Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

18.11.2011 GRE Athens Gagarin 205
19.11.2011 GRE Athens Gagarin 205
20.11.2011 GRE Thessaloniki Principal Club

στο facebook

Με καινούριο τραγουδιάρη

ayta einai!isxue ekeino pou akoustike sto 70000 tons of metal thread! kai gagarin ayta einai elpizw kai se logiki timh (den exw ellinika)

Αυτα ειναι…αργει ακομα βεβαια αλλα δεν θα με χαλασει καθολου να τους δω για αλλη μια φορα.

έχουμε πληροφορίες για τη καινούργια φωνή???

Stu Block

σιγουρο?χωρις μπαρλοου θα ειναι?
αν ναι,ναφανταρχιδιαμου

Ναι νομίζω ο Barlow τις τελευταίες συναυλίες θα τις δώσει σε κάτι φεστιβαλ τωρα το καλοκαίρι και μετά πούλους.

καλός αυτός??? δε τον έχω ακούσει καθόλου. αλλά δεν έχει να λέει βασικά, από τον ripper πόσο πιο καλός δλδ να βρεθεί??? αλλά οι iced earth είναι ο barlow, pour moi.(κατά ένα μεγάλο ποσοστό έστω,κι ασ είναι leader o shaffer)

ωραια νεα!
θα τιμησουμε σιγουρα!

Να εβρισκαν καινουριο καλυτερο απο τον Ripper ηταν παρ πολυ δυσκολο…

Δεν εχω ακουσει ιδιαιτερα τους Into Eternity αλλα τωρα δεν καταλαβαινω πως αυτος (αν και καλος μ φαινεται σε αυτο το video http://www.youtube.com/watch?v=g5GSFcYqBoc) μπορει να αντικαταστησει επαξια τον Barlow στους Iced Earth και θα μπορεσει να ταιριαξει κ με το υφος της μπαντας ωστε να γραψουν κ αλμπουμ πανω του…

Τεσπα…Ο Jon ξερει καλυτερα!!!:p8)

Ο τυπος εχει καταπληκτικη φωνη.Το προβλημα ειναι το συνθετικο τελμα του Schaffer.

Σαν πρωτο ακουσμα με ψηνει το live, αλλα δεν τον ξερω αυτον τον Stu Block. Με Barlow ημουν στανταρ μεσα, τωρα θα δουμε εν καιρω…

δεν τον ήξερα αλλά με το βιντεάκι αυτό μου φαίνεται πολύ πιο κατάλληλος απο τον Ripper για αντικαταστάτης του Μπαρλοου. ο Ripper είναι για άλλες φάσεις!

1,000 Στρονγκ ούτε και τούτος θα μπορέσει να το βγάλει. Η κατάρα του Ρίππερ…
Εν τω μεταξυ στο Time Immemorial αλλαζει 5 φωνες σ’ενα λεπτο…

[SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=d-BoXRvrg_g[/SPOILER]

Στο δια ταύτα μάλλον άκυρο από μένα, γιατί μέχρι τότε νομίζω θα σκάσουν κι άλλα πακέτα στη μάπα μας, ειναι πολύ νωρις ακόμα…:-k

Χεστηκ’ η φοραδα στ’αλωνι.

Ε ρε μεγάλη γκαντεμιά που φεύγει στο παραπέντε των συναυλιών στην Ελλάδα ο Barlow.:frowning: Ήθελα πάρα πολύ να τους δω σε ένα χορταστικό διήμερο.:frowning: Με τον καινούριο δεν ξέρω κατά πόσο θα τιμήσω Αθηνα, μέχρι στιγμής καλό είναι το principal.

όχι ρε χωρίς Barlow. Γιατί??? Και πίστευα ότι θα έρθουν για καμιά συναυλία πριν φύγει :frowning:

Ήθελε να έρθει αλλά τον έβαλαν υπηρεσία από την αστυνομία εκείνη τη μέρα :p.

iced earth χωρίς ριππερ δενν…
δεν τον ξέρω τον τυπά που τον αντικατέστησε αλλά ακούγοντας ένα τραγούδι από την μπάντα του ξενέρωσα.

Πωωωω! Φωναρα ο τυπος και μπανταρα οι Into Eternity, τρεις δισκαρες σερι μας εχουν πεταξει στη μουρη. Γουσταρω. Παιζει και να παω σε αυτο.