Helloween - Release Festival

Πρώτον, δεν είπα ότι το έκαναν για το χρήμα, αλλά θεωρώ αφελές να είπαν “πλάκα θα έχει ένα reunion” χωρίς να έχει πέσει στο τραπέζι ένα πλάνο από μάνατζερ και δισκογραφική που να είναι οικονομικά καλό. Μπορεί να κάνω λάθος, δεν ήμουν μπροστά.

Φυσικά και έχουν τρομακτική χημεία στη σκηνή, οι κακές σχέσεις καλύπτονται μόνο για λίγο καιρό. Και αυτό το σχήμα των Helloween είναι ήδη 6-7 χρόνια μαζί. Και ναι, ο κόσμος τούς ανταμείβει (όπως έκανα κι εγώ βεβαίως) επειδή το αξίζουν 101% :slight_smile:

Δεύτερον, ναι τους Sabbath είχα κι εγώ στο μυαλό μου.

5 Likes

Έτσι ακριβώς.

Είδαμε ιστορικό live, όσο περισσότερο το σκέφτομαι, τόσο περισσότερο το συνειδητοποιώ.

10 Likes

Περιμενα με ανυπονησια το live μιας και ειχα ξενερωσει ασχημα με την ακυρωση του 2020 λογω covid που θα επαιζαν το τριωρο.Μεγαλο live,τα ειπατε ολα γενικα.Καλος ηχος,συγκινηση και headbanging μεχρι να μας καταβαλλει η ηλικια εμας τα γεροντια.

ΥΓ.Εφυγαν κι οι Helloween απο την bucket list μου…

ΥΓ2.To μονο μελανο σημειο ηταν η τραγικη επιλογη αυτων των jinjer,καμια σχεση με το μουσικο υφος των Helloween.Βαλτε κατι αλλο μωρε,μιλαμε για κακοποιηση των αυτιων.Εβλεπα παιδακια με προστατευτικα ακουστικα και τα ζηλεψα…

1 Like

ηταν ενα ονειρικο λαιβ…

μακαρι να ξαναερθουν τωρα που ειναι στα ντουζενια τους

5 Likes

Εν τω μεταξύ ακούσατε κι εσείς οτι σε καποια φαση ο θεος Kai επαιξε λίγο heading for tomorrow ε

17 Likes

Μας άφησε με την όρεξη !

1 Like

Γιατί να μην έρθουν σχετικά κολλητά;

Αν θυμάμαι καλά:
Disturbed 2019,2023
Manowar 2019, 2022
Iggy 2019, 2022
Clutch 2019, 2022

2 Likes

Καλά αν κρίνω απο τις αντιδράσεις με το σουσου που θα δημιουργηθεί , βλέπω να τους κλείνουν πάλι σύντομα

3 Likes

Τι να λέμε… Τομερό live. Το ευχαριστήθηκαν κοινό και μπάντα. Οι κολοκύθες έθεσαν πολύ ψηλά τον πήχη για τα επόμενα φετινά live…

2 Likes

Γιορτή του μπαμπά σημερα

15 Likes

Εντωμεταξύ, εγώ σήμερα που χθες αντί για rainbow πήγα rock dragon :

16 Likes

5 Likes

Eagle fly free apo to live

2 Likes

Ε όχι ρε φίλε , έσκασε μύτη στο rainbow , ε; :cry:

1 Like

Δύο αναφορές σε Gamma Ray, το heading for tomorrow που λες και ένα Somewhere out in space που πέταξε δυο φορές στο τέλος του Skyfall.

3 Likes

Κάμποσες εκατοντάδες χιλιάδες λέξεις και 99 κλιξ

11 Likes

Νιωθω τοσο θλιμμένος που δεν τα καταφερα τελικα αλλα κ τοσο χαρούμενος που επιτελους μπαινουν καποια πράγματα στη θεση τους για την γκρουπαρα κ που περασατε τοσο ομορφα.

6 Likes

Άνοιξα το άρθρο, είδα τη φωτο του Λιβα και θυμηθηκα κατι που ελεγα χθες σε μερικους συμφορουμιτες και στους φιλους μου. Ο Λιβας το 2017 ηταν στην πτηση που μας μετεφερε στη Σοφια για να δει ως θεατης το λαιβ των Helloween. Χθες επαιζε support σε αυτους. Not a bad story.

7 Likes

Άρα… Kai, κάτι χρειάζεσαι στους Rays…

Σωστός, τον θυμάμαι κι εγώ

Έχει ωραία φωνή το παιδί , έχει τραγουδήσει και με Τιμο Τολκι εκείνη τη χρονιά

2 Likes