Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Εννοείται ότι τα λένε πιο νωρίς κ όχι τελευταία στιγμή!!! Λογικά πολύς κόσμος εξ’αιτίας του ντέρμπυ δε θα πήγαινε Σάββατο, άρα θα έχουν μείνει εισητήρια

Λογικά έτσι θα είναι. Το θέμα είναι ότι μας τελείωσαν τα ευρώ χεχεχεχε:lol:

Πάνε τα λεφτάκια μας!

οι IE τι είχαν;

http://www.setlist.fm/setlist/iced-earth/2011/gagarin-205-athens-greece-3d1e913.html

Dystopia
Burning Times
Angels Holocaust
Slave to the Dark
V
Stand Alone
When the Night Falls
Damien
Dark City
Pure Evil
Anguish of Youth
The Last Laugh
Anthem
Declaration Day
Days of Rage
Tragedy and Triumph

Encore:
Dante’s Inferno
Iced Earth

είχαν όχι είπαν! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

merchandise εννοούσα :slight_smile:

δεν έπρεπε να κοιτάξω το σετλιστ…καλά να περάσετε όσοι πάτε στην σημερινή τους συναυλία…

AXXAXAXAXXAXAX!!!

σόρρυ,

Το single του Dante’s Infero 2011 5 euro. Μπλούζες αφίσες (Stop being a pussy). Όλα ένα 20άρικο. Δεν ψήθηκα. Μόνο το EP (High Speed GTO) των Wizzard ζαχάρωσα αλλά δεν υπέκυψα

Τι ωραία που τα λέτε!:smiley: Μακάρι να ναι έτσι και να περάσουμε όμορφα!!! Κρίμα που έπεσε στα καπάκια απο Αmon Amarth και δεν προλαβαίνω να συνέλθω. Σαν μπαγιάτικο μύδι θα μαι. Πονάω παντού, νομίζω πως δεν θα το πολυευχαριστηθώ.

Με κόβω να ακουμπάω κανα 50άρι… δε γαμείς; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Fury UK: Δεν είχα ξανακούσει και είχαν [B]πολύ [/B]καλό ήχο εκεί που ήμουν (εκεί που βλέπεις το κάγκελο του εξώστη από πάνω σου, και αριστερά). Μπήκαν στο check-later list.

White Wizzard: Δεν με εντυπωσίασαν ιδιαίτερα. Οσο και να ήθελα, δε με τρέλαναν. Επίσης καλούλης ήχος.

Iced Earth: Το μισό set το είδα εκεί που ήμουν (μέση) το υπόλοιπο μπροστά απο Schaffer. Ντάξει ο ήχος στη μέση ήταν γαμάτος, αν και δεν πολυέδινα σημασία τόσο που γκάριζα. Μετά μπροστά δεν περίμενα κάτι καλύτερο, άκουγα μόνο Schaffer (καύλα) και λίγο Stu. Τα solo ούτε για πλάκα. Επικό σετλιστ.

Meet&Greet: Πολύ ευγενικός ο manager της μπάντας, ξέρω γω τι ήταν που ήρθε να μας μαζέψει. Περιμέναμε λίγη ώρα, οι Fury με τους Wizzard ήταν έξω ήδη και άραζαν, και μετά από λίγο βγήκαν οι Iced Earth.

Στην αρχή μου φάνηκαν ντίβες, αλλά ήταν απλά “μουδιασμένοι”. Οταν γνωριστήκαμε, και σταματήσαμε να τους κοιτάμε σαν χάνοι (πραγματικά παίζει να ήταν πολύ άβολο το τόσο staring), όλα καλά. Αφού υπέγραψαν ό,τι είχαμε και δεν είχαμε, βγάλαμε φωτογραφίες, και μετά μιλήσαμε.

Stu: Θεός, ευγενικός μέχρι αηδίας, πρόθυμος και ομιλητικός, και πολύ πολύ προσγειωμένος. Του είπα γύρω στις 60 φορές “you’re awesome”.

Jon: Ακόμα πιο ομιλητικός, χαβαλές, απαντούσε σε ό,τι ερώτηση κι αν του κάναμε, για τις κιθάρες του, ενισχυτές, τριπλέτες μπλα μπλα.

Freddie: Παίζει να’ναι ο clown της παρέας, απίστευτος χαβαλές.

Troy: Πολύ low profile τύπος. Δεν πρόλαβα να του μιλήσω πολύ. Είχε μία πένα πάνω του και μου την έδωσε. ΦΑΚ ΓΙΕ.

Brent: Σαν τον troy ένα πράγμα.

Highlight: Εκεί που μιλάγαμε με τον Schaffer έρχεται ο Stu και λέει “Dude, these two chicks want get a photo with us”. Μούρη Schaffer me gusta “Sorry guys, I have to take this”.

Πάρτε μισό Dante (από μέση έως τέλος) με LUICCCCFFFFEEERRRR μέσα και στο καπάκι (συνεχόμενα) Iced Erath (άσμα). Δική μου μαγνητοσκόπηση. Έκανα ότι μπορούσα.

μπορει να ακουσουμε και κανα hunder η stormrider η melancholy σημερα.

Τελικα χθες οι ωρες εμφανισεων ποιες ηταν?

Αυτό αν γίνεται να απαντηθεί να υπολογίσουμε λίγω παραπάνω για σήμερα … ευχαριστώ :slight_smile:

fury uk δεν θυμαμαι ακριβως ποτε βγηκαν… πρεπει να ηταν γυρω στις 7:30

white wizzard 8:30
iced earth 9:35

Θα βγει κανεις απο Θεσσαλονικη για ψαξιμο σε ξενοδοχεια; Αν ειναι να συννεοηθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον άλλον!

παιδια θεσσαλονικη εχει support?

Iced Earth - Pure Evil - Live in Gagarin205 Athens 18-11-2011

Πατήστε το παραπάνω link και κατεβάστε το PURE EVIL live όπως το έπαιξαν οι Iced Earth στις 18-11-2011 στο Gagarin

Θα εχει τα ιδια με της Αθηνας !

μόλις έπαιξε και ένα “Watching Over Me”…