Ian gillan

Σα δεν ντρεπεστε ρε…

ναι , να σε σιγουρος ότι μόνο deep purple έχω ακούσει . έχω ακούσει μόνο το child in time …τι να σου πω…το ότι δεν ήταν καλή η συνεργασία gillan - black sabbath δεν σημαίνει τπτ…υπάρχουν και πολλές άλλες συνεργασίες που δεν απεδείχθηκαν γόνιμες…εσυ άμα θες άκου μόνο τα τρία λεπτα , από τα δεκάλεπτα τραγούδια . και ναι εγώ γουστάρω , τη βρίσκω άγρια να ακούω την γαμάτη για μένα τσιρίδα του gillan και ας μην σ αρέσει εσένα . είναι πολύ πιο πάνω από πολλούς άλλους τραγουδιστές της ροκ-μεταλ σκηνής και από πολλούς που ακούς εσύ…

μπορει για τους περισοτερους τo child in time να ειναι κοματαρα κ επος κ ολα αυτα! εμενα ποτε δεν μου εκανε καποιο κλικ αυτο το κοματι (εκτος απο το μερος που παιζει ο Blackmore το μελοδικο σολο το οποιο ποτε δεν παιχτηκε Live! :cry: ) πιστευω οτι το Fools ειναι μεγαλυτερη στιγμη για τον Gillan! τεσπα!
αν θελετε να ακουσετε τσιριδα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ομως κατεβαστε απο Edgar Winter - Tobaco Road…

ναι ρε συ bluezl , όντως , γιατί δεν παίχτηκε καθόλου σε live το σόλο αυτό ??? έψαχνα πολύ καιρό να κατεβάσω κάποιο live στο οποίο ο μαυροπερισσότερος παίζει το συγκεκριμένο σόλο , αλλά τπτις…όσο για το song που λες το βαλα ήδη να κατεβαίνει !Α,παρεπιπτόντως και ο hughes έχε θεική τσιρίδα!! :wink:

ναι ρε συ bluezl , όντως , γιατί δεν παίχτηκε καθόλου σε live το σόλο αυτό ??? έψαχνα πολύ καιρό να κατεβάσω κάποιο live στο οποίο ο μαυροπερισσότερος παίζει το συγκεκριμένο σόλο , αλλά τπτις…όσο για το song που λες το βαλα ήδη να κατεβαίνει !Α,παρεπιπτόντως και ο hughes έχε θεική τσιρίδα!! :wink:[/quote]

γιατι μαλλον δεν το Θυμοταν! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
O HUGHES στα τελευτεα live που τον ειδα μου εδωσε να καταλαβω καλα τη σημαινει να ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ! :smiley:

hAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol:

ναι , ο hughes χωνει πολύ άγρια!!

Μην το γελάς συνονόματε… Ο Blackmore (λέει πως) δε θυμάται κανένα σόλο του παρα μόνο του Highway Star… Σε όλα τα άλλα αυτοσχεδιάζει…

ναι το χω δει και γω σε συνεντευξη του !!! :wink:

Eγώ το’ χω δει και το’ χω διαβάσει πάρα πολλές φορές… Πριν του πουν καλημέρα τους λέει “ξέρω μόνο το highway star κτλ κτλ…” :smiley:

loooool
Για να το εμπεδωσουν … :wink: :stuck_out_tongue:

ειδα το DVD Come Hell Or High Water πραγματικα θελει προσπάθεια να τραγουδήσεις τοσο μα τοσο ΧΑΛΙΑ να καταστρεψεις τραγουδια …
Εγω αν ημουν εκει θα τον πυροβολουσα…

Ithele na apoxairethsei epaxia ton Mayroperissotero… :lol:

__Aααχχ! Ακόμα κλαίω τα λεφτά μου για ‘κείνο το CD! Ηταν λέει ο πωλητής στα Virgin το τελευταίο τους live! Το πήρα κι εγώ σκέφτηκα ακριβώς αυτό που είπε ο bluez! Τα πήρα μιλάμε… Γι’ αυτό πήγα και πήρα (σε nice price!) το διπλό “Made In Japan” μετά και ήρθα στα ίσα μου!! :lol:

__Aααχχ! Ακόμα κλαίω τα λεφτά μου για ‘κείνο το CD! Ηταν λέει ο πωλητής στα Virgin το τελευταίο τους live! Το πήρα κι εγώ σκέφτηκα ακριβώς αυτό που είπε ο bluez! Τα πήρα μιλάμε… Γι’ αυτό πήγα και πήρα (σε nice price!) το διπλό “Made In Japan” μετά και ήρθα στα ίσα μου!! :lol:[/quote]

giati re, emena m’aresei to Come Hell Or High Water…

κ εμενα θα μου αρεζε… αν δεν τραγουδουσε ο Gillan…

καλη επιλογη shadow :wink: :wink: :smiley:

[quote=“bluezlick”]

κ εμενα θα μου αρεζε… αν δεν τραγουδουσε ο Gillan…

καλη επιλογη shadow :wink: :wink: :D[/quote]
ELEOS PIA!!

κ εμενα θα μου αρεζε… αν δεν τραγουδουσε ο Gillan…

καλη επιλογη shadow :wink: :wink: :D[/quote]
ELEOS PIA!![/quote]

παρακαλω? :-k :-k :-k

Το “Come Hell Or High Water” cd είναι από διαφορετική συναυλία με το dvd. Αν και δεν είναι όντως στην καλύτερη περίοδό του, εμένα ο Gillan μ’αρέσει. To cd δεν είναι από την τελευταία τους συναυλία. Είναι περίπου ένα μήνα πριν την τελευταία τους συναυλία. Για παραπάνω ιστορικά στοιχεία:
http://www.rocking.gr/article2913.php
:smiley:

O gillan mporei na exei kanei polla lathi sthn kariera tou alla htan o kalyteros tragoudistis k paramenei enas apo tous kalyterous,eleos pia den tha leei oti thelei o kathe ierosylos,dikaiwma tou kathenos na mhn tou aresei alla oxi k na leme oti theloume!

Λαθος κανεις. Ο καθένας εχει δικαίωμα να λέει ό,τι θέλει (αρκεί να μην προσβάλλει τους άλλους). Η βλακεία είναι αναφαίρετο δικαίωμα…