House MD

Απορώ πως δεν έχει αναφερθεί ακόμα. Για όποιον δεν γνωρίζει, η σειρά αυτή αποτελείται από σχεδόν αυτοτελή επεισόδια στα οποία μια ομάδα γιατρών με επικεφαλής έναν ιδιόρρυθμο, εγωπαθή, σαρκαστικό αλλά ιδιαιτέρως ευφυή γιατρό, αντιμετωπίζει διαφορετικές περιπτώσεις ασθενών καθώς και τα προβλήματά τους.

Μπορεί να αναρωτηθεί κανείς “πού είναι η διαφορά από το ER ?”. Η βασικότερη είναι ότι εδώ τα πράγματα τα δείχνουν πιό ωμά. Οι υποθέσεις είναι πιο περίπλοκες και παρουσιάζονται αρκετές ιατρικές λεπτομέρειες. Το αν αληθεύουν ή όχι όλα αυτά που λένε δεν έχω κάτσει να το ψάξω. Αν και εξελίσονται σιγά σιγά και οι σχέσεις/ζωές των πρωταγωνιστών, αυτή η εξέλιξη δεν καταλαμβάνει το μεγαλύτερο μέρος των επεισοδίων με αποτέλεσμα να μην γίνεται τελικά ένα είδος σαπουνόπερας. Αφήνοντας το καλύτερο για το τέλος, ένα τεράστιο :respect: :respect: για τον Hugh Laurie (Black Adder, Stuart Little :p) στο ρόλο του Dr House. Και μόνο για τις ατάκες του και τον τρόπο που παίζει, αξίζει να δει κανείς τη σειρά.

Στο imdb δεν έχει ψηφιστεί ακόμα από 5 (!!!) άτομα ώστε να βγει βαθμός και το γεγονός αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Κανάς άλλος εκεί έξω με άποψη επί του θέματος ?

H σειρα ειναι απιστευτη.Την βλεπω σχεδον παντα.Ο Hugh Laurie ειναι απιστευτος στον
ρολο του.Εχει παρει και βραβειο για τον ρολο του αυτο.Μου αρεσει παρα πολυ το ολο
στησιμο της σειρας και οι χαρακτηρες αυτης.
Αχ αυτη η γιατρινα

8O 8O #-o Μου χάλασες την εικόνα που είχα για την Κάμερον. Σεμνή και καλά…:stuck_out_tongue:

Κανε ενα search @ google images να δεις σεμνοτητα.

House Θεος, eternal:respect: Τωρα περι σεμνοτητας…ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ!!!:vibrate:

H σειρά είναι επική…Όσο για την Τζενιφερ είναι ακόμα πιο γαμάτη επειδή έχει καταφέρει να βγάλει όλη αυτή τη σεμνότητα και να μας πείσει σ’ αυτό το ρόλο.it is after all what acting is all about

:bow2: :bow2: :bow2: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Όντως είναι απειρως καλυτερη απο ER…και πραγματικά θα συμφωνήσω πολύ με jester…Τουλαχιστον εκει δεν εφυρίσκουν ασθενειες κ φανταστικες θεραπειες…:stuck_out_tongue: Κ όντως ο Dr House έίναι απλα ΘΕΟΣ…

[SIZE=“4”]Hugh Laurie RULES!!![/SIZE]

Απίστευτη σειρά, απίστευτες ατάκες του Δόκτωρα, πολύ καλοί ηθοποιοί, ωραίες ιστορίες, από τις ελάχιστες σειρές που μου αρέσουν τόσο πολύ! :smiley:

Τσεκάρετε τις διάφορες ιστοσελίδες που είναι αφιερωμένες στις διάφορες ατάκες του Dr. House…:wink:

LINKS… PLZ?

Εφτασέεεεεε…

http://www.housemdquotes.com/

http://www.housemd-guide.com/characters/houserules.php

http://www.squidoo.com/house-md-tv-show (Κάτι για το σπίτι σας…:stuck_out_tongue: )

http://en.wikiquote.org/wiki/House_(TV_series)

:bow: :bow: :bow:

το παρακάτω απευθύνεται σε εμάς τους 4 aficionados της σειράς…

από τα μέσα του 2ου κύκλου μέχρι τα μέσα του τρίτου (που βλέπω τώρα) γίνονται πράγματα κ θάμματα ! Η σειρά γίνεται πιο σκοτεινή, μαθαίνουμε περισσότερα για το παρελθόν του Θεού κ τα μπλεξίματα που έχει είναι πιο ενδιαφέροντα κ πιο λογικά από αυτά τα βαρετά που έχουν κάποιοι άλλοι σε…

ένα ξερονήσι ! :lol: :lol:

Δείτε τον και προσκυνήστε !

πάρτε και ατάκα

“time doesnt change things. doing smth changes things”

Κάτι είδα περί κυκλοφορίας της σειράς σε DVD… Ξέρετε τίποτα; Πρέπει, πρέπει να βγει σε DVD, πρέπει:!:

Τι ? Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα σε dvd ?
Έχω δει μέχρι και το 03x04 . Θεός << House .

όσο οι άλλοι ασχολούνται με τους άκυρους που χάνονται στα νησιά με 7.000 τρύπες στο σενάριο, ή τους άλλους που μπαινοβγαίνουν στις φυλακές κ βαριόμαστε, εμείς βλέπουμε την καλύτερη σειρά, της οποίας η τέταρτη σεζόν ήταν σούπερ και η πέμπτη ξεκινάει επίσης πάρα πάρα πολύ δυνατά…

όσοι συμπαθείτε την “13” δείτε οπωσδήποτε το 5Χ5…

να δηλωσω κ εγω παλια φαν του ντοκτορ, απλα καιω εγκεφαλικα κυτταρα καθε φορα για να καταλαβω!! :smiley:
επισης,στο προηγουμενο επεισοδιο προσεξα πρωτη φορα το μπαστουνι του με τις ζωγραφισμενες φλογες στο κατω μερος!

ε σηζον 5 δεν τοχει πλεον αυτο το μπαστουνακι :frowning:

Oταν το αγοραζε επαιζε AC/DC απο πισω :stuck_out_tongue:

Oμορφο το 13ρι… και σε προσφατο γκουχου λεσβοεπεισοδιο δεν μας χαλασε :–

¶ρχισα να το βλέπω από την 3η σεζόν, τώρα καίγομαι με την 4η και σκέφτομαι να τις αγοράσω όλες μαζί σε dvd…
Hugh Laurie=απλά θεούλης!!

Random:

Κανονικα η προφορα του ειναι τερμα βρετανικη :lol:

Οποιος εχει δει μπλακ αντερ το ξερει αυτο :stuck_out_tongue:

Πως και δεν εχω γραψει εδω?!

Ειναι ενας ΘΕΟΣ. Χωρις αυτον η σειρα θα ειχε παρει τον κατηφορο.

House: “You talk to God, you’re religious. God talks to you, you’re psychotic.”

Foreman: “Her oxygen saturation is normal.”
House: “It’s off by one percentage point.”
Foreman: “It’s within range. It’s normal.”
House: “If her DNA was off by one percentage point, she’d be a dolphin.”

House: “I remembered I’m not a Satanist. I’m a druid.”

House: “Interview? You test drive a car before you buy it; you have sex before you get married. I can’t hire a team based on a ten minute interview. What if I don’t like having sex with them?”

Μερικα που ξεχωρισα στα γρηγορα :smiley: