Homeland (Showtime)

H Baccarin οντως ηταν μεγαλο ατου. Παντως και εγω φοβομουνα οτι μετα Brody δεν θα λεγε αλλα τελικα με δειψευσε

Ευτυχώς που αποφάσισαν να το πάνε αλλού μετά την 3η, κρίμα που χάσαμε Baccarin αλλά το προτιμώ χίλιες φορές από το να είχαμε κι άλλες σεζόν για τα τραύματα της οικογένειας, τη μαλακισμένη κόρη και την ψυχοθεραπεία της και τα γκομενικά και ΚΑΝΕΙΣΔΕΝΟΙΑΣΤΗΚΕ.

Αδιανόητη άνοδος της σειράς μετά από τον θάνατο του Μπρόντυ, χωρίς λόγο το σπόιλερ μάλλον, αλλά better safe than sorry , αδιανόητο το πόσο έχουν καταφέρει να κρατήσουν τόσο ψηλά το επίπεδο και την ποιότητα από σεζόν σε σεζόν, αδιανόητο και το “παράτησα αυτό το πράγμα στην 5η σεζόν”, μέχρι τότε δλδ ποια σειρά έβλεπες και μετά σε απογοήτευσε =Ρ

Δεν ξέρω αν όντως θα είναι τελευταία η 8η, ελπίζω μόνο να κλείσουν τις τρύπες που άνοιξαν στις 2 πρώτες και ακόμα περιμένω απαντήσεις για να κάνω τον έξυπνο που λέω χρόνια ότι Ο Saul είναι από πίσω (!), είχαμε mole στη cia που δε μάθαμε ποτέ ποιος ήταν, το τεστ αλήθειας που δεν πέρασε ποτέ ο Saul για την αυτοκτονία εκείνου του κρατούμενου και φυσικά το ποιος (@QuintomScenario, δε σκοράρεις) μετακίνησε το αμάξι του Μπρόντυ με τη βόμβα για να τον ενοχοποιήσει. Δεν μπορεί να τα αφήσουν έτσι φλου, θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει σχέδιο από την αρχή και θα πουν την ιστορία όπως πρέπει.

tldr, σειράρα, αν συνεχίσουν σε αυτά τα επίπεδα δε με χαλάει καθόλου αν βγάλουν άλλες τόσες σεζόν.

2 Likes

Ειναι επισημο το οτι η 8η σεζον θα ειναι η τελευταια, το εχουν ανακοινωσει αν δεν κανω λαθος.

Εχω να σκεφτω οτιδηποτε σχετικο με τον Brody 4 χρονια τωρα, η σειρα εχει κανει transcend σε αλλα επιπεδα μετα τον θανατο του Brody (κανενα σποιλερ), ακριβως επειδη προχωρησε και εξελιχθηκε. Αν ηταν να καθομασταν να βλεπαμε μελοδραμα με βασικο αξονα το περιπλοκο της ερωτικης σχεσης μεταξυ Carrie και Brody, υπαρχουν και αλλες σειρες. Ισα ισα αν κανει κατι αυτην την σειρα μια απο τις καλυτερες, ειναι η διαρκεια της και η παραμονη σε απροσδοκητα υψηλο επιπεδο 7 σεζον τωρα.

Αυτα που λες για τις τρυπες δεν τα θυμαμαι καθολου, αλλα θυμαμαι οτι οταν ειχαν ληξει οι σεζον 1-2 δε μου ειχαν μεινει ερωτηματικα. Ο Αμπου Ναζιρ ηταν πισω απο την επιθεση στην CIA αν θυμαμαι καλα. Ο Saul πιστευω δεν ειναι πισω απο τιποτα, ειναι ο πιο καθαρος μεσα στην οργανωση, μαζι με Carrie Mathison που πληρωνει βεβαια τα λαθη του παρελθοντος (και την διπολικη διαταραχη).

Συγκεκριμενα για 8η σεζον:

Εδω : https://en.wikipedia.org/wiki/Homeland_(TV_series)#Season_8_(2019)

The eighth and final season will premiere in June 2019. Showrunner Alex Gansa stated his plans for the final season, “Season 8 will be overseas somewhere. We get to play a story with larger national stakes in season 7 and we’ll go back to a smaller intelligence-based season in 8.”

He also stated, “We’re going to start fresh in season 8 and probably do a fairly big time jump between 7 and 8 and put any Trump parallels behind us” and “We’ll tell a very contained story, hopefully in Israel.”

ΥΓ. Εγω παντως χαιρομαι για οσους σταματησαν να το βλεπουν πριν ειναι πολυ αργα, ακομα στεναχωριεμαι για οσους εχασαν 6 χρονια απο τη ζωη τους για το Lost χωρις να παρουν απαντησεις :disappointed_relieved:

1 Like

Double post μετα απο 24 μερες γιατι μπορω.

Επιασα την 7η σεζον χθες βραδυ και μολις τελειωσα το δευτερο επεισοδιο με τιτλο Rebel Rebel. Ειναι αυτο στο οποιο ενας τυπος χακαρει την Carrie και της ζηταει καμποσες χιλιαδες δολλαρια. Δεν εχω λογια. Μιλαμε για ενα απο τα 5-10 καλυτερα επεισοδια ολης της σειρας, ευκολα. Καταλαβα, κι αυτη η σεζον νερακι θα φυγει… αναμενω οπως σε καθε σεζον το 4ο επεισοδιο, καθως ΚΑΘΕ χρονια ειναι αυτο στο οποιο ξεκινανε τα πραγματα να γινονται εντελως πουτανα.

2 Likes

Αναφορικά λοιπόν με την 7η σεζόν του Homeland που μόλις τελείωσα:

Συνεχίζει το, εξαιρετικά ενδιαφέρον, “εντός έδρας” θέμα από την προηγούμενη, κάνει με την δέουσα διακριτικότητα πολυποίκιλο σχολιασμό για τη αμερικάνικη κοινωνία (μεταξύ άλλων, σπουδαία η διαπίστωση από τον o’ Keefe ότι δεν υπάρχει δημόσιος διάλογος στις ΗΠΑ, απλά ακούγεται όποιος φωνάζει δυνατότερα), κι όμως, παρ’ όλο που πληροί την αναγκαία συνθήκη “Σαλταρισμένη Carrie => καλό Homeland”, πρέπει να είναι η κατώτερη σεζόν μέχρι στιγμής.

Εντύπωση αρνητική κάνει η χονδροκομμένη αντιρωσική προπαγάνδα. Ενώ για τους μουσουλμάνους άφηνε και κάποιες αμφιβολίες μήπως έχουν από την πλευρά τους κάποια ελαφρυντικά, μήπως υπάρχουν και καλοί ανάμεσα τους, οι Ρώσοι παρουσιάζονται είτε σαν αιμοσταγή, αυταρχικά κτήνη είτε σαν διεφθαρμένοι λάτρεις του χρήματος.

Επίσης όσο κι αν είμαι διατεθειμένος να δεχθώ για την σκοπιμότητα της μυθοπλασίας κάποιες υπεραπλουστεύσεις και σεναριακές αφέλειες, κάθε φορά που αναδεικνύεται η… sexyness της Carrie μου φαίνεται κάτι το εξόφθαλμα ψεύτικο!

Τρεναραν την 8η και τελευταία ως τον Φλεβάρη, έτσι? Είναι ίσως η 2η αγαπημένη μου σειρά το Homeland, καταπληκτικο γράψιμο, όλα αυτά τα χρόνια. Διαφωνώ με τα σχόλια περί χοντροκομμενης αντιρωσικης προπαγάνδας.

2 Likes

Πολυ καλη αρχη. Κλασικα

1 Like

Μολις μου εφτιαξες την μερα ε.

Σκοπευα να την περασω με δακρυα μπροστα απο μια οθονη, σοκολατες να τρεχουν απο το στομα ανακατεμενες με τα δακρυα και ξεραμενα τριανταφυλλα στο τραπεζι, αλλα τωρα θα κανω το ιδιο απλα βλεποντας Homeland.

1 Like

Xαχαχα ετσι περασα και γω την βραδια Βαλεντινου. Εφαγα ενα σοκολατενιο ποντικακι καθως εβλεπα την αγαπημενη μας Καρι σε νεες περιπετειες

1 Like

Το κανεις ολο και καλυτερο, μετα θα κατσω να δω κι αυτο

“The fact he shot 50-45-90 while scoring 30ppg as the no.1 option while missing out 26 out of 82 4th quarters is totally insane”

1 Like

Φωτια και αυτο το επεισοδιο με την Καρι να βρισκεται σε δυσκολη θεση :slightly_smiling_face:

2 Likes

Αυτη θα ναι η τελευταια σεζον? Δεν θυμαμαι. Ελπιζω να χουμε καλο τελος…χαχα

3 Likes

δεν εχω ακουσει κατι
παντως στο IMDB δεν εχει ανακοινωθει αλλη σεζον

Η τελευταία είναι

2 Likes

Τι ΕΠΟΣ το 8χ11, προβλέπω φινάλε 10/10

3 Likes

Τελος. Συγκινηθηκα ειναι η αληθεια. Δεν ηταν τελειο επεισοδιο εκτελεστικα νομιζω. Καποια σκηνικα ηταν λιγο τραβηγμενα. Τελικα ομως δεν επισκιαζουν τον επιλογο ο οποιος ηταν ανταξιος της σειρας

Μια ενδιαφερουσα συνεντευξη των παραγωγων

3 Likes

Περιμένω κ εγω να το δω. Λένε κλείνει με ψηλά το κεφάλι. Μπράβο τους! Πολύ μεγάλη σειρά! Δίσκαρος!

3 Likes

Ενα καθως πρεπει τελος :+1:
Μεγαλειο η σειρα αυτη :+1:

2 Likes

Δάκρυα στο φινάλε, θα μου λείψει αυτή η σειρά.

Ιωάννα Τριανταφυλλίδου :’)

3 Likes

Δεν ειχα ιδεα. Εμενα μ αρεσε πολυ η αυστηρη ρωσοπρακτορας δικηγορος που ταν ο συνδετικος κρικος μεταξυ Καρις και Γκρομοφ :stuck_out_tongue:

3 Likes