I moufa tou thaumatos

… tou panagiou fwtos ?

i afh ths olympaikhs flogas ginetai me fysika mesa. den einai thauma.

alla se ena skoteino mpountroumi ti nomizete oti ginete ?

1 ) Thauma ?
2) Exei ANAPTHRA krymmeno sta genia i sta kampanelia tou ?
3) exei tsakmakopetres ?

afou einai behind closed doors …

egw gia 2-3 to kobw pantws… thauma - pou den mporeis na to kaneis parousia kosmou - den einai kai poly thauma…:-k

Στανταρ αναπτηρας. Σιγα μην καθεται ο παππας τωρα να παιδευεται με τσακμακοπετρες μεσα απο την κουρτινα…

Μαλλον αναπτηρας…
Παντως αναρωτιεμαι αν οι παπαδες που το κανουν αυτο πιστευουν…

pleon uparxoun kai keria pou anavoun mona tous meta apo kapoio xroniko diastima…min paideuetai o anthrwpos me anaptures kai parei kamia fwtia to mousi tou :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

http://www.greatlie.com/gr/news.cfm?id=111&action=detail
Αυτοαναφλεξη με φωσφορο…Τι αναπτηρες, αφου ελεγχονται λενε πριν μπουνε…

Στο σημειο που ελεγχονται οι παπαδες ειναι δυσκολο να βαλεις αναπτυρα… :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

φωτια να πέσει να σας κάψει άπιστοι ιερόσυλοι! που να πάθετε spontaneous human combustion!

Θαυμα ειναι οτι καταλαβαμε με την πρωτη τι ειπε ο karja, οχι ενα στημενο τρικ για να μαζευει πιστους η Εκκλησια.

:lol: :lol: :lol:

Tς τς τς κακε… [-X

Θαύμα ο καινούργιος μου zippo :stuck_out_tongue:

Τσακμακια! Κανεις δεν το ειχε βαλει πριν απο μενα, να εχει καμια ψηφο και αυτο.

Θαυμα…:slight_smile:

Pε τα ισοπεδώσαμε όλα μέρα που είναι…Ναι συμφωνώ,οι Παπάδες είναι λαμόγια που τα αρπάζουν από εδώ και από εκεί και κυκλοφορούν με Bmw και Mercedes…Nαι,υπάρχουν χαζοί πιστοί που δεν βλέπουν πέρα από την μύτη τους και ακολουθούν σαν τα πρόβατα προς σφαγή…Αλλά να φτάσουμε στο σημείο να αμφισβητούμε το Άγιο φως ε ρε παιδιά νισάφι…Σιγά μην το ανάβει και με πετρογκάζ δηλαδή ο Παπάς…:lol: Η πίστη είναι προσωπικό θέμα του καθενός μας οπότε μερικές φορές να τηρούμε τα προσχήματα…:wink:

Μα δεν προσβαλλε κανεις κανεναν…:wink:
Για μενα η πιστη δεν στηριζεται σε κατι τετοιο ουτε θα κλονιστει αν αποδειχθει οτι ειναι “μουφα” αλλα ειναι προσωπικη επιλογη του καθενα οπως ειπες…:slight_smile:

:wink: Εννοείται αυτό αλλά μην ακολουθούμε και την λογική Ολα τα σφάζω,όλα τα μαχαιρώνω έτσι?:wink: :slight_smile:

Περισσοτερο πιστευω στην πτωση του ιπταμενου δισκου στο Roswell το 1947 παρα σε οποιοδηποτε θαυμα 8)

Nαι συμφωνώ κι εγώ!Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!!:slight_smile:

Κοίτα…όταν γίνεται λόγος για άγιο φως που έρχεται απο το πουθενά και για στρουμφάκια σε ένα μαγικό χωριό κάπου στο δάσος προσβάλλεται η νοημοσύνη μας…Αυτό από μόνο του είναι μια ισοπέδωση.Φυσικά σεβόμαστε τον άνθρωπο που έχει καταφέρει να πιστέψει σε αυτό το κάτι αλλά άλλο τόσο οφείλουμε να σεβόμαστε και αυτόν που δεν έχει πιστέψει σε κάτι πέρα απο το λογικά εξηγήσιμο,το φυσιολογικό…

Αν πω πχ ο,τι ο 'Ηφαιστος δίνει το άγιο φως θα με κράξεις…Τι θα σου πω εγώ?Μην τα ισοπεδώνεις όλα?
Εκτός αν μιλάμε για ισοπέδωση της παράδοσης που βρίσκεται σε άλλο επίπεδο συζήτησης.

Αυτά…Καλό μας ξεφούσκωμα :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως πιστεύω στα θαύματα και πάω σε αυτή την Εκκλησία…

http://www.youtube.com/watch?v=oUjtUNSvyHw :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: