Helloween/Stratovarius live in Athens [21/01/2011], in Thessaloniki [22/01/2011]

Αυτό ακριβώς :smiley: :smiley:

Μα Stratovarius δεν υφίστανται χωρίς Tolkki. Ο Tolkki ήταν οι Stratovarius καθώς έγραφε το 99% των κομματιών και σαν μάγκας τους τα χάρισε να τα παίζουν και live χωρίς να έχει κάποιο όφελος. Κρίμα γιατί ήταν όλοι τους παιχταράδες και έλιωνε ο καθένας το όργανο του όταν ερχόταν η ώρα του solo… Τους έχω δει τρεις ή τέσσερις φορές και μπορώ να πω ότι δίκαια δημιούργησαν τόσο σάλο στον power metal χώρο. Δυστύχως δεν τους έχω δει στην Visions of Europe περιοδεία τους και είναι απο της λίγες φορές που λες ότι οι live εκτελέσεις είναι ποιο ωραίες απότι οι studio εκτελέσεις (ειδικά Black Diamond, Paradise, Against the Wind, Forever κα.) όταν τα ακούς από την αντίστοιχη live κυκλοφορία που κυκλοφόρησαν.

θελω reunion με Kiske μεχρι τοτες :smiley:

ναι ερχεται, στο δρομο ειναι… :stuck_out_tongue:

Αχ… Αν γινοταν κατι τετοιο…:roll:

τέλεια τέλεια,θα τους τιμήσουμε δεόντως!
Deris ρε :smiley:

Παιδες ξέρουμε τιμη εισητηρίου;
Κοιταξα ολες τις απαντίσεις σε αυτό το θέμα, αλλά δεν είδα κάτι!
Ελπίζω να μην υπερβαίνει τα 30… :stuck_out_tongue:

μακαρι να μην υπερβαινει τα 35-40? θα ελεγα εγω…
helloween - gamma ray το 2007 ηταν 40αρακι…

38 Ευρω λεει,γελαει ο κοσμος…

Ειναι πολλα τα λεφτα…Θα δουμε, μεχρι τον Ιανουαριο εχουμε καιρο.

:lol3::lol3::lol3:
άκλαφτο θα πάει.

Άκλαφτο δε νομίζω ότι θα πάει. Αρκετά λεφτά, πράγματι αλλά είναι πακέτο μπόμπα.

Τα λεφτα ειναι πολλα, αλλα ειλικρινα, περιμενε κανεις κατω απο 35? Εγω εκει θα ειμαι παντως (λογικα).

Μωρε Αθηνα θα δωσουμε παρων σαν αρρωστακια που ειμεθα απλα εφυγε καθε σκεψη για Σαλονικη στα καπακια.Κατω απο 35 δε περιμεναμε αλλα αυτο επειδη ειχαμε στο μυαλο μας συγκριση με 07’ που η τιμη παρα το ιστορικο του event ηταν επισης υπερβολικη.Still,πανω κατω ιδια τιμη με τοτε για support σημερινους λειψους Strato χτυπαει ασχημα.

Ειναι πολλα τα λεφτα, αλλα καπου εκει το περιμενα… Πραγματικα δεν ξερω για αυτο το live, μια θελω να παω, μια δεν καιγομαι κιολας για τους σημερινους Helloween και ποτε δεν ακουγα Stratovarius. Εχουμε καιρο ακομα, θα δουμε.

βασικα ισχυει οτι το εισητηριο ειναι “τσουχτερο” και δεν καιγομαι ιδιαιτερως για στρατοβαριους…αλλα νταξει… μεχρι τελη γεναρη που ειναι το λαιβ εχουμε 5 μηνες…ολο και καπου θα βρεθουν…

Πολλά είναι, αλλά χαλάλι…
Αλλά άμα είναι να παμε και να ακούμε πάλι Power, Eagle Fly Free, Dr Stein, If I Could Fly,I Want Out, Halloween και λοιπά…τζαμπέ τα 38…

Ελα ενα ευρω το 2μερο στην ακρη και βγαινει το 38αρι. :stuck_out_tongue:
Αχ Helloween πρωτη φορα κι ας ειναι με τους πετσοκομμενους strato, και την ψυχη μου δινω.

Δεν πα να ηταν και 50 ?.Αφου τους εχασα το 2007 δεν προκειται να χασω την ευκαιρια να δω το αγαπημενο μου συγκροτημα για πρωτη φορα.

Το 2007, βασικά έχασες τους Gammaray, γιατί οι Helloween, ήταν πολύ μέτριοι:):!: