Ian gillan

den ksero ti lete, alla to Come Hell Or High Water(to CD, gia to DVD den ksero) einai poli poli poli kalo, ki as einai h proteleftaia tous sinavlia.

φιλε cozy ωραια τα λες κ εμαθα καποιες λεπτομεριες που δεν τις ηξερα! :smiley:
το να αρεσει η να μην αρεσει σε καποιον ειναι εντελως λογικο! “βλακεια” ειναι να μην λεμε την αποψη μας … ιεροσυλος ειναι ο ιδιος που ακομα νομιζει οτι μπορει να τραγουδησει…
τεσπα μαλακια για μενα ειναι που δεν βγαζουν το LIVE IN LONDON…
αλλα τη να περιμενεις απο τον glover…

__Φίλε Laski, πρώτον αν θες πήγαινε δες τι έχω γράψει για τον Gillan σε άλλα θέματα -είναι θεός και τον καραγουστάρω -έχω μάθει όλα το Jesus Christ SuperStar απ’ έξω (οκ, μοναδική η μουσική του Webber, εξαιρετικά, έξυπνα και λειτουργικότατα τα lyrics απο τον Rice, αλλά σε 3-4 διαφορετικές εκδοχές του έργου που έχω ακούσει, ο Gillan είναι ο καλύτερος -και αυτό λέει πολλά σε κάτι τόσο απαιτητικό). Οπότε κάνε σε άλλον το κήρυγμα σου και για το αν λέω ότι να 'ναι, ναι, ακριβώς εσένα περίμενα να το μάθω. Απορώ, είστε τόσο αγενείς και στην πραγματική ζωή ή είναι το πληκτρολόγιο; Τι στιλάκι είναι αυτό; Απο εκεί που μας ενώνει κάτι (όχι μόνο η μουσική αλλά και οι Purple /Gillan) πρέπει να μαλώνουμε γιατί έχετε μπει σε ένα forum είστε απίστευτα απόλυτοι “ο καλύτερος”, λέτε ασυναρτησίες πάνω στη λύσσα σας (ιερόσυλος; καλό κι αυτό!!) και όποιος δε συμφωνεί με τη γνώμη μας, μαντέψτε, έχει άδικο!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ.

__Καλά, όσο για 'σένα τι να πω… Ηρθες σε ένα forum που συχνάζω απο το 2003 για να μου πεις ότι είμαι βλάκας ενώ με ξέρει πόσο; 3 λεπτά και ένα post; Και μας προσβάλεις κιόλας… Ναι εδώ είμαστε βλάκες επειδή υπάρχει πλουραλισμός απόψεων… Φοβερό συμπέρασμα… Αλλά είπαμε, μας ξέρει και τόσο καιρό -λογικό να καταλήγεις τόσο άνετα σε ασφαλή και κοσμητικά συμπεράσματα…

__Πρώτον δεν είπα τίποτα για τον Gillan ή για τον έτερο θεό Blackmore, είπα για τη συναυλία και τον πωλητή και τα ωραία μου λεφτά (εγώ τουλάχιστον τα αγοράζω αυθεντικά -δεν ξέρω για τους υπόλοιπους- οπότε έχω απαιτήσεις). Μου το παρουσίασε ως το τέλειο, την τελευταία τους κλπ… Και πριν αρχίσω ν’ ακούω άλλα τραγελαφικά, ΠΡΙΝ μου απαντήσει κάποιος, παρακαλώ να βάλει στο cd του το διπλό Made In Japan, μετά να βάλει και το Come Hell και ΜΕΤΑ ας έρθει να μου πει τη γνώμη του.

File shadowcaster καταρχην δεν ηταν για σένα!Δευτερο ο καθε ενας εχει αποψη αλλα το θέμα είναι πως την διατυπώνει,για μένα που είμαι οπάδος του gillan ενιωσα οτι με προσβάλει η αποψη του bluezlick κ απάντησα έτσι.

Οταν λέω για φωνή γουστάρω την χροιά του ian,δηλαδή πρέπει να περιμένουμε απο τον 60άρη gillan να ουρλίαζει ακόμα κ να μην φαλτσάρει?
Ουτε μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ να πει οτι πρέπει να σταματήσει-αυτο δεν πρεπει να λέγεται για κανεναν μουσικο.

Γενικά δεν γουστάρω το υποτιμιτικό υφάκι γιατι στο κατω κάτω εχει πολλους οπαδούς που εχουν περάσει απειρες ώρες ακούγωντας τα τραγουδια του.Το να κανει κάποος τετοιου ειδους “κριτική” πιστευω προσβάλει κάποιους άλλους.
Δεν έχω προβλημα με κανέναν ούτε να κάνω τον μάγκα ήθελα.Αυτα!

__ΟΚ φίλε μου, κατάλαβα τι λες και συμφωνώ απόλυτα με το τελευταίο σου post. Πάλι καλά που κρατάει ακόμα τόσο καλά τη φωνή του (όχι πως δε θα μπορούσε να την έχει κρατήσει σχεδόν ίδια, αλλά αυτό το καταφέρνουν άλλοι, συνήθως κλασσικοί τραγουσδιστές, με πολλές - πολλές ώρες εξάσκηση και προπόνηση ή συντήριση, με πολλές - πολλές μέρες ξεκούρασης κλπ… γενικώς με άλλη ζωή, όχι αυτού του rock star… ακόμα κι έτσι πάντως, θα μπορούσε να είναι σε καλύτερη φόρμα, αλλά πάλι καλά.).

__Οσο για τον bluez, νομίζω πως έχεις ένα μικρό άδικο (κι αυτός γουστάρει, αλλό τον Gillan /Purple του τότε… λογικό ρε 'συ), αλλά και ένα μικρό δίκαιο -τους το έχω πει, ρε μην απαντάτε έτσι, δε μπορεί ο κάθε ένας να ξέρει το στιλ σας και τις προτιμήσεις σας (γενικά ο bluez έχει ένα ωραίο μποέμικο στιλάκι, αλλά φυσικά εσύ ούτε είσαι σε θέση, ούτε θα έπρεπε να το γνωρίζεις).

Thanks man!! Έχεις δίκιο για το London. Αν και έιναι κάπως λογικό ο Glover να θέλει να βγάλει αυτά στα οποία παίζει!

1oν εχεις κ κασκολ κ πας στο γηπεδο?
2ον ρε σ αν πω κατι κακο για σενα προσβαλετε ο Gillan?
θα θελα να πω κ αλλα ασε… :wink:

υπαρχουν αλλοι που τραγουδουν καλυτερα απο παλια… Glenn Hughes πχ…
παντα φαλτσαρε…(αλλα αυτο ολοι το κανανε):smiley: :smiley:

ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ???

κανεις λαθος Shadowcaster δεν το γουσταρω μια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Mk2 για μενα η χειροτερη…(αλο που αυτη εγινε πιο γνωστη κ καθιερωσε το ονομα Purple)

κανεις λαθος Shadowcaster δεν το γουσταρω μια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Mk2 για μενα η χειροτερη…(αλο που αυτη εγινε πιο γνωστη κ καθιερωσε το ονομα Purple)[/quote]
__Αλλα μας έλεγες για το Made In Japan… έλα μην κάνεις τώρα τον Japanέζο!! :lol:

made in japan γουσταρω αλλα ξες τι με χαλαει… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

tsin tsan tson to vraki tou solomon! :lol: :lol:

__Xaxaxaxaxaxaxaxa!! E, δεν παίζεσαι!! :lol: :lol:

=D>

αφου κατεβασα αυτο το Live(video)λεω δεν το κανω DVD ετσι να το εχω οταν δεν ειμαι καλα να γελαω… :stuck_out_tongue:
κ κόλλησε το προγραμμα κ δεν κανει πλεον τπτ…
μετα εγω ειμαι προκατελειμενος? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Απλά σε τιμώρησε ο Θεός για τις κακίες που λες ενάντια του Gillan :stuck_out_tongue: :lol: :D/

Θέλω videoclip συνεργασία Ian Gillan - Μιχάλη Ρακιντζή…

Για εσένα μου μιλάει ο Πουφ…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μάλλον τη Βάνα Μπάρμπα που συμμετέχει θέλεις… :smiley:

Μάλλον τη Βάνα Μπάρμπα που συμμετέχει θέλεις… :D[/quote]

Η Βάνα Μπάρμπα είναι χοντρή δεν την θέλω…

Ο Δημήτρης ο Μπάρμπας όμως, που είχε κάνει εκείνη την “υπέροχη” κριτική στο “Have a nice day” των Bon Jovi, είναι προτιμητέος…

Επίσης βάζω διαγωνισμό…

Ποιος ήταν ο τίτλος των τραγουδιών που συνεργάστηκαν οι δύο καλλιτέχνες;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Απλά σε τιμώρησε ο Θεός για τις κακίες που λες ενάντια του Gillan :stuck_out_tongue: :lol: :D/[/quote]

στην περίπτωση αυτή Θεός = Gillan.

Απλά σε τιμώρησε ο Θεός για τις κακίες που λες ενάντια του Gillan :stuck_out_tongue: :lol: :D/[/quote]

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax :smiley: :smiley: :smiley:

Δεν θυμάμαι αν λεχω ξαναποστάρει εδώ…
Ο Γκίλαν και να θέλει δε μπορεί να τραγουδήσει αυτά που τραγουδάει ο Κόβερντεηλ.
Φωνή δεν είχε που δεν είχε, τι να κάνει τώρα που όπου να 'ναι πεθαίνει από φυσικά αίτια.

Υγ. Σφαχτείτε!

Δεν θυμάμαι αν λεχω ξαναποστάρει εδώ…
Ο Γκίλαν και να θέλει δε μπορεί να τραγουδήσει αυτά που τραγουδάει ο Κόβερντεηλ.
Φωνή δεν είχε που δεν είχε, τι να κάνει τώρα που όπου να 'ναι πεθαίνει από φυσικά αίτια.

Υγ. Σφαχτείτε![/quote]

nai re tha sfaxtume!! :lol:

sevomai to gegonos oti pisteveis pws o Gillan den exei fwnh alla den einai o monos pou tha pethanei apo fisikh aitia opou na’nai. kai exei kai poli kaliterh fwnh apo ton Coverdale :lol: