Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

:lol::lol:

και εγώ τον άκουσα λίγο και δεν ήταν κακός. Αλλά με barlow αγάπησα τους iced earth:(

http://www.youtube.com/watch?v=PG4TmkErlu4

Auto… synopsizei se merika sec, thn apopsi mou gia tous Iced Earth thn post - Horrow Show epoxh.

eri3a ena akousma stous into eternity kai o Block akougetai poly kalos,alla kai pali den 3erw an eimai mesa,gt iced earth prepei na exei Barlow kai an itan akoma stin banda 8a imoun sigoura mesa estw stin mia apo tis 2 meres

Αν δεν είμαι στρατό τότε, ΟΠΟΙΟΣ τραγουδιάρης και να ναι με ψήνει.
Εννοείται και γω θα θελα Barlow…Ποιος ξέρει μέχρι τότε μπορεί να επιστρέψει.:stuck_out_tongue:

Απλά η αλήθεια είναι ότι on stage θα λείπει αυτό το κλίμα ζεστασιάς που έχουν με τον Barlow, το “οικογενειακό” (το οποίο ισχύει και κυριολεκτικά, δεν θυμάμαι ποιος από τους Schaffer - Barlow παντρεύτηκε την αδερφή του άλλου).
Περισσότερο είναι Jon Schaffer and Iced Earth πλέον.

Και γι’ αυτό θα είμαστε μέσα 8)

o Barlow έχει παντρευτεί την αδερφή του Schaffler. Ας το κάνει για τον κουνιάδο του και να συνεχίσει για λίγο ακόμα να τραγουδά στους iced earth 8)

Τους εχω δει και με ριππερ και με μπαρλοου… ε και τωρα θα τους τιμησω μιας και ειναι απο τις πρωτες μου αγαπες!!Λυπαμαι πολυ που φευγει ο Μπαρλοου,θα θελα να γυριζε ο ριππερ, αλλα και αυτος ο τυπας εχει ΚΑΛΗ φωνη!!

egw twra pou to ksanaskeftomai mporei na erthw an h timh den tha ftasei sta ipsi…

Αγαπησα iced earth με μπαρλοου, αγαπησα με ριπερ, φαινεται οτι και ο block εχει πολυ καλη φωνη…λογικα θα αγαπησω iced earth και με οποιον εχουν στα φωνητικα :stuck_out_tongue: Εκει θα μαστε!!!

Παιδια μιλαμε ο τυπος ειναι φοβερος.Ομολογω πως δεν ειχα ακουσει καθολου τους Into Eternity πριν ανακοινωθει το ονομα του ως αντικαταστατη του Barlow κ τις τελευταιες 2-3 μερες εχω ακουσει αρκετα…Και η μπαντα γενικα ειναι αρκετα καλη,αλλα ο Block σκοτωνει!!

Απιστευτο range…Αν και σα το Matt δεν θα εβρισκε ποτε κ πουθενα καμια μπαντα στον πλανητη πιστευω πως θα ταιριαξει στους Iced Earth!!

Εννοειται οτι θα μαστε εκει!!:metal:

Οι Iced Earth επιστρέφουν στην Ελλάδα για 3 εμφανίσεις!!! Αυτή και μόνο η πρόταση φτάνει για να χαροποιήσει αλλά και να κινητοποιήσει τους χιλιάδες φίλους των Αμερικανών Metallers που σε κάθε επίσκεψη των τελευταίων, γεμίζουν ασφυκτικά τους συναυλιακούς χώρους και μετατρέπουν τις εμφανίσεις τους σε αξέχαστες εμπειρίες.

Η αποχώρηση του Matt Barlow από το συγκρότημα είναι πλέον γεγονός, αλλά όπως έχει αποδειχτεί και κατά το παρελθό…ν, η σχέση του ελληνικού κοινού με τους Iced Earth έχει γερά θεμέλια και είναι πάνω από πρόσωπα. Μια σχέση αγάπης που την χαρακτηρίζει η εκατέρωθεν ανιδιοτέλεια και αφοσίωση. Μια σχέση που έχει αντέξει στο χρόνο και θα και θα παραμείνει το ίδιο δυνατή για πολύ καιρό ακόμα.

Ο Jon Schaffer βρήκε στο πρόσωπο του Stu Block όχι μόνο έναν άξιο αντικαταστάτη για τη θέση των φωνητικών αλλά και έναν πολύ καλό τραγουδιστή που μπορεί να δώσει νέα πνοή στους Iced Earth και να αφήσει το προσωπικό του στίγμα.

Μια νέα εποχή αρχίζει για τους Iced Earth που γιορτάζουν το καινούριο τους ξεκίνημα πραγματοποιώντας τη μεγαλύτερη ευρωπαϊκή περιοδεία στην ιστορία τους που απαριθμεί περισσότερους από 30 σταθμούς ανάμεσα στους οποίους βρίσκεται τόσο η Αθήνα (18 & 19 Νοεμβρίου στο Gagarin 205) όσο και η Θεσσαλονίκη (20 Νοεμβρίου στο Principal Club Theater).

Πατήστε το παραπάνω link, γίνετε μέλη στην official Facebook page της Music Box και κερδίστε προσκλήσεις για τις εμφανίσεις των Iced Earth στο Gagarin 205!!!

φυσικα θα ειμαι και εγω μεσα,αν και θα προτιμουσα με barlow βεβαια αλλα τι να κανουμε για να δουμε τι λεει και το λαρυγγι του καινουργιου:)

Βγήκαν κάτι VIP Packages στα 75 ευρώ, αλλά guess what, στην Ελλάδα είναι ένα 10αρικο πιο ακριβά :lol:

ναι αυτο το ειχα δει και εγω και δεν καταλαβαινω τον λογο :-k

Eλλάδα. Τι δεν καταλαβαίνεις;;; :wink:

Πώς μπορούμε να πάρουμε VIP?
Από την ιστοσελίδα τους?

http://www.artistarena.eu.com/icedearth/
[B]
Important: Iced Earth VIP Package is 80 EUROS and includes:[/B]

  • One General Admission Ticket to the show.
  • VIP Meet & Greet with Iced Earth
  • Autographed tour poster
  • Limited Edition Iced Earth Sticker Set
  • Limited Edition Iced Earth T-Shirt
  • VIP commemorative laminate.

καλα αυτο ειναι τιγκα κλεψια,εγω στους Annihilator κανονικο εισητηριο πηρα και ειχα κανονισει τζαμπε meet and greet με την μπαντα μεσω του site/forum τους

Δε προσφέρουν και τίποτα ουσιαστικό πάντως, τουλάχιστον για μένα. Μια φωτογραφία με τον Schaffer θα τη πάρουμε κι απ’ έξω.

οντως 50 ευρω παραπανω για τιποτα το σπουδαιο