Help

Φαίνεται ο άνθρωπος με σωστή ανατροφή!!! 8) 8) 8) 8) :smiley: :smiley: :smiley:

Απο 8εμα μουσικης τους γραφω κανονικα ( ακουνε κλαρινα) αλλα και στο οικογενοιακο μου περιβαλλον ακουνε rock/metal σε μεγαλο βα8μο. το 8εμα ειναι πως δν αντεχω την κριτικη( δηλ οταν εκανα τρυπα ακουσα πολλα, η γενικοτερα οταν κανω αλλαγες στον εαυτο μου.) Και εκεινη την στιγμη δν μπορω να πω κτ να τους ταπωσω κ να το βουλωσουν… :twisted: :twisted: α και το μαλλι το εχω αρκετα μεγαλο κ γι αυτο ακουω αρκετα…Νομιζω πως ειμαι αρκετα αδυναμος χαρακτηρας αν και δν το δειχνω…(κανεις δν το ξερει…) ειμαι ικανος ,οταν ακουσω κριτικη αδικαιολογητη (για καποια αλλαγη ακρως φυσιολογικη), μολις παω σπιτι να κλειδω8ω στο δωματιο , με metal , και να πε8ανω στο κλαμα… :oops:

Ομως ειμαι κ πολυ απογοητευμενος με τους “υποτι8εμενους” φιλους μου.Κοιτανε παντα το συμφερον τους και ρουφιανευουν πολυ.Και αρχιζω να ειμαι πολυ ντροπαλος δηλ κοκκινιζω με το παραμικρο και ειναι πραγματικα αστειο να βλεπεις αγορι 1.95 να κατακοκκινιζει…Αυτα… Ευχαριστω πλυ για τις συμβουλες, ηδη νιω8ω καλυτερα. :smiley: :smiley:

.
Πές τους ότι όλες οι αληθινές γυναίκες με γούστο και άποψη γουστάρουν τους μακρυμάλληδες με σκουλαρίκια, ταττοο και δερμάτινα… :D/

δεν είσαι αδύναμος χαρακτήρας απλά είσαι ευαίσθητος και αυτό είναι καλό! μεγαλώνοντας θα ‘‘σκληρυνεις’’ :wink:

αυτό με τους υποτιθέμενους φίλους το βιώνουμε όλοι μας! απλά μαθαίνεις να ζήσεις με αυτό και να μην σε επιρρεάζει…¨Οσο για το κοκκίνισμα… έγω το βρίσκω πολύ γλυκό σε έναν άντρα να κοκκίνιζει… εντάξει όχι και με το παραμικρό αλλά αυτό σου συμβαίνει γιατι δεν έχεις μεγάλη αυτοπεποίθηση! κάνε το κόπλο με το ‘’ είμαι ο καλύτερος’’ καθε μέρα και σε λίγο καιρός θα το αναγνωρίσεις και εσύ στον εαυτό σου! cheers

Ρε φιλος, αν περιστοιχιζεσαι απο ατομα που κρινουν τον αλλον με βαση το μηκος του μαλλιου του ή τις τρυπες που ανοιγει κι αν οι φιλοι σου ειναι τοσο υπουλοι και συμφεροντολογοι, κακως ασχολεισαι. Γραφ’τους ολους εκει που ξερεις και περιμενε να τελειωσεις το σχολειο, να περασεις στο πανεπιστημιο και να φυγεις απο την επαρχια με τις απαρχαιωμενες νοοτροπιες της.

Οσο για το προβλημα αυτοπεποιθησης σου. Να εισαι πιο εξωστραφης και ομιλιτικος με ατομα που δεν ντρεπεσαι. Σιγα σιγα θα συμπεριφερεσαι ομοιως και σε ατομα με τα οποια δεν εισαι τοσο ανετος γιατι θα εχεις καταλαβει οτι εισαι εν δυναμει κοινωνικος. Κι εγω παλια ετσι ημουν, αλλα μια μερα αποφασισα οτι δεν ειμαι χειροτερος καποιων ηλιθιων ψευτομαγκων που το επαιζαν καποιοι και σπουδαιοι. Εντοπισε τα δυνατα σου σημεια και χρησιμοποιησε τα σε μια κουβεντα (αν π.χ. μιλας ωραια ή εχεις χιουμορ) και δειξε σιγουρος για τον εαυτο σου. Αυτο θα κανει τους αλλους να σε υπολογιζουν και να καταλαβουν ποιος πραγματικα εισαι. Και φυσικα κατι τετοιο θ’ανεβασει την αυτοπεποιθηση και την αυτοεκτιμηση σου.

Παμε και στον τσαμπουκα των αλλων…Δεν ξερω τι συμβουλες σου εδωσαν τα παιδια, αλλα εγω θα σου πω το εξης. Ξεκινα γυμναστηριο ή πολεμικη τεχνη. Μετα δεν θα φοβασαι τιποτα και κανεναν. Αρκει φυσικα μην φτασεις στο σημειο να γινεις τραμπουκος.

Τελος, οι λογομαχιες και η επιχειρηματολογια. Μπορω μετα βεβαιοτητας να σου πω, οτι αυτος ο οποιος πειθει τους αλλους με τα λογια του, ειναι αυτος ο οποιος φαινεται υπερβολικα σιγουρος για τις αποψεις του, οντας διαλλακτικος ομως και οχι δογματικος. Αν μιλας με ευφραδεια δε, δειχνεις οτι εχεις μια αποκρυσταλλωμενη και εμπεριστατωμενη αποψη, πραγμα που “εντυπωσιαζει” τους περισσοτερους και κερδιζει τον σεβασμο τους. Θετικο ειναι επισης να διαβαζεις αρκετα, εξωσχολικα βιβλια κατα προτιμηση, προκειμενου να εμπλουτισεις το λεξιλογιο σου. Περαν του οτι ο λογος σου θα αποκτησει “κυρος”, θ’αρχισεις να χρησιμοποιεις φρασεις και λεξεις που πολλες φορες θα σε βγαζουν απο μια δυσκολη κατασταση.

Βασικα ενταξει ουτε προκαλω ουτε τιποτα απλα στο σχολειο υπαρχουν “κλικες” … … . . .

οσο για την πολεμικη τεχνη δικιο εχεις , ειναι καλη ιδεα :smiley:

κοιταξε εγω ειμαι 1,98 κ κοκκινιζω :oops!
μην μασας :wink:

πολλα απο αυτα ποθ αναφερεις τα εζισα κ εγω…
στο σχολειο δεν ειχα ποτε την παρεα που ακουγε αυτην την μουσικη κ γενικα τα ιδια ενδιαφεροντα. Απο τους περισσοτερους ιδικα στο λυκειο ειμουν δαχτυλοδεικτουμενος!
Το απιστευτο σκηνικο ηταν οταν μετα απο καλυψη 3ων μηνων συναντησα τους συμαθητες μου στο σχολειο κ ειχα αφησει τοτε μουσι κλιγο το μαλι κ ψαχναν ολοι να δουν πως ειχα γινει κ με σχολιαζαν! τοτε ηταν πολυ ασχημο αλλα τωρα τα θυμαμε κ γελαω!
Εμενα αυτη η κατασταση ομως αντι να με ριχνει με πισμονε κ με εκανε να θελω να αποδειξω σε ολους αυτους οτι ειμαι ανωτερος κ ας ειμαι διαφορετικος! Τωρα αν το πετυχα δεν ξερω αλλα κλαι μαι κιολας! :wink:
ευτιχως βρηκα μια καλη παρεα με ιδια γουστα σε ολα κ οχι μονο μουσικη!
εγω αυτο που πιστευω φιλε Soad ειναι να ψαξεις τον εαυτο σου να βρεις τι θες τι σου αρεσει κ ολα αυτα! Κ πιστεψε οταν τα βρεις με τον ευτο σου τοτε θα αποκτησεις κ τσαμπουκα κ ολα!
keep on rocking man! :wink:

Νταξει δεν μπορω να πω οτι τα βιωνω ολα αυτα γιατι μενω σε μια περιοχη που οι ανθρωποι ξερουν να αναγνωριζουν τα ενταξει ατομα. Αλλα περσι για παραδειγμα ολοι μου τη λεγανε για τα μαλλια και τις μπλουζες που φοραγα αλλα τους την ελεγα κι εγω μετα κι ετσι τους κοβοταν ο αερας.

Α ναι και κατι αλλο. Πριν κανα 2μηνο την ειχανε πεσει σ’ ενα φιλο μου 5 ατομα αλλα τους την ειπε τοσο καλα πυ τον αφισανε κ γινανε κ φιλοι. Αυτο νομιζω τα λεει ολα.

Καλο κουραγιο φιλε SoAD !!!

filarako soad…se katalavainw apolyta…stin idia poli zoume …tous kjserw tous karavlaxous…tous astixoiotous…mou dynontai me oti pio trendy kai teleytaio kykloforei enw to myalo kai oi apopseis tous einai pio syntiritikes k apo tou pappou mou…emena persi me elegan satanisti epeidh eidan pws mou aresoun oi sabbath…ti anomalo me elegan ti fere keria na kanoume teletes…ti na peis…egw nomizeis exw atoma na milisw; enan filo exw mono!!aman kanw na fygo apo thn kolopolh…
Ase…na pame mia fora mazi sto rising h sto chilly na ta poume re trele…

last tip…

Άδραξε την ευκαιρία μέσα από αυτό το forum και λέγε την σε Cozy, Monte και Led Zeppelin… Σιγά σιγά θα αποκτήσεις την αυτοπεποίθηση που χρειάζεσαι!!! :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

το ωραιο με αυτο το φορουμ ειναι πως αποδεικνυει πως η μουσικη μας ενωνει κ ετσι δημιουργουνται κ νεες φιλιες. ον τοπικ, ρε συ ελεος σατανιστη επειδη ακουγες sabbath? δλδ ο οζζυ τι ειναι ο αρχιερεας του σατανισμου? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: φαντασου να κουγες κ τπτ death ktl…

eides; ti na peis karavlaxoi…kai na peis oti exoun akousei kati wste na exoun gnomi…na pw ok…
vasika emena xestika an 8a me poun satanisti…dn pistevw pou8ena…dn me apasxolei katoi tetoio allwste akouw sygr. pou exoun satanistiki 8ematologia…

τι να πει κανεις…τεσπα,το χειροτερο ειναι οχι τοσο οι τρεντι καραβλαχοι, αλλα κατι ποζερακια που το παιζουν ροκακια και ειναι χειροτερα απ’ αυτους! εχω ενα σουργελο σχολειο μου, που επειδη ζυγιζει ενα τονο και τα ντιζελ δεν της εκαναν, το γυρισε κ αλλαξε τα πανταα στο στυλακι της (ΣΕ 1 μονο μηνα) …το εκανε κ καλα χιπιικο ινδιανικο κ ετσι, κ κραζει τους τρεντι και το παιζει ροκακι. (εντωμεταξυ 8 στις 10 φορες μιλαει γ το πως ντυνεται , αποκαλλωντας τα ρουχα της ‘‘γαματα!τελεια!’’)…και το παιζει πως ακουει guns n roses, και το λεει λες και ειναι το σουπερ ψαγμενο συγκροτημα. (οκ δε λεω εμενα μου αρεσουν παρα πολυ, αλλα ειναι μεινστριμ)
τα κορυφαια σκηνικα:

  1. τη ρωταω μια φορα: ‘‘τι πιστευεις για το chinese democracy?’’
    η απαντηση ηταν κορυφαια: ‘‘ε? κοιτα δεν το εχω ψαξει…βασικα δεν ακουω μεταλ’’ :lol: :lol: :lol:

2.καθως ακουγε μουσικη στο mp3 ‘‘πω πωρωθηκα τωρα’’.
‘‘τι ακους?’’ , τη ρωταω.
και λεει: ‘‘αγκιλερα!θεα, φωναρα και εχει κ γαματο στυλ’’
:roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
οποτε φιλε soad και rockin monster μην απελπιζεστε…δεν ειστε οι μονοι που περιτριγυριζεστε απο τετοια υποκειμενα…
και δυστυχως πως να τα αγνοησεις? η βλακεια δεν περνα απαρατηρητη!

Λίγα τα λόγια για την Aguilera!!! Η γυναίκα έχει φωνάρα… Αν κάποιος δεν κολλήσει σε όλο το image making που της γίνεται, θα δει εύκολα ότι η γυναίκα έχει φωνάρα, τραγουδάει τα πάντα άνετα και είμαι βέβαιος ότι τουλάχιστον 4 οκτάβες στη φωνή της τις έχει…

Για τα υπόλοιπα no comment, still laughing… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

[quote=“karvou”]

Λίγα τα λόγια για την Aguilera!!! Η γυναίκα έχει φωνάρα… Αν κάποιος δεν κολλήσει σε όλο το image making που της γίνεται, θα δει εύκολα ότι η γυναίκα έχει φωνάρα, τραγουδάει τα πάντα άνετα και είμαι βέβαιος ότι τουλάχιστον 4 οκτάβες στη φωνή της τις έχει…

Για τα υπόλοιπα no comment, still laughing… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

ασχετα αν εχει φωνη η οχι, ντυνεται σαν κοτα (κατα κοινη ομολογια) και δεν ειναι ροκ. (η εν λογω κοπελα λεει οτι ειναι πωρωμενη κ ακουει μονο ροκ…αυτο σχολιασα, την αγκιλερα απαξιω :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Δεν εχει σημασια αν ειναι ροκ. Η γυναικα εχει πολυ καλη φωνη. Και ροκ φωνη θα μπορουσα να πω, οπως και η Anastasia και η Pink.

αστο…μαλλον δεν καταλαβατε το point mu. oποτε τελειως ακυρο.

Η Pink όντως έχει ροκ φωνή

Ευχαριστω πολυ ρε παιδια οι συμβουλες σας με βοη8ησαν αρκετα. :smiley: :smiley: :smiley: Για νεοτερα 8α επανελ8ω !!!