Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Θα έχω μαζί μου φωτογραφική μηχανή. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη που θα γίνω σπασίκλας αλλά κάποιος πρέπει να βγάλει και μερικές φωτογραφίες και να τραβήξει και μερικά βίντεάκια.

Εχει παρει καποιος απο εσας VIP? Ξερετε τι θα γινει?

Nα παίξουν οπωσδήποτε το melancholy διότι το έχουμε παιδικό απωθημένο)

Χθες μου ήρθε mail με όλες τις λεπτομέριες.

Αρχικά πρέπει να φέρεις μαζί σου το mail που σου ήρθε με τίτλο “Οrder confirmation” και ταυτότητα. Το δείχνεις στο ταμείο και σου δίνουνε εισιτήριο και vip καρτελάκι.

Μετά το live όταν θα αδειάσουνε το μαγαζί, εμείς θα μείνουμε στο κέντρο του floor λέει, και θα έρθει ένας να μας δώσει t-shirt,poster και τα αυτοκόλλητα. Και ή θα έρθει η μπάντα σε εμάς ή εμείς θα πάμε backstage (έχουν γίνει και τα 2).

Φωτογραφίες, υπογραφές, αγκαλιές, φιλιά. Αυτά απ’όσο ξέρω μέχρι τώρα!

Για Παρασκευή το κόβω πολύ χλωμό, έως απίθανο. Προβλέπω το στανταρ σετ των τελευταίων Ευρωπαικών εμφανίσεων.

Αν κάνουν κάτι ξεχωριστό τη δεύτερη μέρα (λόγω της αδυναμίας που έχει ο Σαφερ στην Ελλάδα) τότε ίσως να έχουμε μικρές εκπλήξεις. Στο κάτω κάτω της γραφής, ποιά η χρησιμότητα του 2day ticket των 60?. Να δώσεις 60? και να δεις το ίδιο σετ σε δύο μέρες κολλητά, λίγο λαλακία το βρίσκω. Εύχομαι όσοι πάνε και τις δύο μέρες να ανταμειφθούν αναλόγως.

Εγώ λόγω τριτης λυείου και φροντηστηρίων θα καταφέρω να πάω μόνο Σάββατο :dunno: . Τώρα για φωτογραφίες και τέτοια το γκρούπ θα το πετύχουμε και έξω από το Gagarin δεν νομίζω ο Schaffer να πει, βγάζω φωτογραφίες ή υπογράφω cd μόνο των vip.

Λεπτομέρειες για το πότε βγαίνουν οι Iced Earth και τα support υπάρχουν;;;

ΣΑΒΒΑΤΟ 19-11-2011.ΟΙ ICED EARTH ΣΤΟ MEDIA MARKT ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.ΣΤΗΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΣΗΜΕΡΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟΓΡΑΦΑ ΚΤΛ.ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ.

λολ:!:

Ισχύει αυτό; Γιατί κάτι πήρε το αυτί μου ότι ακυρώθηκε… Τώρα δεν ξέρω τι παίζει. Εγώ θα τους πετύχω στο Gagarin.

θα παρω τηλ αυριο στο μαγαζι.για να με και σιγουρος.

[B][SIZE=“5”]τι ωρα θα αρχισει αυριο η συναβλια???[/SIZE][/B]

ειναι τεραστια αναγκη να ξερω!!!
Οπως και τι ωρα θα βγουν οι earth.
Προσπαθω να τους βρω στο γκαγκαριν αλλα π@π@ρια…

ξερει κανεις???

Καμια πληροφορια για το ξενοδοχειο που θα μεινουν στην Θεσσαλονίκη;

Θα κάνουν και promotion σε πλυντήρια πιάτων? Αν ναι να αγοράσω ένα στη γυναίκα μου με το λογότυπο της μπάντας.

Πέρα από τη πλάκα, αν ισχύει θα φέρω όλα τα άλμπουμ για υπογραφές

7 ανοίγουν οι πόρτες.

Υπολόγισε το αργότερο έως τις 7:20 να έχουν ξεκινήσει οι Fury UK. Βάλε να παίξουν 20-25 λεπτά

15 λεπτά (το πολύ) διάλειμμα και ύστερα White Wizzard. Αυτοί θα παίξουν περίπου μισή ώρα, ίσως 40 λεπτά.

Φτάσαμε αισίως στις 8:30 με 8:40 (σύμφωνα πάντα με τους δικούς μου υπολογισμούς).

Άρα η λογική λέει ότι οι Iced Earth θα βγουν κατά τις 9.

(λέμε τώρα. πολύ αισιόδοξη πρόβλεψη)

πειτε μας αν τελικα ισχυει αυτο γιατι μου ακουγεται πολυ ωραιο!!!

Στο facebook των Ελλήνων οπαδών της μπάντας λένε ότι ακυρώθηκε, αν μπορεί κάποιος ας πάρει και ένα τηλέφωνο στα media markt να βεβαιωθούμε…

9 δεν είναι σχετικά νωρις για να βγουν οι Iced Earth; τους υπολόγισα γύρω στις 10.
Δε θα έπρεπε να είχε βγει κάτι επίσημο;

κι εγω κατα τις 10 ελεγα.
γιατι συνηθως απο τη στιγμη που ανοιγουν οι πορτες, θελει μια ωρα περιπου για να αρχισει η συναβλια.

εξαλλου αν αρχισει 7 και τεταρτο, στις 11 παρα θα εχει τελειωσει…
πολυ μουφα θα ηταν αν πηγαινε ετσι…

@ Hunter1978
μια απαισιόδοξη προβλεψη?.. :stuck_out_tongue:

[grammar nazi mode = ON]
Συνα[B]υ[/B]λία όχι συναβλία… ήμαρτον…
[grammar nazi mode = OFF]

Το πιο πιθανό πρόγραμμα είναι:

Πόρτες 19:00
Fury UK 20:00
White Wizard 21:00
Iced Earth 22:00