Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Όποιος μπορεί να γράψει 2 παραπάνω κουβέντες για [SIZE=“5”][B]Wizzard[/B][/SIZE] Ευχαριστώ :slight_smile:

Δικός μας είσαι εσύ …
ΜΗΝ πάρετε αύριο όλα τα μπλουζάκια Wizzard ε θένε κι άλλοι … :lol::lol::lol:

Αν και δεν είμαι ο πιο φανατικός τους οπαδός (έχω το FLYING TIGERS αγορασμένο και download το OVER THE TOP. Κάποια στιγμή θα το πάρω και αυτό)

Είχαν σχεδόν άψογο ήχο. Λίγο μπασαρισμένος όπως και των Iced Earth αλλά δεν πειράζει. Ο τραγουδιστής τεράστιος. Φωνάρα!!! Έπαιξαν:

Over The Top
40 Dueces
Iron Goddess Of Vengeance (τί ύμνος θεέ μου)
Starchild
Flying Tigers
High Speed GTO

Αν ξεχνάω κάποιο ας με διορθώσουν οι ειδικοί.

Από merchendise ζαχάρωσα το EP High Speed GTO, αλλά τελικά δε το πήρα. Μπλουζάκια, CD και βινύλια να φαν και οι κότες. Πιο πολύ merchendise και από Iced Earth είχαν. Ούτε headliners να ήταν.

χαχα white wizzard ανυπομονω να δω πιο πολυ και απο iced earth!!!αν δεν ειχαν αλλαξει και τραγουδιστη παιζει και να πηγαινα μονο για αυτους αν και ο καινουργιος δεν ειναι ασχημος!!!STARCHILD KAI NIGHT STALKER!!!

Που καθοσουνα; Γιατι μπροστα και πλαι η ζεστη ηταν διαολεμενη και χρειαζοταν περισσοτερος κλιματισμος (που δεν εφτανε ποτε) και εξαερισμος και ιονιστης και οζοντοθεραπεια για το ^*#$καπνισμα. Οποτε ψοφος, αλλου…

τετοια πορωση εχω καιρο να δω, μου θυμισε '99, τελος

ανεβηκε?? εχω καυλωσει βραδιατικα!!!

Λόγω του ποδοσφαιρικού αγόνα Ολυμπιακός - Παναθηναικός, η συναυλία θα πάει λίγο πίσω χρονικά έτσι ώστε ο κόσμος να προλάβει να έρθει μετά το τέλος του αγώνα. To setlist των Iced Earth θα είναι αρκετά διαφοροποιημένο σε σχέση με τη σημερινή τους εμφάνιση και θα κρύβει πολλές εκπλήξεις!!

για σαλονικα θα εχουμε καμια εκπληξη κ μεις??
ανθρωποι ειμαστε κ μεις!! :PPP

απλα ΓΑΜΗΣΑΝ οι ΙΕ!!!καλα ο Stu τρομεροτατος!δεν υπηρξε στιγμη που να πω μακαρι να ηταν ο Barlow…θα ηθελα ενα Travel in Stygian γμτ!!!για να δουμε και αυριο τι αλλαγες θα εχει το σετλιστ!8)

Πάνω κάτω τα είπατε. Αξιοπρεπέστατο σετλιστ, πολύ καλή συναυλία, ήχος πολύ καλός αλλά όχι τέλειος. Άχαστο γενικά, όσοι το σκέφτεστε ακόμα, σταματήστε να το σκέφτεστε και πηγαίνετε. Δεν έχουν καμία σχέση με τους χλιαρούς Iced Earth των τελευταίων χρόνων…

Δύο επιπλέον παρατηρήσεις. Το Declaration Day γενικά δεν αρέσει σε πολλούς; Ήταν το μόνο τραγούδι στο οποίο ξελαρυγγιαζόμουν μόνος μου, εκεί που στεκόμουν τουλάχιστον…

Επίσης, συνηδητοποιήσα απόψε πόσο φοβερό τραγούδι είναι το Tragedy and Triumph από τον καινούριο δίσκο. Έκλεισε με τέλειο τρόπο το κύριο μέρος της συναυλίας (πριν το encore).

Οι Iced Earth στο mercandise τους είχαν μήπως φούτερ από “Dystopia” ή έστω μπλούζες “Dystopia”;

Ισχύει? Είναι επίσημο? Λίγο αργά το ανακοίνωσαν. Το πουλάκι πέταξε. Εγώ αγόρασα εισιτήριο γνωρίζοντας ότι Σάββατο είναι το ντέρμπι. Κρίμα.
Θέλω να έρθωωωωωω

Αναφέρομαι κυρίως πριν ξεκινήσει το λάιβ, αλλά και ανάμεσα στις εμφανίσεις των συγκροτημάτων. Πραγματικά δε τη πάλευα απ’ το κρύο:S

Σας ζηλευω για White Wizzard,ποσο μαλλον που ακουσατε και το μπολνταρισμενο επος!

Όσοι έχετε δυνατότητα, μη χάσετε τους Iced Earth. Απλα.

Κρίμα που έφυγα και δεν θα μπορέσω να είμαι και σήμερα.

Ξεκινάω για Gagarin205. Καλό live να έχουμε :smiley: :smiley: !!

ξερει κανενας αν χτες η σημερα ειναι σολντ αουτ η συναβλια?

Ξέρει κανείς αν θα εχει εισητηρια στα ταμεία σήμερα;;;

Πάντως την Παρασκευή δεν μπορούσες να κάτσεις ούτε στις σκάλες

Αυτά ειναι!!!
Να προλάβουμε και σήμερα!!!
Πόσο πίσω χρονικά θα πάει; κανένα μισάωρο;;

Για χθες απλά γινόταν της πουτ@ν@ς!!!

Αυτά όμως τα λένε πιο νωρίς. Όχι τελευταία στιγμή. Και αν έχει εκπλήξεις και αλλαγές όπως ακούγεται τότε ακόμα καλύτερα