Σε ποιο αλμπουμ προτιματε τη φωνη του Hetfield?

Δεν υπάρχουν αισχροί τίτλοι thread, υπάρχουν αισχρά μυαλά!! (τα δικά σας)8)

Αλήθεια, τι εννοείτε “παρεξηγήσιμος”. Δλδ, τι μπορεί να πιστέψει κάποιος?

+1 παραξενο ε?

Απο τα αυτια!!!:stuck_out_tongue:

Κοιτα,συμφωνω οτι τα εσπαγε καθως τραγουδια σαν το St.Anger και All Within My Hands δεν ειναι οτι πιο ευκολο μπορει να τραγουδισει κανεις.Το θεμα ειναι οτι αυτα τα τραγουδια δεν μπορει πλεον να τα υποστιριξει με την καμια στα live.Αν το δουμε ομως αντικειμενικα τοτε ναι ο Hetfield στο St.Anger εχει τι καλυτερη φωνη ever!Το ξερω οτι θα προκαλεσω με αυτο που ειπα… :stuck_out_tongue: :lol:

Black Album αρχικά, αλλά κυρίως η φυσική μετεξέλιξη της φωνής του στο Load, που βρωμάει μπέρμπον. Στο μαμα σαιντ και στο αουτλοου τορν δίνει ρέστα. Μόνο τα γιεα γιεα γιεα να μην έκανε…

Αν και η φωνη του μου αρεσει παντου (κι ας φαλτσαρει λιγακι καμια φορα) τον προτιμαω στο And Justice For All… Πιο σκοτεινος απο ποτε…

Στο Black Album για τα Enter Sandman, Sad But True, Wherever I May Roam, Of Wolf And Man, Through The Never. Στα Load/Reload αν και δεν μου αρέσουν καθόλου παραδέχομαι τη φωνή του και στο St.Anger αν και είμαι τεράστιος πολέμιος του δίσκου και μετά από αυτόν ξέγραψα τους Metallica τα φωνητικά του Hetfield είναι το μόνο αξιόλογο σημείο.

η φωνη του james γενικα μου αρεσει σε ολα τα album αλλα κατα τη γνωμη μου στο …and justice for all δινει ρεστα.ειδικα στο one!!!

Συνολικά στο And Justice For All.
Μεμονωμένα σε πολλά κομμάτια του Load, όπως πχ το Bleeding Me το Outlaw Torn από την μία, αλλά και η φωνή στο Damage Inc ή το Leper Messiah από την άλλη είναι όπως πρέπει.
Η καλύτερη ερμηνεία του κατ’ εμέ είναι στο Wherever I May Roam ή στο The Thing That Should Not Be.
Hunter of the shadows is rising

Επισης στο S&M εχει πολυ ωραια φωνη… Καταπληκτικη χροια γαμωτο…

Στο kill 'em all και στο Black album μου αρεσει περισσοτερο. Black μαλλον.

Ελικρινα δε γνωριζω αλλον τραγουδιστη που να εχει κανει τοσο μεγαλα βηματα προς το καλυτερο σε τοσο μικρα χρονικα διαστηματα.Ποιος θα το φανταζοταν οτι ο James με τα κοκορακια του 83 θα φτασει σε αυτο το σημειο που ειναι σημερα?Πραγματικα μπραβο του! =D> :smiley:

+500

load και kill em all για μενα…

Στο “metallica” λόγω οτι είναι αρκετά μπάσα,στοιβαρή και έχει ένα “φυσικό” distortion,load/reload είναι σαφώς πιο καλλιεργημένη…αυτα…

Σε οποιο album κ να τον ακουσεις Παντα εχει κατι να σου δωσει κ να σου πει!Αυτος ειναι κ αλλος κανεις!
METALLICA REEEE:metal: :metal: :metal:

+1000000000000

Στο Load !

Καλα μην το παραχεσουμε κιολας!8) :wink:

Εμενα μου αρεσε η φωνη του στα κομματια Orion,Call Of Ktulu παντως!Δινει απεριγραπτο συναισθημα σε αυτα τα 2!:stuck_out_tongue:

Εμενα με αρεσει στο the mechanix στα demos.

ξεθαβω αλλο ενα thead…:stuck_out_tongue:

ο Jaymz ειναι απο τους πολυ αγαπημενους μου τραγουδιστες και σε οποιο αλμπουμ και να τραγουδησε με τρελανε
ψηφιζω το Metallica γιατι εκει πιστευω δινει την ερμηνεια της ζωης του σε ολοκληρο το αλμπουμ ( ειναι και η παραγωγη ετσι , ειναι και οι προσωπικοι στιχοι)
πιστευω η κορυφαια ερμηνεια του ειναι το The Unforgiven
οχι οτι δεν τον γουσταρω στα αλλα εννοειται ( το πα πιο πανω)
και πιτσιρικας μαρεσει με τις τσιριδες του , και στο …And Justice For All που εχει πλεον μια αντρικη βαρβατη φωνη , και στα Load / Reload γαμει! ειδικα στο Bleeding Me δινει ρεστα!
και στο Garage μας θυμιζει την αγριοφωναρα του , μονο στο St.Anger εχει καλες και κακες στιγμες…

δυστυχως εχει αδυνατισει η φωνη του τα τελευταια χρονια και δεν βρυχαται πλεον:(
ανυπομονω να δω πως θα ακουγεται στο καινουργιο