House Of The Dragon [GoT thread]

Για όποιον ενδιαφέρεται

Αυτό θα βλέπει ο κουτσός και θα κόψει την ποδολαγνεία

H Ολίβια Κουκ παίζει σε μια από τις αγαπημένες μου ταινίες:
Me early and the dying girl.

Πάνε την κάνουν και φάσιον άικον αλλά δεν νομίζω ότι το έχει.

Ξέρεις ποιοι το έχουν;

1 Like

Πάντως όχι η Έμμα.

1 Like

Έβαλα να δω για 2η φορά από την αρχή το GoT έπειτα από την μια και αρχική, έφτασα στο επεισόδιο του Battle of the Bastards, το είδα και το ξανάβαλα. Πόσο γαμημένο έπος είναι. Απ όλες τις απόψεις.

8 Likes

Οι πρωτες 7 σεζον ειναι γαματες κατ’εμε, και οσον αφορα την 8η σεζον δεν εχω τα παραπονα που εχουν ολοι, απλα την βρισκω καπως κατωτερη. Το επεισοδιο βεβαια στο οποιο η Daenerys γινεται Anakin Skywalker ειναι τελειοτητα διχως καμια εκπτωση.

3 Likes

Δεν θα χωνέψω ποτέ ποιος έκατσε εν τέλει στον θρόνο και η κατάληξη του Snow ήταν ολίγον πισωγύρισμα. Κατά τ άλλα την παλέυω με την 8η

2 Likes

Εμενα καθολου δε με ενοχλησε η καταληξη του Jon Snow! Γλυκοπικρη αλλα ακρως ταιριαστη για μια σειρα οπως το GoT! Η πορεια του κατα τη διαρκεια της τελευταιας σεζον βεβαια ειναι μια αλλη ιστορια! Ακρως απογοητευτικη! Σχεδον κομπαρσος καταντησε!
Θα συμφωνησω οσον αφορα το ποιος καθησε στο θρονο. Οτι πιο ακυρο. Σε μια αναλυση που ειχα κανει back then στο φορουμ, ειχα γραψει οτι οσον αφορα το τελος της σειρας, ηταν το μονο που με απογοητευσε!

2 Likes

Απο ολες τις fantasy σειρες των post-pandemic χρονων, νομιζω το HOTD ειναι μακραν η καλυτερη. Προσωπικα δε με χαλασε ουτε το Rings Of Power (που τρωει ανελεητο κραξιμο), ουτε το Wheel Of Time (που πρεπει να δω την δευτερη σεζον καποια στιγμη), αλλα κανενα απο τα δυο δεν συγκρινεται καν με την σειρα του HBO MAX.

Το τρεηλερακι προιδεαζει για πολυ ομορφα πραγματα, χωρις να δειχνει και τιποτα. Ανυπομονω.

11 Likes