How I Met Your Mother

Το έχει δει κανείς; Έχω κολλήσει τρελά! Η καλύτερη κωμική σειρά που βγήκε μετά τα Friends, εύκολα! Πολύ γέλιο! Δείτε το!

ειδα το πρωτο κυκλο αλλα βαρεθηκα…δεν γελαγα σχεδον καθολου…πολυ αμερικανικο μου εκατσε…μαλλον ομως θα δω και τον επομενο,γτ μου λενε πως οσο παει γινεται καλυτερο(ε,και το βλεπει κ τοσος κοσμος,κατι παιζει να μην εχω παρει καλα…)

καλυτερο κι απ’ τα φιλαρακια ειναι.

προχθες βγηκε και το 4x02.

Ρε, δεν υπάρχει η σειρά! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Κορυφαίο και το χθεσινό επεισοδιάκι!

Nαααατος :smiley:

“Ηοw Bout The Captain Morgan?” :stuck_out_tongue:

Ρε, πόσο επική ήταν η σκηνή αυτή που λες, που μιλούσε ο Μπάρνευ με τον Τεντ στο τηλέφωνο; :lol:
Έλιωσα λέμε!

hahahaaa ναι, και η αλλη που

[SPOILER]ειναι ο Μπαρνη μεσα στο πωστολενε με το νερο και λεει ο αλλος “12 Minutes” , και του σκαει επικο thumbs up!

επεσα απο τη καρεκλα[/SPOILER]

ρισπεκτ στον νεηκεντ μαν!

2 out of 3 times. Guaranteed.

Καλά, τι υπερκαμμένο τέλος ήταν αυτό χθες; :lol:

Βασικά η 4η περίοδος πρέπει να είναι η καλύτερη! Πολύ γέλιο και το 10ο!!!

Το ξεκινησα κι εγω,τελειωνω την πρωτη σεζον.
Πολυ ευχαριστη σειρα,με αρκετο γελιο και ωραιους χαρακτηρες.
Ο Μπαρνεϊ ειναι απο τις πιο επικες μορφες εβερ ε.

Παίδες με ψήνει πολύ άσχημα να την ξεκινήσω την σειρά??υπότιτλοι για όλες τις seasons παίζουνε??πάντως αν δεν έχεις κάποιον να σου δώσει την σειρά και αυτή βρίσκεται στον 4ο κύκλο είναι μανίκι να την κατεβάσεις…

Και που να δεις στη συνέχεια :smiley:

Μπα, μη νομίζεις, κι εγώ το Σεπτέμβριο ξεκίνησα να βλέπω. Όλες οι περίοδοι βρίσκονται :wink:

Βασικά βαρέθηκα να ψάχνω…φέυγω για το video club…ελπίζω το κάθαρμα που το έχει και τον έχω κάνει ζάμπλουτο να έχει φέρει καμμιά σεζόν απο το σήριαλ γιατι αλλιώς θα βάλω κουκούλα και θα ξαναπάω…:stuck_out_tongue:

Ποιο απ’ολα?

Το Murder train που επαιζε οταν πλακωνοντουσαν? η το φωτοσπαθο :lol::lol::lol:

Sorry guys, αλλα μαλλον δεν εχετε δει καθολου απο την καλυτερη αμερικανικη σατυρικη σειρα “It’s Always Sunny in Philadelphia”

Εχοντας δει/αγορασει παρα πολλες κωμικες σειρες (Monty pythons, blackadder, black books, the office-uk εννοειται, extras, it-crowd, arrested development, trailer park boys, [SIZE=“4”]SPACED[/SIZE] κλπ κλπ)
καταλογιζω αυτη την περιοδο το It’s Always Sunny in Philadelphia στις πιο διασκεδαστικες κωμωδιες ολων των εποχων.

Εν αρχη, ναι, το How I Met Your Mother, και ειδικοτερα, ο ρολος του Barney, παρολο που ειναι gay στην πραγματικη ζωη, δειχνει το ποσο αστειος ηθοποιος ειναι, σε συναρτηση με τις καμακοατακες που χρησιμοποιει για να τσιμπησει γκομενα.

Ομως, το Philadelphia το αφηνει ετη φωτος πισω, μιας και συνεχως σατυριζει κοινωνικα θεματα, και ξεφευγει δραματικα απο το πολλακις χρησιμοποιημενο σκηνικο “η πιο κουλ παρεα στην γειτονια”.

Πιθανως δεν την εχετε πετυχει σε καποιο grammy award, για τον απλουστατο λογο οτι εμπεριεχει διαλογο ακαταλληλου περιεχομενου :lol:

Πληροφοριες για την σειρα:

Μπορειτε να δειτε τα επεισοδια στο ακολουθο Link
http://free-tvshows.com/sunny/001.html

Sorry που ξεφυγα off-topic, αλλα πιστεψτε με, σιγουρα θα σας κερδισει σε σχεση με το himym.

Προσφατο κλιπ της σειρας, το οποιο εχει ηδη αφησει στιγμα :lol:

Ρε υπαρχουν και οι 4 σεζον σε τορρεντς,με αρκετα καλες ταχυτητες κιολας.
Για υποτιτλους,

podnapisi.net

Για υποτιτλους να προτεινω καλυτερα το http://www.tvsubtitles.net/ , στο οποιο μπορεις να κατεβασεις το αρχειο με ολους τους υποτιτλους της σεζον που θες, και σε οποια γλωσσα ειναι διαθεσιμο.

http://www.tvsubtitles.net/tvshow-110-4.html :wink:

Φίλε, thanks για την πρόταση, φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα! Παίζει και ο De Vito!!!
Σύντομα θα τσεκαριστεί :wink:

Ναι καλο ειναι και αυτο,απλα εγω τους ειχα παρει απο το podnapisi που επισης εχει την καθε σεζον σε ενα zip αρχειο,γι αυτο το προτεινα.Το χρησιμοποιω χρονια,πολυ καλο site.

Ναι οντως, το Podnapisi και το 1000fr.com (το οποιο αποτελει την πηγη για τους χρονισμους και το πρωτο προχειρο αγγλικο translation, το οποιο μετα χρησιμοποιουν οι μεταφραστες, συμπεριλαμβανομενου και του greektvsubs) ειναι χρονια τωρα σταθερες αξιες :wink:

Cozy, ο devito μπηκε στο cast στην δευτερη σεζον, κυριως για να μη παρουν ποδι απο τα νουμεροκρατουμενα καναλια.

Ειναι σειρα low budget, στην οποια εκει φαινεται κυριως η αποτελεσματικοτητα των πρωταγωνιστων και της μεταξυ τους χημειας.
Να προσθεσω οτι προσφατως παντρευτηκαν η πρωταγωνιστρια και ο μαυρομαλλης με το μουσι, παρολο το θαψιμο που τρωει η τυπισσα απο ολοκληρη την παρεα (αδερφο, πατερα-devito και τους υπολοιπους δυο).

Οπως ανεφερε πολυ ευστοχα ενας κριτικος, η σειρα αυτη μπορει να μετονομαστει και σε “Seinfeld on crack” :stuck_out_tongue:

Αλλη μια σκηνη, οπου η παρεα δοκιμαζει να φτιαξει rock μπαντα, για… τι αλλο… γκομενες και λεφτα φυσικα :stuck_out_tongue:
Ο charlie ( ο οποιος ειναι πληρως αμορφωτος και δυσλεκτικος, αλλα στην πραγματικοτητα, γραφει το σεναριο για τα περισσοτερα επεισοδια) “εγραψε” τους στιχους για το Nightman Και Dayman

Lyrics
Nightman

Night Man, sneaky and mean
Spider inside my dreams
I think I love you

You make me wanna cry
You make me wanna die
I love you, I love you, I love you,
I love you, I love you
Night Man

Every night you come into my room
And pin me down with your strong arms
You pin me down, and I try to fight you
You come inside me
You fill me up
And I become the Night Man…

It’s just 2 men sharing the night
It might seem wrong but it’s just right
It’s just 2 men sharing each other
It’s just 2 men like loving brothers

One on top and one on bottom
One inside and one is out
One is screaming, he’s so happy
The other’s screamin’ a passionate shout

It’s the Night Man
I’m feeling so wrong and right, man
I’m feeling so wrong and right, man

I can’t fight you, man
When you come inside me
And pin me down with your strong hands
And I become the Night…
The passionate, passionate Night Man

Dayman
Day Man
Fighter of the Night Man
Champion of the sun
You’re a master of karate
And friendship for everyone

Day Man (Aah-aah-aah)
Fighter of the Night Man (Aah-aah-aah)
Champion of the sun (Aah-aah-aah)
You’re a master of karate
And friendship for everyone
(repeat)

Sorry Και παλι, μαλλον θα πρεπει να ανοιξω ξεχωριστο thread :stuck_out_tongue: