Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

[B]Quality Footage Of Entire Uden Concert [/B]
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=165610

Τους ειδα χθες, ο Stu ειναι χρυση ανακαλυψη, τρομερο λαρυγγι στα παντα ολα. Κατα τ’αλλα με 1μιση ωρα και μετριουτσικο σετλιστ μονο στους καραφανατικλες θα συνιστουσα 2ημερο. Η αποδοση του συγκροτηματος ηταν παντως πολυ καλη.

Γιατί το σετλιστ μειώθηκε στα 13 κομμάτια? Στις δύο εμφανίσεις έως τώρα στην Αγγλία έπαιξαν 13 αντί για 18

Σιγά μην παίξουνε full set μπροστά στους απόγονους του Buzz Killington.

Κρατάνε δυνάμεις για ελλάδα:D

Φιλε, εσυ που τους ειδες αγγλια, ισχυει το σετλιστ που βλεπουμε στο setlist.fm? περιεργο που εκοψαν τοσο μεγαλο μερος του σετ αν οντως ισχυει…
γι αυτο που λες για το διημερο δεν ειναι ετσι ακριβως. σιγουρα θα παιξουν καποια διαφορετικα τραγουδια. αλλα κ παλι, εδω εμεις τους ειδαμε δυο μερες συνεχομενα σε διαφορετικες χωρες. Θα τους βλεπαμε κ αμστερνταμ, αλλα πηγαμε να δουμε το Θρυλο που επαιζε ιδια μερα στο Ντορτμουντ. Μας χαλασε κ το αμαξι κ ξεμειναμε εκει 2 μερες. χασαμε κιολας #-o Το αμαξι ακομα εκει ειναι :lol:
τους ειδα σε uden και antwerpen και μου αρεσαν απιστευτα. εκει πρεπει να επαιξαν περιπου 1 ωρα κ 50 λεπτα. πολυ κεφατη η μπαντα. το σετλιστ μου κανει εντυπωση που καποιοι το θεωρουν μετριο. εμενα μου αρεσε παρα πολυ. το προτιμω που επαιξαν τραγουδια που δεν ειχαν παιξει τις τελευταιες φορες που τους ειδα.
χθες κλεισαμε κ εισιτηριο για να τους δουμε και γερμανια μαζι με Blind Guardian. δε με νοιαζει τι θα παιξουν, ας παιξουν και τα ιδια…

[SPOILER] Aς παιξουν και κανενα Demons & Wizards :smiley: [/SPOILER]
Συναντηθηκαμε τυχαια με τον Jon στην ολλανδια και συζητουσαμε για αυτο το φεστιβαλ. ηταν ενθουσιασμενος που παιζουν μαζι με Guardian. αντε ρε Jon, κανονιστε κανενα σκηνικο εκει με Hansi να μας τρελανετε!!!
Mου εκανε εντυπωση που μας θυμηθηκε οταν μας ειδε. Φοβερος τυπος και μεγαλη μορφη!

Δεν θέλω να αρχισω να ανησυχω για τη διάρκεια του σέτλιστ… Τα 13 κομμάτια όμως… Βέβαια εδώ είμαστε Ελλάδα, τώρα τι πέχτηκε στην Αγγλία δεν μπορώ να καταλάβω… Αααα, το κανονικό σετλιστ τους δεν θα μπορούσε να γίνει καλύτερο για 'μένα (εκτός από μία προσθήκη ‘Melancholy’) και λατρεύω τον καινούριο τους δίσκο τον οποίο αγόρασα κιόλας εχτές. Πραγματικά τον έχω λιώσει, πιστευώ ότι ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι σίγουρα στη 3άδα των δίσκων της χρονιάς!! Επειδή έχω κλείσει μόνο για Σάββατο δεν πιστεύω να μας την κάνουν και να παίξουν το ομώνυμο κομμάτι ‘Dystopia’ μόνο την Παρασκευή. Όπως και να 'χει θα περάσουμε γαμάτα. Κλασσικά κατασκήνωση από τις 12 το μεσημέρι για να δούμε Schaffer από κοντά. Και περιμένω με ανυπομονησία το Live της Γαλλίας για να επανέλθει το setlist στην κανονική του διάρκεια και να βγουν λανθασμένοι οι φόβοι μας !!

Μην ανησυχειτε για το σετλιστ!ενας φιλος που ηταν παρων σε αυτη τη συναυλια μου ειπε οτι αναγκαστηκαν να κοψουν το σετλιστ γιατι o χωρος που παιζανε ητανε κλαμπ και βιαζονταν να τελειωσουν τη συναυλια για να γινει κανονικα κλαμπ!!!και εκτος αυτου δεν παιξανε οι White Wizzard για αυτο το λογο!αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας!:stuck_out_tongue:

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ :smiley: :smiley: !! 12 Μέρες έμειναν !!

Οκ στο bristol χτες παίξαν 17

E ναι λοιπον, στο Λονδινο παιξανε 1μιση ωρα γαμω την Μητσοτακιαση μας… (παρηγορια η μπαγκετα του Brent :P)

μάλλον είναι ταρίφα τα μιαμισάωρα στο λονδίνο:?

αντε να περισσεψουν λεφτα να προλαβω εισιτηριο για Σαββατο

εισητηρια υπαρχουν ? ?

στο site του tickethouse ειδα οτι εχει ακομα

Καλή φάση!!!

δε ξερω,αλλα αν η συνθεση ηταν αυτη του 98-99.barlow μακρυ μαλλι κτλ.θα χε γινει sold out μηνες πριν.εγω πιστευω οτι καποια απ’της 2 μερες θα γινει.εχω παρει για σαββατο(No0001).και αν μπορεσω θα παω και παρασκευη.

Σάββατο 19/11 έχει Ολυμπιακό-ΠΑΟ. χεχεχεχε.

Στην αρχη την εκαιγα ανετα αυτη τη συναυλια, αλλα ο δισκος ειναι πολυ δυνατος, το setlist ιδιαιτερο και τελικα ξενερωνω που δεν θα ερθω. Και ζηλευω πολυ που θα ακουσετε ολοκληρο το Dante’s Inferno και το Angels Holocaust.

Το setlist τις τελευταίες μέρες δεν εμφανίζει διαφορές. Μόνη διαφοροποίηση είναι η εκτέλεση ενός εκ των [I]My Own Savior, Ten Thousand Strong, The Lash Laugh[/I].

Εννοείται ότι προτιμώ το τελευταίο.

πήρα σήμερα το απόγευμα για Παρασκευή νο. 271. Για το sold out που έλεγε κάποιος μην ξεχνάμε και τις δύσκολες οικονομικά εποχές…