Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

αντε λιγες μερες εμειναν… το setlist καλο το βρισκω, τουλαχιστον για εμενα που τους βλεπω πρωτη φορα… Αλλα θα αλλαζα το declaration με ενα reckoning

[SPOILER] Στη Μαδρίτη εχτές γιατί έπαιξαν μόνο 14 κομμάτια :-k ;; [/SPOILER]

ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ? Ω ρε τι έχει να γίνει (και με ρώταγε φιλαράκι που θα πάμε μαζί για το The Last Laugh) :D:D. Επίσης τσίμπησα εισητήριο για Παρασκευή Νο 250. Εταίρα άπαντα!8)

289 για Παρσκευη. Το Σαββατο εχει μπαλα…

Βαλε και ενα Jack, και θα γκρεμιστει το Gagarin.

Ξέρει κανένας μήπως :

[SPOILER] [SIZE=“5”]ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΠΑΙΞΑΝΕ ΜΟΝΟ 14 ΚΟΜΜΑΤΙΑ;;[/SIZE][/SPOILER]

ICED EARTH προσκλήσεις για τη συναυλια της Θεσσαλονικης, απόψε Κυριακή στο Republic 100,3 στην εκπομπή Epicenter (20:00-22:00)…

Κατα τη διάρκεια της εκπομπής όταν γίνει αναφορά στέλνετε SMS στο 54045 γράφετε 1003_ΟΝΟΜΑ…

Επίσης προσκλήσεις για GODFATHERS, YANN TIERSEN, SKATALITES…

ξερει κανενας τι ωρα αρχιζει η συναβλια?
και τι ωρα θα βγουν οι Earth?

Οι πόρτες ανοίγουν 19:00 σύμφωνα με την αφίσα της συναυλίας και την επίσημη ανακοίνωση :slight_smile: !

θα γινει της πουταναρας!!
αυτο ειναι το σιγουρο!!!

Ολο το album γαμάει.
Το Dark City γαμάει μανούλες.

Αυτή η μελωδία στο 4:40 ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΕΙ ΠΙΑ!!
Θα την τραγουδάω για πάντα. Πριν το πουνε, οταν το λένε, αφού το πούνε.

Το συγκεκριμένο τραγούδι είναι old-school Iced Earth. Λες και το έγραψε ο Τζον για το ντεμπούτο άλμπουμ της μπάντας. Έχει σαφείς επιρροές από Maiden. Τα σπάει. Ότι πρέπει για live.

Τελευταία βλέπω το σελιστ ολίγον πετσοκομμένο. Ας μην το γκαντεμιάζω. Ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε το 18αρι σετ το οποίο το λιγουρεύομαι σαν λουκουμά.

Τσήμπισα σήμερα 2 για Σάββατο Νο 861 και 862 …
Wizzard λεμεεεεεεε 8)8)8)8)

Το παραπανω ποστ τα λεει ολα…Αν και θα τους απολαυσω μαλλον Παρασκευη…:smiley:

τσιμπησα και γω το εισητηριο.κανα εγκυρο σετλιστ παιζει?για να το λιωσω αυτες τις μερες

Η προπώληση για τις συναυλίες των Iced Earth στο Gagarin 205 συνεχίζεται με ΠΟΛΥ γρήγορους ρυθμούς, γι’ αυτό προμηθευτείτε τα εισιτήριά σας το συντομότερο από τα παρακάτω σημεία και υπηρεσίες:
Ticket House, Public, i-ticket.gr & ticketpro.gr

http://www.facebook.com/#!/pages/Music-Box-Productions/142083329175308

Σε ερώτησή μου στο facebook για το πόσα τραγούδια θα παίξουν στις συναυλίες της Αθήνας, πήρα την παρακάτω απάντηση:

[B]Ερώτηση: [/B] [I]Are you going to play the 18 track setlist???[/I]

[B]Απάντηση: [/B][I]Nikolas - and anyone else asking about show length for that matter, the length of the setlist depends on limitations set by the venue. But no matter how long the setlist is, it will be worth your while being there.[/I]

Δεν ξέρω τί ακριβώς εννοεί, αλλά ας ελπίσουμε να μην υπάρχουν περιορισμοί και τεχνικές δυσκολίες.

Θα ήθελα πολύ αυτό…
Iced Earth Concert Setlist at Le Transbordeur, Lyon, France on November 9, 2011
http://www.setlist.fm/setlist/iced-earth/2011/le-transbordeur-lyon-france-23d188e7.html

Dystopia
Burning Times
Angels Holocaust
Slave to the Dark
V
Stand Alone
When the Night Falls
Damien
Dark City
Pure Evil
Anguish of Youth
The Last Laugh
Anthem
Declaration Day
Days of Rage
Tragedy and Triumph

Encore:
Dante’s Inferno
Iced Earth

Δε θέλω να το γρουσουζέψω αλλά γενικά δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα με το Fuzz όσο αφορά τη διάρκεια, οπότε μας βλέπω με ένα 18 track setlist (μακάρι :papas::papas: )

To live δεν είναι στο fuzz.
Δεν υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός από το Gagarin.

Fuzz???

Νομίζω ότι όντως το μέγεθος του setlist δεν εξαρτάται από τους ίδιους. Προχτές στο Μιλάνο έπαιξαν 12(!) κομμάτια, χθες στη Ρώμη επανήλθαν στα 15 με το Dante’s Inferno, βέβαια, πάντα ακλώνητο. Σε κάθε περίπτωση πάντως, θα ξέρουμε σύντομα…