Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Εννοείται ρε… κάθεσαι απ’έξω και βγαίνεις φωτό με τον Jon. Στο κάτω κάτω δε σε νοιάζουν και οι άλλοι. Sessionάδες είναι!

Τι κυνικός :stuck_out_tongue:

ε μονο αυτος εμεινε,ουτε o Barlow δεν ειναι πια στην μπαντα…

Τους είχα πετύχει τελευταία φορά που ήρθαν Ελλάδα στο Ελ.Βεν. Ε βγήκα φωτό αλλά δεν έχω ιδέα ποιοι είναι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Και στην τελική οι ΙΕ είναι ο Schaffer. Κάποτε ήταν και ο Barlow αλλά ποιος θυμάται όλα τα άλλα μέλη; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εγώ πάντως θυμάμαι κ τον randall shawyer μαζί με τους άλλους 2.

Επειδή ήταν μεγάλη αγάπη οι Iced Earth, πήρα VIP (ναι 85?).

Οταν παρήγγειλα ήταν ακόμα η τιμή στα 75?. Η χρέωση στο e-mail ήρθε στα 85?. Το έκανα ολόκληρο θέμα με την artistarena για να πάρω αυτή την απάντηση (μεταφρασμένη):

Δεν είναι δικό μας θέμα η τιμή. Απλά το base ticket στην Ελλάδα είναι ακριβότερο απο τις άλλες χώρες, άρα και το VIP ειναι ακριβότερο. Στη Θεσσαλονική είναι 5 ευρώ λιγότερα, επειδή και το base ticket θα είναι 5 ευρώ λιγότερα.

Όντως μαζί με τον Shawver ήταν μεγάλο δίδυμο, βγάλανε τους πιο δυνατούς δίσκους παρέα.

Αν και νωρίς εννοείται μέσα. Δεν έχω δει Iced Earth live γαμώτο και γουστάρω πολύ (και Barlow και Ripper). Όσο για τον Stu Block, ο τύπος είναι πραγματικά πάρα πολύ γαμάτη φωνή και περιμένω πως θα ακούγεται το νέο Iced Earth με αυτόν στα φωνητικά και χωρίς την ιστορία του Something Wicked. Και θέλω να δώ πως θα βγάλει τα παλιά κομμάτια:)

Συνηδειτοποιησα οτι παιζει να μπω στρατο τοτε, αλλιως βλεπουμε. Το VIP Package αχρειαστο παντως, εκτος αν εισαι τοσο μα τοσο βαμμενος πια…

εγω το ψιλοφοβαμαι παντως Iced Earth χωρις Barlow…οχι οτι δεν θα εχουν καλη αποδοση και οτι ο καινουριος δεν ειναι καλος,αλλα ειναι αλλη φαση πλεον, ισως με λογικη τιμη να παρευρεθω σε ενα απο τα δυο λαιβς στην Αθηνα

Εισιτήρια για τις συναυλίες στο Gagarin 205:
Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2011: 35 ?
Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011: 35 ?
Παρασκευή 18 & Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011: 60 ?
Εισιτήρια προπωλούνται σε όλα τα καταστήματα Public (Σύνταγμα, Μαρούσι, Γλυφάδα, Πειραιάς, Αγ. Δημήτριος), στο Ticket House (Πανεπιστημίου 42), τηλεφωνικά στο 801 11 60000 και ηλεκτρονικά στο www.i-ticket.gr & στο www.ticketpro.gr

Εισιτήρια για τη συναυλία στο Principal Club Theater:
Προπώληση: 30 ?
Είσοδος: 35 ?
Εισιτήρια προπωλούνται στο Metropolis (Τσιμισκή 33), στο Ticket House (Μητροπόλεως 102) και ηλεκτρονικά στο www.ticketpro.gr

Πληροφορίες:
www.musicboxproductions.gr ? 210 6465000

http://www.facebook.com/login/setashome.php?ref=home#!/pages/Music-Box-Productions/142083329175308
Πατήστε το παραπάνω link, γίνετε μέλη στην official Facebook page της Music Box και κερδίστε προσκλήσεις για τις εμφανίσεις των Iced Earth στο Gagarin 205!!!

τι 35 ευρώ μωρέ για πεθαμένο συγκρότημα μεσαίας κατηγορίας?
αλλά βέβαια, ξέρετε ότι θα τα αρπάξετε χοντρά.

κλαπ κλαπ

πανακριβα… και χωρις barlow… απαραδεκτος κυριε joker… [-X [-X [-X

Οντως ακριβα και χωρις Barlow. Θελω να δω τι ανταποκριση θα εχει. Εχει καταντησει ταριφα το 35αρι… Αν και νωρις ακομα εγω μαλλον θα το καψω αυτο το live.

Κάτω από 30 δε περίμενε νομίζω κανείς, οπότε ένα 60άρι για 2ήμερο παλεύεται κάπως. Το 35άρι χτυπάει άσχημα, όπως και για Guardian επίσης.

Σε αλλη φαση οι Blind Guardian, σε αλλη οι Iced Earth αυτη την στιγμη…

ακριβως αυτο…

εγω ελεγα να παω τη μια μερα…αν ειχε 30 θα πηγαινα, τωρα με τα 35 πολυ δυσκολα με βλεπω… μονο απ εξω για καμια τζιφρα απ τον Schaffer, ετσι κ αλλιως τους εχω δει με barlow… :slight_smile:

Ελλαδάρα… τόσα τους λείπουνε τόσα μας χρεώνουνε. Ξεφτίλα μια ζωή

Οι Blind Guardian αυτη τη στιγμη κατα τη γνωμη μου διανυουν μια απο τις καλυτερες φασεις της καριερας τους με απιστευτο καινουριο δισκο, απιστευτες σετλιστ στις συναυλιες τους και γενικα αξιζει καποιος να παει και τις δυο φορες Αθηνα (εγω τουλαχιστον θα παω) για να ακουσει 8-9 διαφορετικα κομματια. Τωρα Iced Earth δεν νομιζω να παω για το λογο οτι αυτη η φαση της καριερας τους χωρις Barlow δεν ξερω τι επιπτωσεις μπορει να εχει στα live τους και γενικα δεν τους παω και τοσο πολυ. Ουτε καν συγκριση με Blind Guardian.

Σωστός ο freedom.

Δηλαδή όταν μια μπάντα είναι στα χάι της δικαιολογείται ακριβό εισητήριο, δεν το πιασα?
Το εισητήριο είναι ακριβό και στους Iced Earth και στους Blind Guardian…

Ναι μεν οι Guardian έβγαλαν πάρα πολύ καλό δίσκο, αλλά δε νομίζω να πηγαίνει
κανείς μας για να ακούσει το Sacred Worlds ή το Tanelorn… Όλοι καυλώσαμε
επειδή παίζουν Hobbit επιτέλους και μαζί με Twilight Hall, Valhalla κλπ κλπ
θα είναι γαμάτα και θα γουστάρουμε… Συν τα καινούρια κομμάτια που στέκουν
μια χαρά, όλα οκ…
Αν ξαφνικά και οι Iced Earth πουν παίζουμε όλο το Stormrider ή το Burnt Offerings
ή το Dark Saga να δούμε αν θα ψηθεί κόσμος ή όχι… Εκεί που σίγουρα υπάρχει
θέμα είναι στον τραγουδιστή αλλά μένει να δούμε και να κρίνουμε…
Το ότι διήμερο είναι 10 ευρώ κάτω (κάτι που δεν έγινε στους Guardian) είναι στα συν
και προσωπικά θα το σκεφτώ σοβαρά…
Επίσης, Kaiser, δεν είναι λίγο αφελές να λες ότι πας με 30 ευρώ και όχι
με 35? Έχεις ακόμα 6-7 μήνες να μαζέψεις άλλα 5 ευρώ… Πιστεύω σε σένα, μπορείς…
(πλάκα κάνω ε, μην αρπαχτείς)

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την πέφτετε όλοι στον Τζοκερ μια ζωή…
Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά θυμάμαι και τότε με το Rock em all όλο γκρίνια γκρίνια
για το εισητήριο που είχε 55 ευρώ για 6 μπάντες, και όχι ότι να ναι μπάντες…
Δεν πιστεύω ότι μόνο αυτός διαμορφώνει την τιμή, εξάλλου μην ξεχνάμε
ότι οι Iced Earth ανακοίνωσαν ότι μόνο στην Ελλάδα τα VIP (τα οποία νομίζω
χειρίζονται αποκλειστικά) θα ναι πιο ακριβά και ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί αυτό…?

Anyway, τζοκερ μήπως ξέρεις (ή μπορείς να μάθεις) αν θα υπάρχουν διαφορές στο setlist του
διημέρου της Αθήνας? Και αν μπορείς φέρε πάλι Venom γιατί δε βλέπω προκοπή από άλλους…