Helloween - Release Festival

Και γιατί όχι σημερα ;;

Ρε πουστη μου αυτό το συναίσθημα ευφορίας μετα απο κάτι τόσο γαμάτο ειναι λογος για να ζεις

11 Likes

Το τρομερό με αυτή τη μπάντα είναι ότι μπορεί κανείς να επαναλαμβάνει

κάθε μέρα για τους Helloween.

Το χαμόγελο στα πρόσωπα του κόσμου είναι κάτι που πιθανώς ελάχιστα ή κανένα συγκρότημα μπορεί να πετύχει. Και, για παράδειγμα,

τραγούδια με τους στίχους του How many tears ή I want out ή το Ride the Sky ή το Eagle Fly Free σε βάζουν σε party zone αντί να σε κάνουν aggresive. Υπάρχουν άλλες μπάντες για αυτό.

Υ.Γ.: καταγγέλω το Release, τους Helloween και τον αέρα επειδή όλα τα μπαλόνια και τα χαρτάκια πήγαν δεξιά όπως βλέπουμε τη σκηνή.

#ξερωπουπαρκαρετε

15 Likes

Eagle Fly Free , How Many Tears & Keeper οι μεγάλες στιγμές της χθεσινής βραδιάς για μένα

Και δε θυμόμουν εκείνη τη στιγμή ότι στο medley παίζει και το Victim of Fate και επιπλέον έπαιξαν I’m Alive που δεν το περίμενα ( καμιά φορά όντως αξίζει να μην κοιτάς σετλιστ , μιλάμε για έκσταση όταν σκάνε τα ριφφ )

Ρίγη συγκίνησης πραγματικά

Οι Helloween είναι στις 5 αγαπημένες μου μπάντες εβερ και το ότι είχαμε την ευκαιρία να τους απολαύσουμε στην Ελλάδα ήταν κάτι πολύ σημαντικό για εμένα

Και τους ευχαριστώ που δεν κάνουν αρπαχτες και παίζουν πάντα όσο καλύτερα μπορούν και για 2 γεμάτες ώρες

Μόνο παράπονο ότι κάποτε έβγαζαν video wall και τιμούσαν τον Ingo ( αντί για σόλο κιθάρας ήθελα αυτό )

Κατά τα άλλα όσο το χωνεύω πιστεύω ότι είδαμε ιστορική εμφάνιση

14 Likes

Πάντα υπήρχε αυτό το πνεύμα σοβαρότητας (και όχι σοβαροφάνειας, μην παρεξηγηθώ) στη metal, οι γερμαναράδες ηταν πιο χαβαλέδες πάντα και το κάνουν τόσο ειλικρινά που δεν γίνεται να μην το λατρέψεις. Για αυτό στα live τους δεν γίνεται να μην μπεις σε party mode, βλέπεις Weikath να μαλακίζετε σε κάθε solo, βλέπεις Kai & Markus με χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, Kiske & Andy να τρολάρουν όλη την ώρα και ταυτόχρονα να παίζουν ύμνους… Ε γάμησε μας, αυτός ο συνδυασμός δεν ξαναγίνεται…

13 Likes

Εμ βέβαια, αφού είστε φλωροι και δεν ήρθατε 17:30 να φάτε 20 λεπτά καταιγίδα σαν εμάς τους metal invaders μετά σας άρεσε η δροσουλα :stuck_out_tongue::rofl:

9 Likes

Τελειώνοντας η συναυλία πεταξα την ατάκα οτι έσβησαν ο,τι εχει περασει απο αυτόν τον χώρο… οκ εκτός απο τους manowar του 19. Λέτε;

6 Likes

Μπαίνω στο γκρουπ αυτών που πήγαν χαλαροί απλώς για να διασκεδάσουν έχοντας ξαναδεί την μπάντα και μπορώ να πω ότι το φηλινγκ ήταν τρομερά λυτρωτικό. Έκανα όλα τα πέρα και όλα τα δώθε, στάθηκα σε άπειρα σημεία, σας πέτυχα (σχεδόν) όλους μέσα στον χαμό κι αφού μου στέρεψε η ψυχραιμία του “τους έχω ξαναδεί” κατέληξα φουλ μπροστά για την εποποιία του keepers :face_holding_back_tears: και το πάρτυ του i want out. Παντού παντού παντού χαρούμενος κόσμος, κόσμος που φώναζε, τραγουδούσε και το ζούσε στο έπακρο, ρισπέκτ. Πολλά και τα μικρά κολοκυθάκια, δεύτερο ρισπεκτ.

Με το χαμόγελο στα χείλη ακόμα να πω ένα γραφικό μεν αληθινό δε πάντα τέτοια. Cheers @ everyone #ξερετεποιοιειστε

10 Likes

Ανώφελες και ανούσιες οι συγκρίσεις νομίζω, ο μόνος σκοπός που εξυπηρετούν είναι το να ανοίξουμε το χρονοντούλαπο με τις αναμνήσεις.

Γιατί θα θυμηθούμε το Thor το 19, το Revelations το 18, το Sentinel (όποτε παίχτηκε), το For Whom The Bell Tolls και το Heaven and Hell λίγο παλιότερα, εσείς οι σοφοί γέροντες θα πάτε και πιο πίσω και απλά θα καταλήξουμε στο ότι η μουσική είναι ένα υπέροχο πράγμα και ευτυχώς που υπάρχει και αυτή.

Το πρωινό μου ξύπνημα είχε Keepers 2 και τραγούδι, καμία επιθυμία να συνέλθω από χθες.

6 Likes

:stuck_out_tongue:

Α ήταν κυριολεκτικό το “ο χώρος”, εγώ νόμιζα πως λέμε για το είδος, για το “scene” που λέμε και στο χωριό και όχι για την Πλατεία Νερού συγκεκριμένα. Σχωράτε με!

1 Like

Είναι ο πριαπισμος μην δίνεις σημασία :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ως "χώρο " εννοώ την πλατεία νερού οχι γενικά συναυλίες στην Ελλάδα

1 Like

…Ρισπεκτ ποιντς που μόνο ανεβαίνουν επίσης στον perfect gentleman, τον mr. Andi Derris του οποίου η διάθεση και η ενέργεια είναι τόσο όμορφες και τόσο μεταδοτικές. Στο τέλος είπε για τον Κiske ότι είναι ο καλύτερος και αγαπημένος του τραγουδιστής έβερ και τέτοια γλυκούλικα και awww :heart:

10 Likes

Ναι ναι, σ’άκουσα…
Βάλε Helloween 23, Manowar 19, Priest 11 με όποια σειρά θες, το ίδιο είναι

7 Likes

Ακριβώς αυτά και για μένα, οι καλύτερες εμπειρίες μου στην Πλατεία Νερού!

4 Likes

DONT

1 Like

Cave 2022

5 Likes

που ενώ είχε κρατήσει ζωντανούς τους Helloween στα δύσκολα και θα είχε κάθε valid point για το αντίθετο, είπε “ναι” στην επιστροφή Kiske και στη συνύπαρξη. Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει παιχτεί, σίγουρα υπάρχει ο παράγοντας-κέρδος, αλλά εύκολα θα μπορούσε να θέσει βέτο ή να φύγει. Αντίθετα, έμεινε για να απολαμβάνουμε ό,τι είδαν τα ματάκια μας ως τώρα.

11 Likes

Πέρα από το κέρδος/χρήμα, το οποίο είναι προφανές, η μπάντα βγάζει επί σκηνής ένα πολύ καλό κλίμα μεταξύ των μελών. Από μόνο του το χρήμα δε σημαίνει τίποτα, παντού υπάρχει χρήμα, αλλά σχεδόν πουθενά δεν υπάρχει αυτό που βλέπουμε στους Helloween. Ευτυχώς που βρίσκονται σε αυτή την κατάσταση, πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο για το legacy τους. Και ο κόσμος δν είναι χαζός και “ανταποδίδει” με την αγάπη του (και με τα λεφτά του). Βασικά ευτυχώς, δεν έγιναν Black Sabbath, όπως λέγαμε και χτες με τον @drenie.

15 Likes

Το βράδυ ήταν μαγικο, το live είναι ένα όνειρο που ζήσαμε, η συμμετοχή του κόσμου ήταν απίστευτη, δεν ξέρω ένα σε άλλες χώρες γίνεται το ίδιο στο singalong του keeper ο Kai φάνηκε να το διασκεδάζει.
Και σήμερα να παίζανε θα πήγαινα ακόμα και εάν έριχνε κατακλυσμό.

9 Likes

Περιέργως ο αυχένας, η μέση και τα γόνατα μου είναι σε καλή κατάσταση παρ’ολη την έντονη δραστηριότητα σε helloween και γεωπονικό μετά. Ακόμα βέβαια δεν έχω κοιμηθεί σε κρεβάτι για να καταλάβω αν περνάω δεύτερη εφηβεία ή αν θα σηκωθώ μεθαύριο.

Καιρός να φέρουν και Running wild με δυνατά σαππορτ στυλ Alestorm . Ιδέες για του χρόνου.
Έκλεισα με release για φέτο

7 Likes