Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Λογικά κατά τις 15:00-15:30 θα σκάσουν μύτη, εγώ σε κάθε λαιβ τέτοια ώρα πάω και τους έχω πετύχει όλους για υπογραφές και φωτογραφίες. Τους μόνους που έχασα ήταν οι Symphony X τους οποίους είδα από κοντά αλλά δεν βγήκαν την ώρα του soundcheck ούτε για τσιγάρο, πρώτη φορά αυτό. Λογικά (99,9% σίγουρα) θα βγουν και μετά το λαιβ αλλά δεν με κόβω να περιμένω το βράδυ με το κρύο!

Από το soundcheck

άντε καλή συναυλία να χουμε… :thumbup:

Ωραίος, μήπως τους είδες πριν μπούνε μέσα κατά τι ώρα έφτασαν Gagarin;

την φωτό την έστειλε ο manager στο group της μπάντας στο fb!

Την ανέβασαν 6:05 οπότε ξέρω γω υπολόγισε καμιά ώρα πριν ξέρω γω

Α ok, ευχαριστώ! Καλά να περάσετε όσοι κωλόφαρδοι πάτε σήμερα γαμώ τα φροντηστήριά μου γαμώ και περιμένουμε με το που γυρίσετε ρεπόρτ για να προετοιμαζόμαστε για αύριο!

θελω να παωωω :x :blow:

[B][SIZE=“6”][COLOR=“Red”]ΚΟΛΑΣΗ[/COLOR][/SIZE][/B]

Αυτά προς το παρόν, τα υπόλοιπα αύριο

Λίγο μπασαρισμένος ήχος αλλά όλα άψογα.

μια ερωτηση λιγο ασχετη οι white wizzard ειχαν μπλουζακι και ποσο?

set list [SPOILER]
Dystopia
Burning Times
Angel’s Holocaust
Slave to the Dark
V
Stand Alone
When the Night Falls
Damien
Dark City
Pure Evil
Anguish of Youth
The Last Laugh
Anthem
Declaration Day
Days of Rage
Tragedy and Triumph
Encore:
Dante’s Inferno
Iced Earth [/SPOILER]για να δουμε τι θα αλλαξουν για το σημερινο live.καλο σετ λιστ παντος.

[SIZE=“1”]οO[/SIZE][SIZE=“2”]O[/SIZE][SIZE=“4”]O[/SIZE][SIZE=“5”]O[/SIZE][SIZE=“6”]O[/SIZE]

[B][SIZE=“7”]LUCIFER!!![/SIZE][/B]

τα λογια περιττα… μου εκλεισε κι ο λαιμος εξαλλου…

και ο δικος μου… και ο σβερκοσ μου δεν υπαρχει.

Ότι είπατε. Α, και ψόφο σε αυτόν που ήθελε να μας ψοφήσει με το κλιματισμό στο φουλ χειμωνιάτικα. Ο εξαερισμός είναι το δίπλα κουμπί μεγάλε.

Σάφφερ είσαι αρρώστια διάολε <3

Από ότι ακούω γάμησαν άχημα! Άντε και η δική μας σειρά αύριο. Ελπίζω από τον καινούριο δίσκο να παίξουν τα ίδια που είναι και τα αγαπημένα μου! Τώρα ελπίζω να μην λείπει κάνα “Burning Times” ή “Declaration Day” γιατί θα καταριέμαι τη στιμγή που δεν πήγα την Παρασκευή λόγω φροντηστηρίου…

ΚΑΛΥΛΩΣΤΕ ΜΑΣ ΚΙ ΑΛΛΟΟ!!

Αν θυμάμαι καλά 20. Και βινύλια είχε.

Ιced Εarth φοβεροί!!! Πάρα πολύ ωραία ήταν.

Ήμουν απέναντι από τον Schaffer. Ο τύπος είναι μεγάλη μορφή. Ο Stu είναι πολύ καλός φωνητικά και επικοινωνιακά και νομίζω δίνει στους Ιced Εarth, μια πιο ‘‘μοντέρνα’’ εικόνα.

Το setlist δυναμίτης! νομίζω ίδιο με της Lyon.

Fury UK, White Wizzard πολύ καλοί επίσης, έδωσαν ενέργεια στον κόσμο από νωρίς, δεν είναι κ τυχαίοι άλλωστε.

Από ήχο τώρα, εκεί που ήμουν τουλαχιστον, κάποιες φορές που η φωνή του Stu θάβονταν και δεν ακούγοταν.

Ο κόσμος ορεξάτος, από νωρίς κιόλας.

Αυτά εν ολίγοις…
Καλά να περάσατε τις δύο υπόλοιπες μέρες.:slight_smile:

Ανεβάζω Pure Evil από το Gagarin, για να θυμηθούν όσοι ήμασταν εκεί, να καυλώσουν όσοι θα πάνε αύριο και μεθαύριο και να κλάψουν όσοι δεν θα πάνε καθόλου.

Υπομονή…

Όποιος μπορεί να γράψει 2 παραπάνω κουβέντες για [SIZE=“5”][B]Wizzard[/B][/SIZE] Ευχαριστώ :slight_smile:

Δικός μας είσαι εσύ …
ΜΗΝ πάρετε αύριο όλα τα μπλουζάκια Wizzard ε θένε κι άλλοι … :lol::lol::lol:

Αν και δεν είμαι ο πιο φανατικός τους οπαδός (έχω το FLYING TIGERS αγορασμένο και download το OVER THE TOP. Κάποια στιγμή θα το πάρω και αυτό)

Είχαν σχεδόν άψογο ήχο. Λίγο μπασαρισμένος όπως και των Iced Earth αλλά δεν πειράζει. Ο τραγουδιστής τεράστιος. Φωνάρα!!! Έπαιξαν:

Over The Top
40 Dueces
Iron Goddess Of Vengeance (τί ύμνος θεέ μου)
Starchild
Flying Tigers
High Speed GTO

Αν ξεχνάω κάποιο ας με διορθώσουν οι ειδικοί.

Από merchendise ζαχάρωσα το EP High Speed GTO, αλλά τελικά δε το πήρα. Μπλουζάκια, CD και βινύλια να φαν και οι κότες. Πιο πολύ merchendise και από Iced Earth είχαν. Ούτε headliners να ήταν.