Σε ποιο αλμπουμ προτιματε τη φωνη του Hetfield?

Black Album kai Garage Inc.

Kill’em All

Η πωρωτική φωνή ever.

Πολύ χαρακτηριστική φωνή ο Hetfield με τεράστια εξέλιξη μέσα στα χρόνια. Ψήφισα ‘‘Load’’/’‘Reload’’ γιατί πιστεύω εκεί πραγματικά ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ με όλη τη σημασία της λέξης, η φωνή του έχει μεγάλο εύρος και γενικώς ελλίσεται σε διάφορα στυλ σε αυτούς τους δίσκους.

Εγώ πιστεύω ότι όσο μεγαλώνει τόσο πιο πολύ γαμάει η φωνή του. Γι’ αυτό ψηφίζω St. Anger.

Στο St.Anger είναι το λιγότερο εμετικός. Ψηφίζω Load και Garage Inc.

:emoticon που ξερνάει:

αντε γεια ρε εγω ενα ξερω
Master master where’s the dreams that i have been after?
Master master you promised only lies
Laughter laughter all i hear or see is laughter
Laughter laughter laughing at my cries

[SIZE=“6”]S & M[/SIZE]

Στα Ride the lightning, Master και …Justice η φωνη του Hetfield ειχε σταθερη πορεια.Ηταν χυμα, αυθεντικη, pure πως το λενε. Και ειναι ενας λογος που μου αρεσουν τα αλμπουμ αυτα. Αλλα ψηφιζω Black Album γιατι σε αυτο η φωνη του Hetfield οριμασε. Εκτελεσε αψογα κομματια- διαμαντια σε αυτο το αλμπουμ.:slight_smile:

η ψηφος μου παει στο λοαντ/ρελοαντ…εδω πιστευω βρισκεται στο φωνητικο πανθεον!βεβαια μου αρεσει εξισου και στο μπλακ αλμπουμ.στους παλαιοτερους δισκους η φωνη του μου μοιαζει λιγο ανωριμη,’‘αγουρη’’.
μετα γινεται πιο βαρια,πιο μπρουταλ…
βλεπε : fuel
‘‘give me fuel,give me fire,give me that wich i desire!!!’’:metal:

And Justice For All γιατί εδώ έχει αποκτήσει τον καλύτερο έλεγχο της φωνής του όσον αφορά την πρώτη Thrash περίοδο τους. Αντικειμενικά τα καλύτερα φωνητικά που έχει βγάλει πάνως σε δίσκο είναι στο Black Album απλά εδώ είναι το τέλειο μίγμα επιθετικότητας και τεχνικής.

στο death magnetic !!!

Load (ειναι αδυναμια το συγκεκριμενο:D τι να κανουμε?)

ακριβως, η φωνη του hetfield ειναι σαν τ καλο κρασι, οσο παλιωνει τοσο πιο καλο γινεται!

νομίζω ότι η φωνή του στο justice ήταν καταπληκτική! μακάρι να είναι σε αυτά τα επίπεδα και στο νέο δίσκο. αλλά θα συμφωνήσω με όσους λένε ότι η φωνή του συνεχώς βελτιώνεται αν και νομίζω ότι ορισμένα σημεία του st. anger είναι εντελώς απαράδεκτα(oooooh what a good boy you are-invisible kid).

Ride the lightning
Γιατί είναι γραμμένο σε πρώτο πρόσωπο και ακούγεται τόσο πειστικά το I …

Load μάλλον… :-k

Σε ολα γιατι καθε δισκος εδειχνε την εξελειξη της φωνης του.Απο τις τσιριδες του seek and destroy μεχρι το συναισθημα του nothing else matters.Εδω που τα λεμε παντως στο black album απο αποψη φωνητικων ειχε πιασει κορυφη.

Ντζάστις φορ όλ!

Oντως. Βασικα του δοθηκε η ευκαιρια να βαλει τη φωνη του πανω σε πιο μελωδικες γραμμες και αυτο ταιριαζε απλυτα. Στα πρωτα αλμπουμ η φωνη του ειχε μεγαλυτερη δυναμικη και επιθετικοτητα χωρις αυτο να σημαινει πως αργοτερα χειροτερεψε.
Αυτο πηγαινε κατι σαν απαντηση στον outlawtorn86 αλλα με προλαβαν:p