Helloween - Straight Out of Hell

με μια γρήγορη αναζήτηση δεν είδα να έχει ανοιχτεί thread ακόμα…

18 Ιανουαρίου κυκλοφορεί το νέο helloween με τίτλο Straight Out of Hell.

Track listing

1.“Nabataea”
2.“World of War”
3.“Live Now!”
4.“From the Stars”
5.“Burning Sun”
6.“Waiting For the Thunder”
7.“Hold Me in Your Arms”
8.“Wanna Be God”
9.“Straight Out of Hell”
10.“Asshole”
11.“Years”
12.“Make Fire Catch The Fly”
13.“Church Breaks Down”
Limited edition bonus tracks
14. “Another Shot of Life” (Limited Edition bonus track)
15. “Burning Sun (Hammond version)” (Limited Edition bonus track Dedicated to Jon Lord)

Κυκλοφόρησε ήδη το κομμάτι Burning Sun…
http://www.youtube.com/watch?v=cIck5Ff3aUc

κομματι “asshole” ??? dafuq ?

Straight Out of Hell

…one of a kind?
stalking his victim?
don’t look behind you?
NIGHTCRAWLER?

Beware the beast in black?
You know he’s coming back?
Night Crawler!!!

μακαρι αλλα χλωμο…
παντως και μενα μου ηρθε με την μια αυτο στο μυαλο :smiley:

Δειτε εδω στυλακι ο Sascha Gerstner!! Σαν τον Robb Flynn εχει γινει…

ο κυριος απο πανω δεν υπαρχει για μενα.

Γιατι,ρε; Ειναι πολυ καλος κιθαριστας…

…και καλός κιθαρίστας, και γράφει συμπαθητικά κομμάτια, δεν είναι Γκράποου, ή πολύ περρισότερο Χάνσεν, αλλά είναι όντως καλός κιθαρίστας, κιαυτό φαίνεται περρισότερο στα live…μετέχει και στον γενικότερο χαβαλέ της μπάντας
…τώρα ο τίτλος του δίσκου και των τραγουδιών, αλλά και το κομμάτι, με κάνουν να αναμένω κάτι καλό, στα στάνταρς των τελευταίων δίσκων τους, που χωρίς ούτε καν να πλησιάζουν τα αριστουργήματα των 80ς-90ς, τους ακούω με μεγάλη ευχαρίστηση
:):!:

σαν κιθαριστας ειναι καλος, συμφωνω. σαν συνθετης ομως θεωρω οτι δεν εχει προσφερει κατι σπουδαιο. Στεφ, απο την αγαπημενη μου μπαντα ζηταω παραπανω απο “συμπαθητικα” κομματια που συμφωνω οτι γραφει, οχι τιποτα ιδιαιτερο, νομιζω ενα δικο του μου αρεσε στο 7 sinners και κανα δυο στο keeper 3-legacy. οχι χαλια, αλλα not good enough. δεν εχει καμια σχεση με τους Helloween που λατρεψα, αλλα απο την αλλη ουτε οι ιδιοι οι helloween σημερα εχουν μεγαλη σχεση με αυτη την μπαντα, αν εξαιρεσεις οτι παιζουν πολλες διασκευες τους live…

αυτο το wanna be god ΤΙ ειναι υποτιθεται ? ΑΙΣΧΟΣ ! παω να βαλω ενα Mission Motherland γιατι ανατριχιασα αναποδα. μπηκαν οι τριχες προς τα μεσα…

Kαλα εκανες που τους αγαπησες τοτε.Εμενα μου αρεσουν και οπως ηταν τοτε και οπως ειναι τωρα(εχουν εξεληχθει).
Η φωνη του Kiske γενικα ειναι παντα σε μεγαλη φορμα.Αλλα τη εκτρωμα ειναι αυτο; Γιατι τετοια δυσκολια στις ψιλες; Σαν γατα που την βουτανε σε οξυ ακουγεται εδω… http://www.youtube.com/watch?v=mqDF4ITOg6c&feature=youtu.be

εχεις δικιο, εχουν εξελιχθει. σε χαζοχαρουμενη μπαντα.

ο κισκε εχει μια χαρα φωναρα, δεν μπορει να βγαζεις το 100% σου σε ΚΑΘΕ λαιβ, ολοι εχουν καλες μερες και κακες μερες, το ιδιο και οι μπαντες. θα βρεις λοιπον και βιντεακια που θα τραγουδαει απιστευτα, και θα βρεις και μετριοτητες.

Καλα,αυτο εννοειται. Αν και αυτη η ΕΚΤΕΛΕΣΗ(κυριολεκτικα) ειναι μακραααν κατω του μετριου=>απαραδεκτη
Εχουν εξελιχτει σε μια μπαντα διαφορετικη απο αυτο που ηταν τοτε,και ποτε η εξελιξη δεν εβλαψε κανεναν.
Αλλωστε,αν μια μπαντα μενει συνεχεια στασιμη τοτε γινεται…MANOWAR! :wink:

Εγώ θα σταθώ στο μέγεθος του πόστ του Στεφ. :):!:

Λοιπόν, αφού άκουσα το Burning Sun μερικές φορές καταλήγω στο ότι το κομμάτι είναι ψιλομάπα, το ορχηστρικό μέρος με τα σόλο μου άρεσε και αρκετά μάλιστα, χωρίς βέβαια να είναι και τρομερά πρωτότυπο, αλλά κατά τ’άλλα μεδέν. Το bonus track απαράδεκτο, και το Wanna Be God αδιάφορο. Αυτά.

:expressionless:
Πείτε κι άλλοι ότι το πάει γαμιώντας για να σιγουρευτώ ότι δεν έχω τρελαθεί, πλιζ.

Τόνι δεν είμαι σίγουρος ποιό από τα δύο πιθανά πόιντς προσπαθείς να κάνεις μ’ αυτό το λινκ, αλλά εγώ στο θέμα Deris φοβάμαι ότι δεν είμαι αντικειμενικός - όταν τον ακούω να τραγουδάει κλασσικά Helloween τραγούδια θέλω να κάνω φόνο. Κι όχι φόνο γενικά και αόριστα. Φόνο με θύμα τον ίδιο τον Deris. Αλλά βασανιστήρια πρώτα, γιατί δε γίνεται να τη βγάλει έτσι στα χαλαρά.

Μην αγχωνεσαι, στηριζω κι εγω!
Αν αυτο ειναι “εκτελεση” κομματιου τι να λεμε για αλλους κι αλλους…

παιδια ειναι απλως μετριο, δεν ειναι χαλια, ουτε “εκτελεση”. αλλα σαφως μπορει και οχι απλα καλυτερα, να αγγιξει το τελειο μπορει, γιατι αυτα τα κομματια ειναι φτιαγμενα για κισκε. απλως εδω κανει μπαμ οτι “σφιγγεται” πολυ, και μαλλον δεν τον βοηθαει… να προσθεσω οτι δεν μισω τις εκδοσεις με ντερις, ο ανθρωπος μαρεσει πολυ σαν φωνη, απλως τα κομματια αυτα ειναι για κισκε, συνεπως οτι μπορει κανει, αλλου με μεγαλυτερη επιτυχια, αλλου με μικροτερη…