Helloween - Gambling With The Devil

Mια και το νεο Helloween αλμπουμ κυκλοφορει το Φθινοπωρο ειπα να ανοιξω αυτο το τοπικ!

Δεν ξερω αλλα εχω μια αισθηση οτι το νεο αλμπουμ θα ειναι κατωτερο απο το καλο Keeper 3…
Ελπιζω παντως να μην ειναι ανεμπνευστο οπως το Rabbit…

To Rabbit… μου φάνηκε μιά χαρά, το Keeper πάλι :expressionless:

O τίτλος πάντως δεν είναι και πολύ εμπνευσμένος…

Το keeper3 μια χαρά, το rabbit κατώτερο αλλά συμπαθητικό. Δυστυχώς ξέρω ότι το καινούριο αποκλείεται να είναι ένα ακόμη dark ride. Αν σταθεί στα επίπεδα του keeper3 για μένα είναι ok.

To “Keeper 3” με ενθουσιασε αρκετα ξταν πολυ καλος δισκος, το Rabbit δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο αν και ειχε μερικα πολυ καλα μεσα. Αναμενουμε.

το dark ride βασικα ειναι τρελη υπερδισκαρα. το δευτερο αγαπημενο μου μετα το walls.

ξερω, ειναι υβρις που το βαζω πανω απο τα keeper, αλλα το γουσταρω πιο πολυ τι να κανουμε.:-s

Το Keeper 3 είχε γενικά ένα Keeper συναίσθημα και ήταν καλό.

Δεν πιστεύω να βγάλουν κάτι κακό.

σου αρεσε δηλαδη το rabbit?τι του βρηκες?

Είχε 2-3 καλά αλλά όχι τπτ ιδιαίτερο.

Το Hell Was Made In Heaven τα σπαει αγρια παντως…

όπως και τα: Just a Little Sign, Open Your Life, Liar, Sun 4 the World, Back Against the Wall. Γενικά στο Rabbit… βρήκα αρκετες κομματάρες σε αντίθεση με το Legacy! (θεωρώ μεγάλη ιεροσυλία πού μπήκε το Keeper στο τίτλο!)

Διαφωνω καθετα.Ολο το Legacy μαζι δεν βγαζει το συναισθημα του March of Time(αγαπημενο μου απο ολα τα Keepers)μονο του,με εξαιρεση το intro που πραγματικα αξιζει και μακαρι να ανοιξουν με αυτο τη συναυλια εδω…

Απο Rabbit για μενα αξιζει το back against the wall αντε και το Dont Stop Being Crazy…Το Dark Ride τα σπαει(κανε να παιξουν Immortal θεε μου:roll: )
Για το καινουριο πραγματικα ειμαι ανυπομονος να δω τι θα βγει…Παντως δεν γουσταρω παλι γλυκαναλατες μπαλαντουλες του στυλ Light the Universe,αλλα γρηγορα riffs…so gief riffs…

Δεν πιστευω οι Helloween να ωγαλουν κακο δισκο…Απλως φορες εμεις περιμενουμε υπερβολικα πολλα πραγματα απο καποιες μπαντες!ΠΙστευω πως θα ειναι αρκετα καλη δουλεια!

Παντως αν και εγω γουσταρω γρηγορα riffs το Light the Universe moy arese arketa…:-s

riffs?μαλλον αυτη η λεξη αγνοειται στη Deris περιοδο

Υπερβολικό σε βρίσκω!

να στο θεσω αλλιως…
Πιστευεις οτι πλεον οι Helloween βασιζονται στις κιθαρες?

Κομμάτια σαν τα Sole Survivor, Time of the Oath, Falling Higher, Mirror Mirror, Liar κ.α. πού λές να βασίζονται; Α και το Dark Ride είναι πολυ πιο βαρύ και από τα 2 Keepers!

νταξει τωρα…
καθισες και μου βρηκες απο καθε album το πιο heavy τραγουδι…
δεν ειναι ετσι τα πραγματα…
οντως το mirror mirror εχει riff…ολα απο τα υπολοιπα απο το Dark Ride ομως?Mr Torture?All Over The Nation?If I Could Fly?κλπ
ανουσιες ενορχηστρωσεις,τονοι πληκτρων,ανεβασμενα τα drums στο μιξαρισμα και οι κιθαρες χαμενες…
αμα θες να αναφερθουμε σε καποιο album συγκεκριμενα.Α,και πως αντιλαμβανεσαι εσυ το riff?γιατι ουσιαστικα ρδω εγκειται η διαφωνια

Πώς να το αντιλαμβάνομαι; Δυνατές κιθάρες ενίοτε, ταχύτητα άλλοτε και πάει λέγοντας. Μήπως το θέμα είναι ότι άλλα ήθελες να ακούσεις από Ηelloween και δεν σ’αρεσαν αυτά πού άκουσες; Γιατί όταν μου λές ότι δεν έχει riff το Mr.Torture αυτό συμπεραίνω.

καλα σιγουρα περιμενα αλλα πραγματα αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια…
οσο για το Mr Torture απλες μελωδικες κιθαριστικες γραμμες,τιποτα παραπανω…

Tέλος πάντων, βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα, δεν βγαίνει άκρη.