Helloween - Gambling With The Devil

κυριως το us power μου αρεσει…
βεβαιως και μου αρεσουν οι helloween αλλα μονο walls of jericho+τα 2 keepers

Είναι κρίμα να ασχολείστε μόνο με το αν έχουν metal riffs και κοψίματα οι Helloween των τελευταίων δίσκων και να αγνοείτει γι’ αυτό το λόγο ένα κάρο ωραία κομμάτια. Τα οποία, έστω και λίγα, για μένα υπήρχαν και στο Rabbit (Back Against the Wall, Never Be A Star, Hell Was Made In Heaven). Απ’ το Dark Ride αν κρατήσουμε τα Mr. Torture, The Departed, If I Could Fly (ναι, αυτό το φλώρικο με το πιανάκι) και το ομώνυμο βλέπουμε ότι έχουμε έναν τουλάχιστον αξιοπρεπή δίσκο, από το δε Legacy τα Occasion Avenue, Invisible Man, King for 1000 Years σίγουρα κάτι έχουν να πουν, οπότε…

Και αν τα νέα Helloween είναι μια φορά περισσότερο “soft”, τι να πούμε και για τον Kiske και τους Place Vendome (των οποίων το cdάκι βέβαια μου έχει αρέσει τρελά);

Μακαρι πάντως να είναι ενας συνδυασμός του Dark Ride και του Legacy…(To Rabbit το θεωρώ μια χρυσή μετριότητα…)

καλα αυτος το χει δηλωσει ομως οτι γουσταρει πιο soft πραγματα(και με ασχημο τροπο μαλιστα)…τεσπα εγω πιστευω στο συγγραφικο ταλεντο του Derris και των αλλων,αλλα ρε γαμωτο πιστευω οτι θελουν τα επομενα alboum σε legacy στυλ…

basika ego pisteuo pos tora pou exoun nea melh, kai ebgalan lefta apo to keeper3, tha prospathisoun na kukloforhsoun kati dokimasmeno kai anamenomeno, gia na mh stenoxorithoun osoi opadoi pisteuan se pisogurisma…
prpsopika mou aresoun ola ta album tous, kai theoro ton Deris ikanotato tragoudisth, alla sigoura tha protimousa, teleios upokeimenika, kati se stul Dark Ride se sunduasmo me Master Of The Rings…8)

Plz, no greeklish.

Riff είναι επαναλαμβανόμενη μουσική φράση που συνήθως συγκροτεί το ρυθμικό μέρος ενός κομματιού.Άρα ακόμα και οι Abba έχουν. Όι Helloween έχουν πάντα 4-5 καλά σε κάθε δίσκο ,2-3 μέτρια και 3-4 πατατοτράγουδα αν και αλλάζει το ποιά είναι αυτά απο την οπτική γωνία του καθενός.Πχ εμένα μαρέσουν αυτά με τα πομπωδη ρεφραίν,τα πληκτράκια ,τη χαζοχαρούμενη διάθεση(όχι πάντα όμως) γιατί αν θέλω να ακούσω κάτι σκληρό υπάρχουν άπειρα άλλα συγκροτήματα. Αγαπημένο μοθ απο τα τελευταία μάλλον το better than raw

ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ :

Ποιος παρατηρησε τη μαυρη κολοκυθα στο λογοτυπο?Ποιο αλμπουμ ειχε μαυρη κολοκυθα?Χεχε…:smiley:
Και πανω δεξια βλεπω κατι δαχτυλιδια που μου θυμιζουν ενα αλλο αλμπουμ…Χεχε
Κανω τρελους συνειρμους…Master of the Dark Ride ενα πραμα:wink:

Aκριβώς! :wink:

Μακαρι να ειναι ετσι και ποιοτικα ισαξιο αυτων των δισκων!

Το εξώφυλλο τα σπάει!!
…και αν θέλει να μας πει αυτό που λέτε, δηλαδή επιστροφή στον ήχο που είχαν αποκηρύξει, τότε Super!!

δε μου πολυαρέσει το εξώγυλλο… βέβαια μπορεί να υπονοεί πως ο ήχος της μπάντας θα είναι πιο χαβαλεδιάρικος, οπότε οκ… γράφουν ωραία χαρούμενα τραγούδια, στην τελική…

+1

Γελασα μολις το ειδα… Ας ελπισουμε να εχει κομματαρες μεσα…

Πολυ ακυρο εξψφυλλο,αν και δεν με χαλαει καθολου,γελιο εχει.
Το Legacy μου αρεσε πολυ,και περιμενω ακομα ενα καλο αλμπουμ απο τους Helloween.
Ποτε βγαινει?

εμενα μ’αρεσει το εξωφυλλο αλλα δεν περιμενα κατι τετοιο απο Helloween.

ρε Ozzy7 που στο διαολο βρηκες το εξωφυλλο τοσο νωρις??Νομιζα οτι ειχε βγει και oficial αλλα μπαινω σημερα και λεει στο site τους θα το αποκαλυψουν σε δεκα μερες:? :?
Μπας και δεν ηταν αυτο?

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΤO WIKIPEDIA.ORG ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΑ,Κ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΑ#-o ,Κ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΑΛΕΙ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ, ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ Η ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝ ,
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Κ ΤΟΣΟ…:stuck_out_tongue:

Καλυτερο απο το αλλο παντως…