξει τις τελευταίες μέρες. δεν έχει φίλλερ αυτός ο δίσκος… αντιθέτως, στο dark ride πατάω και skip άμα λάχει (αν και σε μονάδες υπερέχει κατ’ εμέ).

Oντως το Dark Ride ειναι δισκος που κανει καλυτερη πρωτη εντυπωση σε σχεση με το Time Of The Oath αλλα μετα απο μεγαλο λιωσιμο και των 2 πιστευω ειναι ξεκαθαρη η διαφορα υπερ του Time…Το μονο που ισως μπορει να χαρακτηριστει filler ειναι το Anything My Mama Don’t Like που παιζει να το σκιπαρω καμια φορα!!:stuck_out_tongue:

πάρε κόσμε πάρε κόσμε βαθμολογίες με Deris!

Master of the Rings [B]8[/B]
The Time of the Oath [B]8 [/B]
Better Than Raw [B]7[/B]
The Dark Ride [B]10[/B]
Rabbit Don’t Come Easy [B]7[/B]
Keeper of the Seven Keys: The Legacy [B]7 [/B]
Gambling with the Devil [B] 6[/B]
7 Sinners [B]8[/B]

master of the rings και time of the oath οι αδυναμίες μου, αλλά το μάστερ μου θυμίζει τα χριστούγεννα της χρονιάς που είχει βγει το άλμπουμ, οπότε στηρίζω αυτό 8)

Εξαιρετικο poll, μιας και, κατα την ταπεινη μου αποψη, τα δυο Keepers ειναι μια (ψεματα, μιση:p) κλαση πανω απο ο,τιδηποτε αλλο εχουν κυκλοφορησει. Το καλυτερο album με Deris ισως και να ειναι το The Time Of The Oath αλλα επειδη εχω τεραστια αδυναμια και στο Better Than Raw ψηφισα το δευτερο. Φοβερα κομματια και στα δυο, το BTR εχει οπωσδηποτε περισσοτερα fillers αλλα με Falling Higher, Time, Hey Lord! (τελειως αντι-Ηelloween τραγουδια τα δυο τελευταια!), Revelation και δε θυμαμαι κι εγω ποιο αλλο ειναι αγαπημενο οπως και να το κανουμε…

7 sinner γιατί είναι power metal ΔΙΣΚΟΣ γιατί έχει το World of Fantasy και το σεκουελ του Perfect Gentlemen μετα παει το μαστερ οφ τhe rings

Dark ride… oath… dark ride… oath…
Time of the oath να παρει και καμια ψηφο γιατι πολυ το υποτιματε οι τρου παουαμετσαλαδες εδω περα.

Και srsly τωρα ποιος βαζει το rabbit πανω απο oath, dark ride, master of the rings ή gambling. Σηκωσε το χερι σου.

Το rabbit ειναι απο τα πιο χαρουμενα αλμπουμ για μενα και οταν το ακουω μου φτιαχνει την διαθεση.Υπερασπιζομαι αυτον που το ψηφισε:har:

Τόσο καιρό δεν έριχνα ούτε μια ματιά σε αυτό το thread γιατί φανταζόμουν ότι θα υπήρχε η (αυτονόητη νόμιζα) ομοφωνία για το υπέροχο ?Time Of The Oath?, το οποίο για εμένα είναι κάτι σαν τρίτο ?Keeper?. Κοίτα να δεις…