House MD

Δεν στενοχωριέμαι τόσο που θα τελειώσει. Εϊναι φυσικό το τέλος δεν τραβάει άλλο η σειρά.

Γαμησε…

τελικα ηταν μονο 45 λεπτα και αλλα 45 λεπτα το Swan Song που ειχε υλικο απο Backstage.

επειδη βλέπω 2 αρχεία, το Swan Song το βλέπουμε μετά το τελευταίο επεισόδιο??

ναι.

Δεν εχει καμια σχεση με τα επεισοδια.(Και νομιζω δεν εχει καν Spoiler).Ειναι απλα συνεντευξεις και βιντεο πισω απο τις σκηνες.

Το ειδα και το swan song,μην περιμενεις να αποκαλυψει κατι παραπανω.

απλά μήπως και ειχε κανένα spoiler και χτυπούσα το κεφάλι στον τοίχο φοβόμουν.

*να το εχεις κατεβάσει, και να μην ανοίγει η τηλεόραση… δε γαμιόμαστε λεω εγώ

λοιπόν, τελείωσε που λέτε, και

[SPOILER] :’)[/SPOILER]

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν μου άρεσε ή όχι. :-k

AYTO ακριβως.

Βασικα ηταν καλο το επεισοδιο αλλα νομιζω οτι δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου(μας).Περιμενα καλυτερο το τελος αυτης της σειρας.Και μονο το γεγονος οτι μας αφηνει αμφιβολιες για το αν μας αρεσε,φανερωνει οτι δεν ηταν το επικο φιναλε που περιμεναμε.

[SPOILER]Θα ηθελα ας πουμε να αφηνε λιγο μυστηριο.Να αφηνε απλα ειναι υπονοουμενο οτι ο house ισως ζει και να τελειωνε.Και βασικα το τελος ηταν κατα καποιο τροπο ενα happy ending.Ηθελα λιγο διαφορετικη προσεγγιση.[/SPOILER]

[SPOILER]Εγώ θα ήθελα το τέλος να είναι 10 λεπτά πριν απλά :p[/SPOILER]

«Δεν δημιουργούμε ποτέ happy endings, αλλά ούτε προσπαθούμε να δώσουμε ένα στενάχωρο τέλος. Σε κάτι γλυκόπικρο ίσως θα πρέπει να ελπίζετε», τόνισε ο δημιουργός του House MD σε πρόσφατη συνέντευξή του. Ο πρωταγωνιστής. Hugh Laurie ?από την δική του πλευρά- προανήγγειλε ένα τέλος άκρως ρεαλιστικό στο οποίο οι τηλεθεατές δεν πρέπει να περιμένουν να δίδεται μια? κατάσταση ως δεδομένη για τους χαρακτήρες της σειράς.

Για να μας τρολαρουν το είπαν αυτό ε?

Δεν ήταν lost, ούτε bsg αλλά απογοητεύτηκα αρκετά.

Καλό επεισόδιο, μέτριο τέλος για μια σειρά που άξιζε καλύτερα.

Και δεν θα καταλάβω ποτέ γιατί εκείνο το επεισόδιο που τραυματίζεται ο Chase ήταν τόσο καθοριστικό όσο δήλωσε ο ίδιος… 3-4 επεισόδια χρειάζονταν για να χτιστεί η πλοκή του τέλους, και εκείνο δεν είναι μέσα σε αυτά.

Όπως και να έχει, όταν τελειώνει μια τέτοια σειρά μετά από τόσα χρόνια, είναι αναπόφευκτο να υπάρξουν συναισθήματα, κι αυτά τα δημιουργεί το φινάλε…

Τέλειωσε ρε:(

[SPOILER]Πίστευα ότι θα τελειώσει με θάνατο Χάουζ, αλλά όταν αυτός ήρθε 10 λεπτά πριν το τέλος την ψιλιάστηκα ότι κάτι άλλο θα γίνει
Περίμενα πολύ περισσότερα από το τελευταίο επεισόδιο πάντως…πιο δυνατό φινάλε!
Το όλο σκηνικό στο φλεγόμενο κτίριο μου θύμισε τη νύχτα των Χριστουγέννων με τα πνεύματα

Στη σκηνή που πάει το πρεζόνι στα εξ. ιατρεία μου ήρθε να βάλω τα γέλια έχοντας δει πρόσφατα Sherlock:lol:[/SPOILER]

Τεράστια ξενέρα…βαριέμαι αλλιώς θα έριχνα τρελό κράξιμο στο θέμα του

Και τα 2 τα ανέφερα σαν παραδείγματα από σειρές με κακό τέλος.

Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα. Γενικά αν είχε τις πρώτες 4 σεζόν αυτούσιες και μετά άλλες 2 αντί για 4(με αυτά που είδαμε σε αυτές τις 4) θα ήταν πολύ πιο πάνω η σειρά.

Nαι ρε συ κατάλαβα και συμφωνώ
Για το bsg, με το lost δεν ασχολήθηκα

Τέλος και το house

[SPOILER]Το λοιπόν μου άρεσε και μάλιστα πολύ το τελευταίο επεισόδιο. Δεν ήταν ακριβώς happy ending ούτε φυσικά η μαύρη μαυρίλα που περιμέναμε μερικοί και κάποιο τεράστιο επικό καταστροφικό η και εγώ δεν ξέρω τι άλλο φινάλε. Ήταν αυτό που έπρεπε κατά κάποιον τρόπο, αυτό που άξιζαν αυτοί οι χαρακτήρες και στην πραγματικότητα ήταν πολύ απλό και όμορφο.

Ο House εισέρχεται στο καθαρτήριο και οι διάλογοι με το υποσυνείδητο του είναι απλά κορυφή και αυτό που όλοι περιμέναμε, μια τελική αναμέτρηση με τον εαυτό του. Από μια τέτοια διαδικασία η θα που θα τελείωνε μέσα στις φλόγες ή θα έβγαινε διαφορετικός, δεν υπάρχει άλλος δρόμος. Ε έγινε το δεύτερο μόνο και μόνο για να περάσει 5 μήνες με τον φίλο του και να αφήσει την παλιά ζωή με την ιατρική και τα παζλ πίσω του επιτέλους. Φυσικά όχι χωρίς να αφήσει τον καλύτερο φίλο του με μια τελευταία φάρσα επικού μεγέθους. Μια χαρά ήταν το τέλος.
[/SPOILER]

θα συμφωνησω οτι το τελος ηταν απλο και ομορφο , αλλα σου αφηνει καποια κενα γενικα…
θεωρω πως η σκεψη ηταν η εξης : απολυτο χαπι εντ δεν γινεται να εχει απο την μια , και απο την αλλη ολοι περιμενουν το επικο τελος η τον θανατο του χαουζ… οποτε εμεις θα δειξουμε την μεση λυση…
εγω θα ηθελα παντως κατι πιο δραματικο… θεωρω γενικα οτι ο χαουζ ειναι ο απολυτος αντι-ηρωας οποτε θα επρεπε να εχει και ενα αναλογο τελος που θα επιβεβαιωνονταν ολες του οι αντιληψεις και τα σλογκαν για την ζωη…
τωρα εμεινε η κατασταση μπερδεμενη και ουτε δινεται η δυνατοτητα να σκεφτεις διαφορετικες ερμηνειες για το τελος η την εξελιξη της υποθεσης…
βασικα ειναι απο τις φορες που πιστευω οτι καλυτερο θα ηταν να ακολουθησουν το προφανες και οχι το διαφορετικο…

[SPOILER]To Everybody lies επιβεβαιώνεται.
[/SPOILER]

Εγω παιδες απογοητευτηκα πληρως απο το φιναλε…

Το Lost μπορει να αφησε κενα αλλα ηταν αδυνατον να μην συγκινηθεις για ολες τις στιγμες που περασες βλεποντας το,εκλεισε παρα πολυ ομορφα κατ’εμε.

εμενα παντως νομιζω οτι μου αρεσε τελικα.

[SPOILER]αναμενομενο το τελος 10 λεπτα πριν το τελος :stuck_out_tongue: και η εκπληξη μετα. ομορφο ητανε…[/SPOILER]

καταθλιψη θα παθω τωρα που τελειωσε…

you can’t always get what you want…