House MD

Αναμικτα συναισθηματα κι εγω.

[SPOILER]Βασικα το σκεφτηκα οτι παιζει να εκανε μπινια ο Χαουζ και να τη γλιτωσε,αλλα ρε πουστη ετσι οπως το δειξαν,να βλεπουν τον Χαουζ να ειναι σχεδον στην πορτα,να πεφτει ενα ξυλο μπροστα του και αμεσως μετα να γινεται εκρηξη και να καταστρεφονται ολα,το γαμησαν,ειναι τερμα αντιρεαλιστικο το να σωθηκε απο αυτο(και χωρις καμια γρατζουνια οπως τον δειχνει στο τελος,λολ).

Επισης,τελικα αυτο που πιστευα,οτι εκανε επιτηδες τις μαλακιες για να μπει φυλακη και ο Γουιλσον να αναγκαστει να κανει τη θεραπεια,δεν επαληθευτηκε,ουτε καν αναφερθηκε αν ο Γουιλσον σκεφτεται να κανει τη χημειοθεραπεια.

Για τις παραισθησεις του,πιο πολυ νομιζω ηταν για να κλεισει η σειρα με εμφανιση ολων των πρωταγωνιστων,αλλα δεν καταλαβα γιατι να μην εμφανιστηκε η Καντυ.Ηταν τερμα ακυρο,ειδικα επειδη πεταξαν μεσα την πρωην γυναικα του και οχι την Καντυ.

Τελοσπαντων,θα μας λειψει πολυ,αλλη μια λατρεμενη σειρα μας αφησε χρονους.[/SPOILER]

[SPOILER]Το μόνο κακό για μένα στο τελευταία ήταν αυτό. Θα μπορούσαν αυτή την σκηνή να την είχα δείξει διαφορετικά. Έτσι όπως μας την έδειξαν ήταν λίγο άκυρο. [/SPOILER]

Αντηχουν τα αθανατα λογια του αμπεντ
http://www.youtube.com/watch?v=B2N2LUygZz4

[SPOILER]δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά:

better love story than twilight κλπκλπ

[/SPOILER]

[SPOILER]αυτο με την Καντυ αφηνε ενα κενο… δεν ειναι δυνατον στην κηδεια του να μην εμφανιστηκε ξερωγω…και σε αυτους που εβλεπε ενω ειχε παραισθησεις. και καλα ο Κατνερ και η Αμπερ που ειναι νεκροι αλλα αφου εδειξε τους αλλους γιατι οχι την Καντυ?! τοσο χαλια εγινε η συμφωνια που δεν μπορεσαν να την κλεισουν για ενα επεισοδιο?[/SPOILER]

^

[SPOILER]Προφανώς λόγω ανωτέρας βίας δεν εμφανίστηκε, όχι ότι δεν το ήθελαν οι σεναριογράφοι
Και μένα πάντως δεν μου έκατσε καλά, ειδικά εκεί με τις παραισθήσεις[/SPOILER]

μπα…δεν μπορω να πω οτι μαρεσε το τελος…[SPOILER]περσυ για καντυ οταν ειχα διαβασει οτι “δυστυχως δεν θα μεινει για του χρονου και αναγκαζομαστε να αλλαξουμε και το φιναλε” που σημαινει οτι ηδη το ειχαν σκεφτει δηλαδη και φανταζομαι θα ηταν πολυ καλυτερο με αυτη μεσα…ηδη ειχα προκαταληψη για το τελος…και τα σεναρια του στυλ…ο house θα ειναι ο τελευταιος ασθενης κτλ κτλ…με συγκινουσαν περισσοτερο…τωρα ενα μπλα μπλα με [B]αδιαφορους[/B] χαρακτηρες που περασαν κατα καιρους -πλην της καμερον- …μπα… [/SPOILER]

[SPOILER]η πρώην γυναίκα του ήταν μία από τις δύο που αγάπησε ποτέ ο χάουζ, αδιάφορη ή όχι δεν θα μπορούσε να λείπει από τις σκέψεις του. και τι “αδιάφορη” η άμπερ μωρέ.

http://tvline.com/2012/05/22/house-series-finale-burning-questions-cuddy/[/SPOILER]

Κι εγώ μόλις το είδα το τελευταίο.

[SPOILER]Το όλο σκηνικό με το θάνατο με έριξε αρκετά εκείνη την ώρα, και προς στιγμήν σκέφτηκα ένα τέλος αντάξιο της σειράς. Αλλά μετά που τελικά ήταν ζωντανός, δεν ξέρω, όσο και να έσκασα ένα χαμόγελο επειδή δεν πέθανε έτσι απλά, θεωρώ ότι το finale δεν ήταν τόσο καλό όσο περίμενα.[/SPOILER]

[SPOILER]Απλά αναρωτιέμαι πως θα περίμενες κάποιος το finale. Ότι και να δημιουργούσαν πάλι θα άφηνε τους μισούς ξενερωμένους. Ποιος θα ήθελε happy ending, ποιος θα ήθελε μαύρη μαυρίλα? Και τι θα μπορούσαν να κάνουν ενδιάμεσα?

Προσωπικά με άφησε ικανοποιημένο καθώς επέλεξε να χάσει τη δική του ζωή για να περάσει 5 μήνες με τον Φίλο του. Πέθανα στα γέλια στη κηδεία. Όντως περίμενα να πει 2 λόγια και καλά η candy αλλά δεν…

Η αγαπημένη μου σειρά μακράν και λίγο στεναχωρήθηκα που δεν θα ξαναδώ House. Περιμένω πάντως άλλη σειρά ή θέατρο καλύτερα από Laurie.[/SPOILER]

Μολις είδα το ΚΑΥΛΩΤΙΚΟ 295o επεισόδιο και season finale απο Law & Order: Special Victims Unit.
ιδιοκτήτης υπηρεσίας κυριών για συνοδεία(δηλαδη, νταβατζής) ήταν ο ταουμπ. το γελιο που έριξα οταν τον είδα με ανοιχτό πουκάμισο, αλυσίδες σε λαιμό και χεριά, και μαγκιά να ξεχειλίζει, δεν λεγεται… :lol:

*δεν εχω γράψει κάτι ακόμη για το τέλος της αγαπημένη μου σειράς.αργότερα

Tέλος και αυτή η σειρά.
Την ξεκίνησα από την αρχή πριν κανά χρόνο περίπου, σταμάτησα τον Νοέμβρη στην 4η σεζόν, φανταρικά μετά κλπ, και την ξανάπιασα προ μηνός πάλι.

Τι να πεις για τον Χάουζ, πως να τον πρωτοπεριγράψεις. Αιώνιος νάρκισσος, εγωμανής, κάφρος, με πρωτοφανή τρόπο φροντίδας για τους γύρω του.
Ανετα θα μπορούσε ο βίος του και ο χαρακτήρας του να ναι μια εργασία σε Ψυχολογική σχολή.
Φοβερά ενδιαφέροντες και οι δεύτεροι χαρακτήρες, το δίδυμο Γουίλσον - Χάουζ φοβερό, οι πλάκες, οι ατάκες, απίστευτα.

Το τέλος ωραίο ήταν, λυτρωτικό για όλους πιστεύω.

Να ξαναδώ την σειρά απίθανο, αλλά σίγουρα θα βάζω καμιά σκηνή να ξαναδώ από τις τρομερές ατάκες και πλάκες του αιώνιου κάφρου, ανώριμου και ιδιοφυή Γκρεγκ.

[SIZE=“5”][B]:bow:Αξιος!:bow:[/B][/SIZE]

Το καλύτερο μιλφ του κόσμου.8)

http://www.athensbars.gr/showbiz/lisa-edelstein-apo-ta-plato-toy-dr-house-gymni-gia-peta

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=F8oAzGqnZXk#!

οποιος διαφωνει να τσεκαρει τον ανδρισμο του

Το κομμάτι, η σκηνή, οι ανατριχίλες 5 χρόνια μετά

Γιατρός εντόπισε καρκίνο του θυρεοειδούς από την τηλεόραση

Αυτά τα έκανε ο Greg πριν 10 χρόνια: https://en.wikipedia.org/wiki/Living_the_Dream_(House)

1 Like

Πες τα ρε συ με τα γατάκια να πούμε :laughing::laughing: Λέω και γω τι έγινε, ποιος ξέθαψε το τοπικ…

Ρε βγαλμένα από τη ζωή λέμε! Στο επεισόδιο που η Myra Sorvino είναι γιατρός στη βάση του Νοτίου Πόλου, η ιστορία έχει πατήσει πάνω στην πραγματική ιστορία του Ρώσου γιατρού Leonid Rogozov, ο οποίος βρικόταν σε ρωσική βάση στον Νότιο Πόλο και χρειάστηκε να κάνει στον εαυτό του εγχείρηση για να αφαιρέσει τη σκωληκοειδή του. Εδώ, έγινε το αντίστροφο. Ο Αμερικανός γιατρός βρήκε τον καρκίνο της γυναίκας που εμφανιζόταν στην τηλεόραση, απλώς δε χρειάστηκε να την απαγάγει, όπως χρειάστηκε να κάνει ο House για να σώσει τον αγαπημένο του πρωταγωνιστή από βέβαιο θάνατο και την αγαπημένη του σειρά από κατάρρευση!

ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΛΟΣΤ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!~!

3 Likes