House Of The Dragon [GoT thread]

Αλλη ακομα μια επεισοδιαρα.
Δωστε μερικα ΕΜΜΥ σε Ρεηνηρα, Χελενα, Νταεμον και κανα δυο ακομα μωρε.

ΥΓ. Σερ Κριστον ο μεγαλυτερος τριμαλακας της σειρας. Αγγιζει επιπεδα Littlefinger σε σιχαμαρα.

1 Like

Ποσο της παει το μακρυ ξανθο μαλλι της Εμμα ρε παιδια; Ελπιζω να μη φανει σεξιστικο η μειωτικο το σχολιο μου (ο καθενας ειναι ελευθερος να εχει τις δικες του σεξουαλικες προτιμησεις και να οριζει τον εαυτο του οπως θελει). Δε μπορω ομως να παραβλεψω το γεγονος οτι ο ρολος της Ραινιρα αναδεικνυει ολη τη φυσικη της ομορφια και εμφανισιακα την ανεβαζει 10 λεβελ πανω αυτοματα σε σχεση με τη πραγματικη της εικονα.

Στα της σειρας, τι αλλο να γραψουμε που να μην εχει ηδη γραφτει και ειπωθει. Ειναι απο αυτες τις λιγες σειρες που για καποιο λογο εχεις τη βεβαιοτητα οτι θα παραμεινει τοπ μεχρι το τελος της, πηγαινοντας στον αυτοματο.

2 Likes

GOT στα γνωστά του υψηλά επίπεδα ποιότητας, δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο

2 Likes

Πιο σιχαμενος από Pycell δε νομίζω να ήταν ο littlefinger.
Γενικά τα 2 επεισόδια είναι καταπληκτικά μέχρι στιγμής. Ευτυχώς πάει με σωστό Ρυθμό και όχι καταιγιστικό πετώντας από δω κι από εκεί. Φυσικά είναι και λιγότερο το υλικό στην προκειμένη.

1 Like

Ε ρε τι εχει να γινει στο 4…

Καταπληκτικο και το 3, μιλαμε για πχιοτητα. Ειδαμε και λιγο κανονικο πορνο :sweat_smile:

Στο προτελευταιο επεισοδιο της 5ης σεζον του Game Of Thrones ειχαμε δει για πρωτη φορα εναν δρακο σε ενηλικο σταδιο να δειχνει πως ακριβως μπορει να καθορισει το αποτελεσμα μιας μαχης, και συγκεκριμενα τον Drogon, τον οποιον επισης καβαλαει για πρωτη φορα η Daenerys οπως ξεφευγει απο την ενεδρα που της ειχαν στησει. Το επεισοδιο αυτο ειχε τον τιτλο “The Dance Of Dragons” , οπως δηλαδη και το 5ο βιβλιο του Martin.

Το επεισοδιο της επομενης Κυριακης λεγεται “A Dance Of Dragons”, και ολοι καταλαβαινουμε τι εχει να γινει. Απο τη μια ξενερωσα λιγακι γιατι εμαθα οτι αυτη η σεζον θα ειναι λιγο κουτση, καθως θα εχει 8 επεισοδια, απο την αλλη τα επεισοδια ειναι γενικα πανω απο 1 ωρα το καθενα, οποτε παιρνουμε συνολικα τον ιδιο τηλεοπτικο χρονο ουσιαστικα.

4 Likes
4 Likes

Έγιναν πραγματάκια τελικά.

1 Like

Ναι και τελικά δεν ήταν αυτός ο τίτλος του επεισοδίου. Ευτυχώς δηλαδή, μιας και είναι πολύ παρόμοιο με τον τίτλο του επεισοδίου από το Game Of Thrones.

Νταξει αυτή η σειρά είναι απλά υπέροχη.

Στην επίμαχη σκηνή στο τέλος με έπιασε η ψυχή μου. Ήξερα ότι κάποια μαλακία θα παιχτεί (Μάρτιν είσαι), αλλά δεν ήμουν έτοιμος για τέτοια κλάματα. Απίστευτη σκηνοθεσία με τα βλέμματα μεταξύ δράκων και αναβατών.

2 Likes

Ηθικό δίδαγμα του game of thrones και των spin off του. Οι συμπαθητικοί χαρακτήρες είναι αυτοί που μας αφήνουν πρώτοι.

2 Likes

Αυτό το ποστ αρέσει σε Νεντ Σταρκ και Ρεντ Βάιπερ

3 Likes

Εντωμεταξύ, αν εξαιρέσω την Rhaenyra, που εντάξει, για πάρτη της παίζει και να γινόμουν ανθρώπινη λαμπάδα για να φωτίζω την τραπεζαρα στο Ντραγκονστοουν, δεν υπάρχει άλλο μέλος αυτής της παλαβοοικογένειας που να συμπαθώ 100%… Σταρκ θα λέω και θα κλαίω :smiling_face_with_tear:

Ξεκίνησα κι εγώ δεύτερο κύκλο και είδα δύο επεισόδια μέχρι στιγμής. Αυτό που είναι κακό μ’ αυτές τις σειρές που κάνουν 2 χρόνια να βγάλουν νέο κύκλο είναι πως ξεχνάς τις σχέσεις κάποιων χαρακτήρων. Για να καταλάβετε μπέρδεμα, έκατσα κι έψαξα το οικογενειακό δέντρο των χαρακτήρων της σειράς σε δύο διαφορετικές πηγές και πάλι άκρη δεν έβγαλα. Όταν έβαλε και νέους χαρακτήρες εκτός των Targaryen, σκέφτηκα ότι ίσως χρειάζεται ένας υπότιτλος, να γράφουν στο κούτελο ποιοι είναι, γενικά πρέπει οι fantasy σειρές να έχουν την επιλογή να βλέπεις ένα μίνι βιογραφικό των ηρώων όπως τις προβάλλεις.
Μέχρι στιγμής το δεύτερο επεισόδιο με έχει εντυπωσιάσει. Είχε σοβαρή δράση και το story προχωρούσε γρήγορα. Οι ερμηνείες δεν με έχουν εντυπωσιάσει, πέραν από του ηθοποιού που παίζει τον Otto Hightower. Μου θύμισε πολύ το game of thrones. Όλοι οι άλλοι λίγο πολύ παίζουν τα κωλόπαιδα.