Heroes

Μιας και δεν ειδα κανένα να ανοίγει thread γι αυτή τη σειρά, πήρα την πρωτοβουλία.

Ξεκίνησα να την βλέπω για χαβαλέ και κόλλησα. Το storyline ειναι όταν κανονικοί άνθρωποι ανακαλύπτουν πως έχουν υπερφυσικές δυνάμεις. (Τολμώ να πω πως όταν άκουσα και εγώ πρώτη φορά την ιστορία δεν μου γέμισε το μάτι αλλά αφού την είδα, έμεινα!)

Λοιπόν υπαρχεί κανένας άλλος που να την βλέπει???

Όποιος ξέρει ο Hiro Nakamura είναι ένας μικρός θεούλης.

Η σειρά είναι ακόμα στην πρώτη της σεζόν και συγκεκριμένα σε μερικές μέρες θα προβληθεί στην Αμερική το 19ο επισόδειο.

Κοίτα σύμπτωση, χθες ξεκίνησα να τη βλέπω κι εγώ, μιας και μας τελείωσε για φέτος το Prison Break.
Είδα τα πρώτα 5 επεισόδια και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά (βλέπεται υπεράνετα δηλαδή), η οποία δε σε γεμίζει συνεχώς με ερωτήματα, ίσα - ίσα από το τρίτο-τέταρτο επεισόδιο καταλαβαίνεις ποιος (μάλλον) θα είναι ο ‘κακός’.

Ο Χίρο είναι φοβερός, απίστευτο γέλιο. Φοβερός.

Ώρες ώρες πάντως γίνεται λιγάκι αηδιαστικό.
Είναι νωρίς όμως ακόμα, οπότε όταν δω κι άλλα επεισόδια θα γράψω περισσότερα.

Την ξεκινησα κι εγω, εχω δει τα πρωτα 2.:slight_smile:
Ηξερα οτι θυμιζει X-men σαν ιδεα και μ’αρεσε αυτο.
Οι ηθοποιοι ειναι ιδιαιτερα συμπαθητικες φυσιογνωμιες με αποκορυφωμα τον Γιαπωνεζουλη που εχει πολυ γελιο.:stuck_out_tongue:

Κάποιοι μπορεί να θυμούνται ότι πριν κάποιους μήνες όταν αναφερόμουν στο Prison Break, έβαζα και ένα υστερόγραφο με αναφορά στους Heroes! :wink: :stuck_out_tongue:

Μου αρέσουν πάρα πολύ και πιστεύω ότι η σειρά απογειώνεται μετά τα πρώτα 6 - 7 επεισόδια! :yes:
Επεισόδιο το επεισόδιο μου άρεσε και πιο πολύ!

Με αποκορύφωμα το 17ο που γίνεται ο χαμός! :twisted:

Σκοτεινή, δραματική και αγχωτική, κάτι σαν ένα πολύ πιο βαρύ X-Men θα τη χαρακτήριζα! :-k

Στις 23 Απριλίου θα προβληθεί το καινούργιο 19ο επεισόδιο! :bounce:

Σας ζηλεύω που έχετε τόσα επεισόδια στη διάθεσή σας… [SIZE=“1”]αφού είστε ακόμα στην αρχή… [/SIZE] :stuck_out_tongue: :lol:

Μην είσαι τόσο σίγουρος. :stuck_out_tongue: :wink:

Ρε γαμωτο βλέπεις κάτι τέτειες σειρές και συνειδοτοποιείς πόσο πίσω είμαστε, όχι μόνο σε θέμα budget.

Δεν ξερω αν το γνωρίζετε αλλα στο www.greek-fun.com από κει που κατεβάζω τη σειρά έχει μαζί με κάθε επισόδειο σε μορφή acrobat το κόμικ του κάθε επισοδείου!!! (Σαν αυτό που έχει ο Χίρο) Ψάξτε τα και καλο κάψιμο…:stuck_out_tongue:

Οσο προχωρω στα επεισοδια τοσο πιο πολυ με “τραβαει”.
Trustno τετοιες σειρες ουτε στα ονειρα μας εδω. Ποιος να κατσει να γραψει τετοια σεναρια; Ποιοι ηθοποιοι θα παιξουν; Ο Σομμερ; Ο Παπακαλιατης;:lol:

Το προσεξα και μαλλον θα τα διαβασω…:smiley:

Ρε δεν την παλεύω άλλο…Τα τελευταία 2 χρόνια τι είναι αυτή η μόδα με τις σειρές που παίζονται στην αμερική και αγοράζουν όλοι τα dvd ή τις κατεβάζουν και τις βλέπουν μανιωδώς!!! Ήμαρτον!!!

πλάκα κάνω, δείτε ό,τι θέλετε8)

εγώ θα συνεχίζω να βλέπω την Xena-The warrior princess :lol:

Έχεις δει κάποια από αυτές τις σειρές π.χ. CSI Las Vegas, Heroes, Bones, Lost??
Kλάσεις ανώτερες από οτιδήποτε ελληνικής παραγωγής και ξαναλέω το πρόβλημα μας δεν είναι μόνο budget.
Εδω ο Αντ1 προσπαθεί να αντιγράψει φέτος το CSI με μια γελοιότητα ελληνική. (Παρεπιπτώντος η 7η σεζόν CSI Las Vegas είναι η καλυτερη ever).

Ακόμα και η καλύτερη σειρά ever τα X-files που ξεκίνησαν το 1993 φαντάζουν πράγματι “εξωγήινα” όταν τα δεις από την σκοπιά της ελληνικής παραγωγής.

Εύχομαι να ξεκινήσεις καποια από αυτές τις σειρές να δεις αληθινό κόλλημα. :wink:

Για να επανέλθω ξανά στους Heroes ξέρετε μήπως αν η ηθοποίος που παίζει την Claire Bennet είναι πάνω απο 16 χρονών?? :oops: :oops: :oops: =P~ :oops: :oops: :oops:

Τον Αύγουστο κλείνει τα 18, αλλά είναι κορυφαίο το μικρό! :wink: :stuck_out_tongue:

Το Ηθων, το Ηθων! Κατω τα χερια απο το κοριτσακι ρε αλητες.:stuck_out_tongue:

manos87 δες κανα Prison Break, κανα Lost και αμα δεν κολλησεις εγω θα τα σκισω τα πτυχια μου.:stuck_out_tongue:

Tι ωραία τότε θα περιμένω μέχρι τον Αύγουστο. :stuck_out_tongue: :smiley:

Ελπίζω στην δεύτερη σεζόν να βρεθούν καμοια 5αρια καινούριοι με υπερφυσικές ικανότητες. :roll:

Μπορεί να κάτσω κάποια στιγμή να τα δω, τόσοι φίλοι μου τα έχουν δει…
Τι πτυχία έχεις?? Να δω τουλάχιστον αν αξίζει τον κόπο η προσπάθεια!!:stuck_out_tongue: :lol:

E όχι και κοριτσάκι! [-X
Ούτως ή άλλως από τον Αύγουστο θα είναι και επισήμως γυναίκα! :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

Πτυχιο καψιματος.:stuck_out_tongue: :oops: :tomato: :–

Ε μωρε μικρη ειναι και παλι…18αρικο…
Αν και απο γυναικες αυτη αξιζει μεχρι στιγμης(στα 4 επεισοδια που εχω δει) και η μαυρη με τα ωραια ματια…:wink:
Εκεινη η Νικι ειναι για πολλες μπουνιες.:lightsabre:

E τότε να μην το σκίσεις, να το κάψεις!!:stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω γιατί αλλά και μένα μου την δίνει η Νίκι. Αλλά σαν γυναικα ειναι και αυτή θεά.:roll:

Ειδα το 19ο! Περιπλεκεται (ομορφα θα ελεγα, προς το παρον):slight_smile:

Οχι ο Αιζακ ρε.:frowning: :frowning: :frowning:
Μαθαμε οτι κι ο Λιντερμαν εχει δυναμη και μαλιστα ωραια, ανυπομονω να την δω “εν δραση”…
Αυτη που παιρνει μορφες πολυ μου την δινει.:lightsabre:

Αντιθέτως, εγώ την έχω συμπαθήσει πολύ! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Επιτέλους το είδα και εγώ. Tα Τσαμπιονσλίγκια με καθυστερούσαν. :stuck_out_tongue:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Maiden1979. She’s on fiiiiire. :smiley: :naughty:

Άρχισαν να αγριεύουν τα πράματα στους Heroes. :wink: 8)

Το S01E20…

[SPOILER]…μας μεταφέρει 5 χρόνια στο μέλλον! Σκοτεινό επεισόδιο, δυσοίωνο και απαισιόδοξο… :-s

Αλλά πάντα υπάρχει ελπίδα! :slight_smile:

Ο Hiro στο μέλλον είναι μεγάλη μούρη… 8)

…και η Claire όλα τα λεφτά! :stuck_out_tongue: :lol: [/SPOILER]