Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Πωπω με φτιαξε το βιντεο!
Εγω ειμαι απο αυτους που καραγουσταρουν το σετλιστ,στα συν η καλη διαρκεια,οποτε ενω το σκεφτομουν,τη μια μερα θα παω σιγουρα πλεον :bounce:

Πραγματικα έτσι το είχα φανταστεί το opening, και πάλι ανατρίχιασα!! :smiley:

Κι εμένα μου αρέσει το setlist, μάλλον γιατί έχω λατρέψει τον καινούργιο δίσκο. Αν είχαν Dracula + Prophecy θα είχα διαδοχικές ονειρώξεις μέχρι τη συναυλία! :stuck_out_tongue:
Ο Stu φάνηκε πολύ καλός συναυλιακά, αλλά Matt δεν είναι… Είχα πεί ότι θα τον κρίνω σε πολύ μεγάλο βαθμό από το πώς θα βγάλει το Dracula live. Το ότι μπορεί να μην το παίξουν ίσως και να σημαίνει ότι δεν το πολυέχει το τραγούδι. Παρ’ όλα αυτά θα είμαι εκεί!

Υ.Γ. Τι ψοφίμια είναι αυτοί στο Μπόχουμ ρεεεεεεεεε

Ρε παιδιά τα είπαμε… ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο Matt!

Αν θέλετε να ακούσετε Barlow βάλτε το Αlive in Athens και καθήστε σπίτι. Eν ετει 2011 ο τραγουδιστης είναι ο Stu block! Τέλος! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι μπαίνετε στο τρυπάκι της σύγκρισης. No point at all!

Όσοι γουστάρουν Iced Earth θα πάνε και θα γουστάρουν γιατί θα είναι live-αρα και βγάλαν και τεραστιο δίσκο. Όσοι το παίζουν γραφικοί του τύπου αυτοί δεν είναι Iced Earth ε αυτοί θα χάσουν. Couldn’t care less βασικά!

τι δεν είναι ο barlow? ολόιδιος είναι.! :stuck_out_tongue:

Αλλάζει μια μπάντα τραγουδιστή και δεν θα μπεί ένας οπαδός τους στο τρυπάκι να τον συγκρίνει με τον προηγούμενο, σοβαρά; Και πού είναι το κακό;
Επίσης, η σύγκριση έχει πολύ μεγάλη βάση γιατί στον δίσκο ακούγεται σχεδόν ΠΑΡΟΜΟΙΑ η φωνή του με του Barlow -ειδικά στα τραχιά φωνητικά-, ενώ από το 1ο live φαίνεται ότι δεν έχει παρόμοια έκταση/όγκο.

Δεν είπα ότι με χαλάει, διαπιστώσεις έκανα.

Μιας και τους έχω δει μόνο το 2007 και 2008 το σετλιστ μου φαίνεται λουκούμι!!!:smiley: Τέλεια θα περάσουμε!!!:drunk:

Υπάρχουν αρκετά άτομα όμως, όπως εμένα που πρώτη φορά θα τους δω… :frowning:
Είναι σαμπώς και πάς στους Maiden και δεν παίζουν Fear of the dark kai number of the beast …

http://www.youtube.com/watch?v=LdpdpNIWli8

http://www.youtube.com/watch?v=wQbsX_UaWvI

http://www.youtube.com/watch?v=TsILwpCGXYM

Το Angels Holocaust το ταλαιπωρεί κομματάκι… κατα τ’αλλα καλά είμαστε! 2 βδομαδούλες ακόμα

1η συναυλία ήταν, θα τον στρώσει ο Schaffer μέχρι να έρθουν!

Εγώ θα προτιμούσα ένα setlist με Curse The Sky, Mystical End, Violate, Diary, Burnt Offerings, Waterloo, Disciples of the Lies, Colors, Life and Death.

Από το set που έπαιξαν προχθες βαριέμαι τα Declaration Day, Stand Alone, My own Savior, Days of Rage, Iced Earth.

Καθίστε να δούμε τί θα παίξουν σήμερα στην Ολλανδία. Μυρίζομαι μικροαλλαγές.

Δεν ξερω τι να πω για το setlist, σιγουρα ειναι περιεργο, δεν παιζουν πολλα κλασσικα τους κομματια και εχει πολλες εκπληξεις. Το καινουριο δεν το εχω ακουσει ακομα για να κρινω ποια παιζουν απο αυτο. Παντως αν και δεν θα μπορω να ερθω στο live θα μου αρεσε αυτο το παραξενο setlist. Και αποκλειεται να παιξουν τα ιδια και τις 2 μερες, σιγουρα θα υπαρχουν αλλαγες.

Το Angels Holocaust το ψιλοσκότωσε χεχεχε
Το Damien το πάει πολύ καλά. Τα ψηλά φωνητικά του είναι το κάτι άλλο

oraia ta setlist !!! to kenourgio ta spaei, alla tha evgaza thn ‘mpalanta’ gia ena Melancholy i ena Watching over me… Apo ekei kai pera, den tha me xalage Question of Heaven thn mia mera kai to Dante’s Inferno thn allh.

http://www.setlist.fm/setlist/iced-earth/2011/de-melkweg-amsterdam-netherlands-1bd1a104.html

Ίδιο σετλιστ και χθες στην Ολλανδία. χμμμμμμμ:-k:-k

Απόλυτα λογικό. Πρώτες συναυλίες του ανθρώπου είναι με το συγκρότημα και το θέμα είναι να πατάει καλύτερα στα τραγούδια με κάθε live.

Θυμάμαι το τραγικό λάθος που ήρθαν οι Royal Hunt με τον Mark Boals και του είχαν ένα σετ με άπειρα τραγούδια και σε κάποια φάση τα είχε παίξει ο άνθρωπος και χάλασε τη μαγεία του live.

Στην πορεία το να διαφοροποιούν κάποια τραγούδια είναι αυτό που θέλουν όλοι και έχουν πει πως θα το κάνουν, ειδικά στα 2 βράδια εδώ. Το σετ τους είναι μια χαρά, στηρίζει έναν εξαιρετικό δίσκο που κυκλοφόρησαν και έχει ωραία τραγούδια από όλη τη δισκογραφία. Αν σου αρέσουν πολλά από μια μπάντα, τότε σίγουρα κάποιο θα σου λείπει, αλλά αυτό δε λέει κάτι.

Σωστός ο Outshined

Και γω δεν έχω κανένα πρόβλημα με το setlist. Τα κλασσικά τα ξέρουμε, τα ακούμε, τα αγαπάμε. Εδώ οι άνθρωποι παίζουν κομματάρες που δεν έχουν παίξει ποτέ ή σχεδόν ποτέ. Για μένα αξίζει. Α, και επιτέλους όχι άλλο Set abominae. Έλεος με την παπαριά…

Κατά τα άλλα ο Stu με έχει πραγματικά εντυπωσιάσει. Αν είναι στα live τόσο καλός όσο στο δίσκο (τα βιντεάκια δεν είναι για να βγάζεις πολλά συμπεράσματα), προβλέπω μεγάλες βραδιές… 8)

Βασικα ο Stu σε οσα βιντεο εχω δει ειναι παρα πολυ καλος και σιγουρα οι live εμφανισεις του ηταν ενα στοιχημα για την μπαντα. Και φωναρα εχει και ας μοιαζει οντως πολυ στον Barlow.

Τσιμπησα 2ημερο!!!:stuck_out_tongue:

Η προπώληση είναι 30 ? Πως πάει για Θεσσαλονίκη?

στο Βελγιο παιξαν End of innocence αντι Anguish of youth και Ten thousand strong αντι Μy own savior…