Help

:smiley: Geia katarxhn. to provlhma mou einai pws exw elleipsh autopepoi8hshs…Epishs dn mporw na sthriksw ton euauto mou se diafora 8emata .enw ta “epeixhrimata” ta skeftomai ekeinh tin stigmh , dn mporw na ta pw… Ntrepomai na kanw arketa pragmata k dn diekdikw tis eukairies pou mou dinontai …

an kapoios mporei na voh8hsei apo proswpikes empeiries k oxi mono , as to kanei … thnx prokatavolika :smiley:

apanthste kt re dn eimai kala…!!!

τι έχεις δλδ και δεν είσαι καλά; γκομενικό είναι το πρόβλημα;
σε παρακαλω αν μπορείς να μας τα γράψεις με ελληνικούς χαρακτήρες θα είναι ακόμα πιο εύκολο!

oi fasistes ftaine…(asxeto…)
to pa8ainw k gw arketes fores…xalarwse omws kai pes oti 8es na peis xeris na skeftesai k poly th gnwmi twn allwn gia afto pou 8a peis…
kai kti allo…koritsaki h agoraki eisai;

htan o rocking_monster_0666 se rolo tenias makri

κατανοω απολυτα αυτο το προβλημα. ξερω , πως η αυτοπεποιθηση ενος ατομου δεν εξαρταται μονο απο το ιδιο το ατομο αλλα και το περιβαλλον του. δλδ η αποψη που εχουμε για τον εαυτο μας ειναι συναρτηση των αποψεων των αλλων για μας…
μεταξυ μας ουτε εγω εχω κ πολλη αυτοπεποιθηση :?
και το εμφανιζω σε ακραιο βαθμο, πχ. ζηταω απ τους καθηγητες να ξαναδιορθωσουν τα τεστ γτ δεν πιστευω πως δεν εχουν δει καποιο υποτιθεμενο λαθος μου, οταν καποιος με προσεγγιζει (δεν εννοω φιλικα) νομιζω πως με δουλευει, οταν ειχα περασει το μαιο το προφ. πηρα 5 φορες τηλ στο βρετανικο συμβουλιο γτ νομιζα πως ειχε γινει λαθος.(και αλλα πολυ χειροτερα)…στα λεω αυτα για να καταλαβεις πως δεν εισαι ο μονος…ειδικα αν περνας εφηβεια ειναι συνηθες φαινομενο…
ΒΕΒΑΙΑ, πρεπει να το παλεψεις, να σκεφτεις ΘΕΤΙΚΑ κ με βαση τη λογικη: ποιος εισαι, (που σιγουρα μια χαρα θα εισαι), τι εχεις καταφερει(σιγουρα αρκετα) και τι οταν ξανανιωσεις ετσι να προσπαθησεις να το αναλυσεις,να βρεις το ΓΙΑΤΙ και το πως κατεληξες να νιωθεις ετσι. πανω απ ολα να ξερεις πως ολοι ανθρωποι αξιζουμε πολλα κ μπορουμε να καταφερουμε πολλα.κανεις δε βρηκε ποτε τα ορια των ανθρωπινων δυνατοτητων.το μονο απαραιτητο ειναι το ηθος και η υγεια (ψυχικη και σωματικη). φαντασου να σουν σαν κατι αλλες καμενες περιπτωσεις…(βλ. blacklist, oi asholes ths rock skhnhs sel.29-…)

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

SoAD τι σε κανει να εχεις ελλειψη αυτοπεποιθησης?
(Μην ντρεπεσαι…)
Πρεπει να το ειδικευσουμε λιγο για να εστιασεις που ειναι η πηγη του κακου. :slight_smile: :wink:

Φίλε SoAD, καθότι έρχονται και Χριστούγεννα, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι χρεώνω επιπλέον Χριστουγεννιάτικο bonus… Αλλά επειδή είσαι ροκάς και ακούς SOAD (άρα είσαι καλό παιδί), δέχομαι να σε αναλάβω με μόλις 30 ευρώ την ώρα. Όπως σε κόβω σε μόλις 5 sessions θα σε διδάξω πώς να μονοπωλείς τη συζήτηση, να διακόπτεις τους άλλους πιο συχνά και από τον Κακαουνάκη, να έχεις την αυτοπεποίθηση του trashotrash (aka mageia, aka thirdcoming) και να είσαι εξίσου αγαπητός με τον Μίκυ Μάους.

Τηλεφώνησε τώρα…

κι εμένα ο κάρβου με βοήθησε να βγώ από το τέλμα της μειώμενης αυτοπεποιθησης/αυτοεκτίμησης… τώρα πέρπαταω στο δρόμο με τον αέρα της μονικα μπελούτσι και όλοι πέφτουν στα πόδια μου… πραγματικά βοηθάει… δεν είναι διαφήμιστικό κόλπο φίλες και φίλοι , μου έσωσε την ζωή…
τηλεφωνησε τώρα…

[size=1](από ότι βγάλεις θέλω το 40% οkej?)[/size]

Μπας και η αιτία ονομάζετε εφηβεία, γιατί και εγώ πέρασα κάποια στιγμή από αυτό το σημείο (δεν ξέρω αν είμαι ακόμα εκεί η όχι).??

Μια γρήγορη συμβουλή ίσως δεδομένη και δύσκολη, αποδέξου τον ευατό σου όπως είναι και μέτα τα σχόλια των άλλων θα είναι αέρας κοπανιστός, βλέπε πολλά πράγματα σαν αστεία και γέλα με αυτά και υπάρχει και το ρητό:

You may laugh with me because i’m different, i laugh with you because you’re all the same!

A και κάτι να περνάς την ώρα σου, τσέκαρε το βιβλίο: 38 ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΧΗ:

http://rapidshare.com/files/3880958/38.Ways.To.Win.An.Argument_greek-fun.com.rar

Σα να παραέκανα καλά τη δουλειά μου… :roll: :roll: :roll: :roll: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

Για να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση , πρέπει να γνωρίσεις πρώτα τον εαυτό σου , τις δυνατότητες σου , τα όρια σου , το τί είσαι ικανός να δώσεις και τί ζητάς ( απαιτείς )
να σου δώσουν οι άλλοι γύρω σου…
Τότε θα συνειδητοποιήσεις ότι είσαι μοναδικός και αξίζεις να αποκτήσεις ότι δεν έχεις και επιθυμείς !
Γιατί το πάν είναι να είσαι ο ευατός σου ! και να είσαι περήφανος για αυτό !
Και κανένας , μα κανένας , δεν έχει το δικαίωμα να σε μειώνει γιααυτό που “είσαι”
Άλλωστε ποιος είναι αυτός , με ποιο δικαίωμα ?
Η αυτοπεποίθηση είναι το κλειδί για την επιτυχία και αξίζεις να την έχεις και εσύ …:wink:
Άλλωστε , αν δεν πιστεύεις εσύ στον εαυτό σου , γιατί να το κάνουν οι άλλοι ? :?

( από σημειώσεις :" Κarvou , 3η συνεδρία" :lol: :lol: :lol: :lol: )

ρε αυτή δίνει τισ σημειώσεις σου τσάμπα κάνε κάτι λέμε χάνουμε το μαρούλι…
μαρή μην ξαναμιλήσεις… ή τουλάχιστον πές δικές σου θεωριες!

δίκή μου θεωρία: φίλε soad το βασικό ερώτημα είναι πόσον ετών είσαι και τι κάνεις στην ζωή σου! κοίτα να δείς κάνενας δεν είναι καλύτερος από τον αλλόν πχ. μπορει το δικό μου το μαλλί να είναι πιο όμορφο απο της rangel αλλά εκείνη έχει πιο όμορφα μάτια… όλοι μας έχουμε τα θετίκα και τα αρνητικά μας, το θέμα είναι όμως αυτό που προβάλλουμε στους άλλους. Αν εσύ πχ πρόβάλεις τα αρνητικά σου τότε και οι άλλοι αυτό εισπράττουν τον αρνητικό σου εαυτό!
ΣΥΜΒΟΥΛH [size=1](free of charge)[/size]
βρές τα θετικά σου καλλιεργησέ τα και πρόβαλλέ τα… Ετσι θα νιώσεις και εσύ καλά και οι αλλοί θα σε προσεγγίσουν καλύτερα! cheers!

Πάει… Τώρα μου τσακίσατε την αυτοπεποίθηση… :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Έπρεπε να κάνω copyright τις σημειώσεις… Προδοσία…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Koιταξτε, ειμαι 15. 3η γυμνασιου. Αγορι. Το πιο σημαντικο απο τα προβληματα που εχω ειναι η χαμηλη αυτοεκτιμηση και το οτι δν μπορω να υποστηριξω τις αποψεις μου …δν νομιζω να ειναι η εφηβεια .Βλεπω τα αλλα τα παιδια (της ηλικιας μου)κ τους φιλους μου, να βγαινουν πολυ εξω και να ειναι κοινωνικοι ενω εγω οποτε βγαινω δν νιω8ω και πολυ ανετα …Α , παλιοτερα ειμαι αρκετα κοινωνικος και εκανα ευκολα φιλιες…τωρα ομως… Επισης , δν εχω τον “τσαμπουκα” που 8α πρεπε να χω…πχ αν μου κολλησει καποιος 8α αρχισω να τρεμω απο τον φοβο μου , 8α αλλαξω 150000 χρωματα και 8α χω ταχυπαλμια… :oops: :oops: Παλιοτερα ημουν περισσοτερο τσαμπουκας . Α και δν ειναι γκομενικο δοξα τ 8εο.

ΗΕLP! !

΄παρέα μαζί μας ενα μήνα να κάνεις και θα σε έχουμε ετοιμό… σοβαρά… από που είσαι?

Γεννη8ηκα 8εσσαλονικη , μενω στα τρικαλα…Ευχαριστω που απαντησες :smiley:

η θα κάνουμε εκδρομες στα Τρικαλα ή θα σε φέρουμε Αθηνα…

thelw k egwww :stuck_out_tongue:

Kαποια ιδεα/συμβουλη δν παιζει? ? ? ? :smiley: