Help

να λεσ στον εαυτό σου κάθε πρωί που σηκώνεσαι οτί είσαι ο καλυτερος και ότι αξίζεις πάρα πολλά…και να το επαναλάμβανεις πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας…
δεν ξέρω αν κατάφερες να ανοίξεις το 38 τρόποι… δεσ αν είναι καλό και προχωράμε σίγα σιγά

Πρώτον, είσαι πολύ μικρός για να αγχώνεσαι για αυτά τα πράγματα… Όσο και αν με εκνεύριζε στην ηλικία σου να μου το λένε, ευτυχώς για πολλά πράγματα είναι αλήθεια… Με τα χρόνια θα δεις ότι θα λυθούν όλα όσα σε ενοχλούν τώρα…

Τι εννοείς με το “δε μπορώ να υποστηρίξω τις απόψεις μου”? Δηλαδή σε πείθουν αμέσως? Δε μπορείς να πείσεις κανένα? Δε σε ακούει κανένας? Δε σε αφήνουν να μιλήσεις? τι ακριβώς? Όσο για κοινωνικότητα, σιγά τα ωά… Μην αγχώνεσαι… Σε λίγα χρόνια θα μπαίνεις σπίτι σου, μόνο για να αλλάξεις ρούχα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ως λούτρινος άνθρωπος, που σκοπός της δημιουργίας μου ήταν η διάχυση αγάπης στην ανθρωπότητα, οφείλω να σου πω ότι όσοι πουλάνε τσαμπουκάδες είναι πάντα οι πιο βλάκες, κομπλεξικοί, με πάρα πολλές ανασφάλειες που συνήθως καταλήγουν ακόμα πιο βλάκες από ότι ήταν. Αλλά επειδή αυτό δεν είναι συμβουλή, παρά μόνο διαπίστωση, θα σου δώσω μία συμβουλή… Ξεκίνα κάποια πολεμική τέχνη. Όχι για να πλακώνεις τον κόσμο στο ξύλο αλλά για να δεις ότι όλα όσα σε φοβίζουν, δεν είναι τελικά τόσο τρομάκτικά. Άσε που θα αθλείσαι κιόλας… :wink:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O[/quote]

Όχι απλά 8O 8O 8O 8O αλλά επίσης ](,) ](,) ](,) ](,) …
Νομίζω ότι το πρόβλημά σου αν πραγματικά υπάρχει είναι τεράστιο…
Εντάξει αυτό δεν βοηθάει αλλά νομίζω ότι πρέπει να καταλάβεις ότι κανένας δεν γεννήθηκε γεμάτος αυτοπεποίθηση…Γιατί δεν δοκιμάζεις να βρεις παρέες που να σε εκτιμούν γιατί συνήθως όταν κάποιος έχει ανασφάλεια φταίνε και οι άνθρωποι που συναναστέφεται…Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να έχεις τόση χαμηλή αυτοεκτίμηση γιατί από ότι λες ούτε κακός μαθητής είσαι ούτε τόσο μπάζο μπορεί να είσαι ώστε να μην εκτιμάς τον εαυτό σου…

συμφώνω με ντοκτορ κάρβου. πολύ σωστά τα λεεί!

[size=1](είμαι και η νοσοκόμα του άλλωστε)[/size]

αυτά είναι μόνο η εισαγωγή…

Τηλεφώνησε τώρα…

(πρέπει να βρω και πριν και μετά φωτογραφίες από πελάτες μου?)

Nομίζω είναι σωστο να βάλεις ΄φώτο… :stuck_out_tongue:

Φίλε θα σου πω την άποψη μου γιατί απλά την είχα περάσει κι εγώ αυτή τη φάση όταν ήμουν στην ηλικία σου πριν δύο χρόνια δηλαδή. Βασικά αυτό είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο ροκάς της επαρχίας. Έγω μένω σε ένα χωριό της ακροδεξιάς Λακωνίας και τα πράγματα είναι πολύ άσχημα. Απ’ όσο ξέρω απ’ τον πατέρα μου που είναι απ’ τα Τρίκαλα υπάρχει αρκετός προοδευτικός κόσμος εκεί οπότε ψάξε λίγο περισσότερο τις παρέες σου, που νομίζω ότι είναι η πηγή του προβλήματος κρίνοντας απ’ τον εαυτό μου. Επίσης δεν θα πρέπει να καταπιέζεις τον εαυτό σου να συμμετέχει σε πράγματα που δεν γουστάρεις. Για παράδειγμα εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε trendy clubάκια της περιοχής και το ίδιο κάνουν και άλλοι δύο φίλοι μου που ευτυχώς που υπάρχουν κι αυτοί. Πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι σοβαρό,όσο κι αν σου φαίνεται εσένα σοβαρό, και σε λίγο καιρό θα περάσει. Σου ξαναλέω πως δεν μιλάω ατεκμηρίωτα αλλά μέσα από τη δική μου περίπτωση. Γράφ’ τους όλους και άσε και μακριά μαλλιά αν δεν έχεις ήδη αφήσει, θα σε βοηθήσει πραγματικά.

Υ.Γ. Κάνε υπομονή, θα περάσεις φοιτητής και θα μπορέσεις να αυτοπροσδιοριστείς ξανά μέσα σε νέες συνθήκες.

Ελπίζω πραγματικά να βοήθησα.

φιλε SoAD κι εγω της ιδιας ηλικιας κ ταξης ειμαι. Πριν κανα 3μηνο αντιμετωπιζα παρομοια προβληματα αλλα τα ξεπερασα ακουγοντας Slayer :twisted: (πλακα κανω). Κοιτα ειναι η μοιρα του καθε ροκα στο γυμνασιο να νοιωθει απομονωμενος και να μην εχει αθτπεπιθηση. Ειδικα φετος εχει επικρατησει πιο πολυ η φλωρια στο γυμνασιο και σκεφτομαι να παρω κανα τσεκουρι :twisted: . Μην σε απασχολει το οτι δεν βγαινεις πολυ συχνα ουτε εγω βγαινω γιατι πολυ απλα οταν βγω με φιλους πρεπει να υποφερω τα φλορακια στην καφετερια…απλως προσπαθησε να χαλαρωσεις κ μην ακους κανενα που σε δουλευει για οτιδηποτε. Το ξερω οτι υπαρχουν πολλοι που κοροιδευουν κ χλευαζουν αλλα αμα τους την πεις σε σεβονται μετα.

Αυτα και [size=6][/size]STAND STRONG STAND PROUD

re soad…trikala eimai kai gw…an kai megalyteros kai ex8ros twn soad …!!
se poio sxoleio pas re 8hrio;
Na sou pw kai gw den eimai poly koinwnikos re file alla na se voi8hsw an 8es

filos kai gw sthn idia hlikia eimai kai bsk auto pou su sunistw einai na kaneis nees parees kai na prospa8eis na dei3eis ti eisai se auta ta atoma. kai mhn polu skas tou xronou pas lukeio allazeis periballon kai katastaseis opote 8a mporeis etsi na ‘‘alla3eis’’ to profil su :wink:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O[/quote]

Όχι απλά 8O 8O 8O 8O αλλά επίσης ](,) ](,) ](,) ](,) …
Νομίζω ότι το πρόβλημά σου αν πραγματικά υπάρχει είναι τεράστιο…
Εντάξει αυτό δεν βοηθάει αλλά νομίζω ότι πρέπει να καταλάβεις ότι κανένας δεν γεννήθηκε γεμάτος αυτοπεποίθηση…Γιατί δεν δοκιμάζεις να βρεις παρέες που να σε εκτιμούν γιατί συνήθως όταν κάποιος έχει ανασφάλεια φταίνε και οι άνθρωποι που συναναστέφεται…Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να έχεις τόση χαμηλή αυτοεκτίμηση γιατί από ότι λες ούτε κακός μαθητής είσαι ούτε τόσο μπάζο μπορεί να είσαι ώστε να μην εκτιμάς τον εαυτό σου…[/quote]

βασικα εχω πολλους φιλους και με εκτιμουν και περναμε φοβερα μαζι…
επισης εχω 4 πολυ αδερφικες φιλιες οι οποιες με εχουν βοηθησει σε πολυ σοβαρα προβληματα…δεν ειναι θεμα περιβαλλοντος…ειναι πιο πολυ θεμα τραυματικων εμπειριων…και μεμονομενων καταστασεων που αφηνω να με παιρνουν απο κατω… τεσπα ασε εγω ειμαι πολυ ψαγμενη πειπτωση.ειμαι υπερβολικα αυστηρη με τον εαυτο μου, ισα ισα που οταν οι αλλοι πιστευουν πως ειμαι καλη σε κατι εγω νιωθω μετρια η χαλια…ασε…κοιτα να σωσουμε τον soad :stuck_out_tongue: :lol: 8)
Y.Γ. ειμαι κοριτσι…(γτ ειπες μαθητης)

Τι εννοείς με το “δε μπορώ να υποστηρίξω τις απόψεις μου”? Δηλαδή σε πείθουν αμέσως? Δε μπορείς να πείσεις κανένα? Δε σε ακούει κανένας? Δε σε αφήνουν να μιλήσεις? τι ακριβώς? Όσο για κοινωνικότητα, σιγά τα ωά… Μην αγχώνεσαι… Σε λίγα χρόνια θα μπαίνεις σπίτι σου, μόνο για να αλλάξεις ρούχα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Λοιπον, δν ειναι οτι δν μ ακουνε ειναι πως δν μπορω να “κερδισω” μια διαμαχη( με τα λογια βεβαια)[/quote]

Αχχ… Όλοι τα περνάνε αυτά κάποια στιγμή. Δυστυχώς… Ζούμε σ’ένα κόσμο γεμάτο σκυλάδες :cry: :cry: (μη με πει κανείς ρατσίστρια!!)
Μην νομίζεις ότι θα καταφέρεις και τίποτα σπουδαίο κάνοντας τους άλλους να σ’ακούσουν. Αν σε έπιανε εσένα πχ κάποιος, σε έβαζε κάτω και σου τα 'κανε μπαλόνια για το πόσο θεά είναι η Βίση και η Βανδή θα σε πείσει κι εσένα;
Κανα καλό ροκάδικο δεν παίζει στην περιοχή σου? Για να μην έχεις ολα τα σκυλοποπ χιτς πάνω απ’το κεφάλι σου.
Ξες παλιά ήμουν η μόνη metalhead στην παρέα και την άκουγα από τους άλλους. Οπότε ξέκοψα απο 'κει. Βέβαια, δεν είναι μόνο ο περίγυρός σου, αλλά ολόκληρη η κοινωνία έχει κατα τη γνώμη μου λάθος άποψη γι’αυτό το θέμα. Δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα για να κάνεις. Just ignore. Και μη σε παίρνει απο κάτω για τα στραβά κεφάλια :wink:

σωστη…ο καθενας πρεπει να ειναι ο εαυτος του, γτ μονο αν εισαι αληθινος μπορεις να εισαι ευτυχισμενος.

Επειδή γεμίσαμε κομπογιαννίτες γιατρούς, άκου μερικά πραγματάκια από τον ειδικό!!! 8) 8) 8) 8) 8)

Πολύ λίγοι καταφέρνουν να πείθουν τους συνομιλητές τους ότι έχουν δίκιο. Λέγονται δικηγόροι και καταλήγουν στην κόλαση!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούν όλοι με όλους. Εδώ εμείς οι ίδιοι δε συμφωνούμε με τον εαυτό μας μετά από μερικά χρονάκια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τέλος είσαι μόνο 15. Αυτό που ζητάς δεν είναι εύκολο για την ηλικία σου. Το αποκτάς με τα χρόνια και ακόμα είναι πολύ νωρίς για να το έχεις. Ο Αριστοτέλης έφτασε 100 χρονών πορνόγερος για να γράψει τα βιβλία του “περί ρητορικής” με τα οποία μεγάλωσαν οι μετέπειτα ρήτορες και έπεισαν τον κόσμο ότι η Γη είναι επίπεδη και πολλές ακόμα μπουρδίτσες.

Είσαι πολύ αυστηρός με τον εαυτό σου (εγώ το θεωρώ καλό, γιατί όταν είμαστε αυστηροί με τον εαυτό μας, βελτιωνόμαστε), αλλά μην αγχώνεσαι που δεν είσαι τέλειος… Αν ήσουν από τώρα τέλειος, τι θα είσαι στα 30 σου? 8) 8) 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δωρεάν συμβουλή: Άκουγε τις επιχειρηματολογίες των μεγαλυτέρων, που έχουν διαβάσει κάτι παραπάνω και μετά από μόνος σου εξέταζε αν ισχύουν, γιατί ισχύουν και πότε δεν ισχύουν. Σιγά αλλά σταθερά θα γίνουν πολύ στέρεες οι απόψεις σου και θα είσαι πολύ καλύτερος και στην επιχειρηματολογία σου… 8) 8) 8) 8) 8)

Roseprincess και Nightmare --------> back off!!! Δικός μου είναι ο πελάτης!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

κι εγώ την πέρασα αυτή την ηλικία και μάλιστα πολυυυυυυυυυυυυυυ προσφατα κι έχω να σου πω ότι τα πραγματά αλλάζουν πολυυυυυυυυυυυ γρήγορα…ειδικά αν το προβλημά σου είναι ότι δεν είσαι δημοφιλής… τουλάχιστον σε μας την μία μέρα είσαι το πιο δημοφιλές άτομο και την άλλη όλοι σε μειώνουν… θα’ρθει κι η σειρά σου…(έτσι πιστεύω) το θέμα του ροκ δεν πρέπει να σε προβληματίζει… όλοι θα δεχτούν τα γούστα σου αρκεί κι εσύ να σέβεσαι των άλλων…(γιατί αν το παίζεις τύπου αυτά που ακούτε εσείς δεν είναι μουσική… ε τότε λογικό να σε απομακρίνουν)μην σου πω οτι σε λίγο που θα αρχίσουν να ψαχνονται και οι άλλοι θα το θεωρείς πολύ καλό…αυτό για την κοινωνικότητα δεν το θεωρώ προβλημα πολύ απλά επειδή το να μην βγαίνεις επειδή δεν θες ή περνάς καλύτερα σπίτι σου δεν σημαινει ότι έχεις κάτι… γενικά μην φοβάσαι να διαφέρεις… φυσικά αυτά είναι λίγο γενικότητες και ίσως να μην σου λένε και πολλά… απλά έχε την παρέα σου και πέρνα καλά μαζί της και σιγά σιγά θα διευρύνεις την παρέα σου… δυστύχως δεν υπάρχει λύση εξπρες η αυτοποπείθεση ή απλά υπάρχει ή αποκτιέται σιγά σιγά…

ελα Γιατρέ μου , βάλε καμιά τάξη εδω μέσα… :twisted:

ελα Γιατρέ μου , βάλε καμιά τάξη εδω μέσα… :twisted:[/quote]

Άσε ρε… Θα απευθυνθώ στον ιατρικό σύλλογο. Δεν είναι κατάσταση αυτή εδώ μέσα… Μα καλά οι moderators δεν κάνουν τίποτα? Τζάμπα τους πληρώνω? :lol: :lol: :lol: :lol:

@SoAD

Δε ξέρω αν το πρόβλημα είναι η μουσική (νομίζω δε μιλάς για τη μουσική), αλλά αν είναι, τότε άδικα ανησυχείς 100000%. Υπάρχουν άτομα που δύσκολα βρίσκουν δεύτερο να ακούει αυτά που ακούνε σε εμβέλεια 100χλμ (βλέπε Nihilist, Bluezlick) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ) Εσύ είσαι σε πολύ καλύτερη μοίρα!!!

Η Ελένη έδωσε πολύ καλή συμβουλή. Όταν οι άλλοι θα ψάχνονται, εσύ θα είσαι ο “ψαγμένος” 8) 8) 8) 8) 8) . Εγώ γ Δημοτικού άκουγα Pink Floyd και οι συμμαθητές/τριες άκουγαν Αλέξια… 8) 8) 8) 8)

εγώ ακουγα Alice Cooper απο τα 4… Σοβαρά και έδερνα τα άλλα παιδάκια αμα δεν μου άρεσε αυτο που μου λέγανε για μένα χαχα χαχα χαχα!

βέβαια , τώρα που μεγάλωσα size=1[/size] δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν γιατί οι περισσότεροι όταν μιλάς δεν ακούνε , σκέφτονται τι θα πουν μόλις κλείσεις το στόμα σου! οπότε μην αγχώνεσαι, απλά παρατήρησε τον τρόπο που συμπέριφέρονται και γέλα μαζί τους! :wink:
[size=6]DR Karvou’s personal international nurse[/size]!
[size=1](τι τα χουμε τα γαλόνια άμα δεν τα δέιχνουμε)[/size]