Iced Earth - (still) Alive in Athens & Salonika (18/19/20-11-2011)

Πες και άλλα. Παίζουν ακόμα? Καίγομαι να μάθω τί έχασα σε σχέση με χθες

Με πήρε τηλέφωνο φίλος την ώρα που ο Schaffer έλεγε για τη σκατίλα της Ελλάδας και μετά συνέχισαν να παίζουν το stormrider. Δεν εχω ζηλέψει πιο πολύ στη ζωή μου.

Περιμένουμε report!!!

νταξη.τρελο live.παιξανε the hunder-stormrider-ten thousand strong.kai watching over me.συν ολα τα αλλα.καλα στο watching over me επαθα πλακα.νομιζα οτι ειμουν πισω στο ροδον και ακουγα τον matt.δεν υπαρχει το ατομο.και σε καποια αλλα τραγουδια.ιδιος ο owens.δε ξερω.χαρισματικος.γενικα οσοι πηγα μονο σημερα περασαν καλα.οσοι πηγα 2ημερο,ακομα καλυτερα.

πώπώ… με έσκασες βραδιάτικο. HUNTER??? Λόγω αυτού του τραγουδιού τους λάτρεψα όταν το πρωοάκουσα το 1996 σε κάποια μεταλ ραδιοφωνική εκπομπή της εποχής εκείνης.

Λάθος μέρα διάλεξα.

Αν κατάλαβα από αυτά που γράφεις, έπαιξαν τα 18 χθεσινά συν τα 4 που έγραψες??? 22???

Σε σχέση με παρασκευή δεν είχε laust laugh, anguish of youth, days of rage, triumph and tragedy και είχε hunter, stormrider, watching over me, my own savior, end of innocence και ten thousand strong. Φανταστικό live. Από τις ελάχιστες μπάντες που όταν μιλάει για το πόσο καλό κοινό είμαστε και πόσο μας αγαπάνε φαίνεται ότι το νοιώθουν. Εξαιρετική απόδοση! Καλός ήχος. Όλα σούπερ!

Όντως ξεκίνησε πιο αργά λόγω του ποδοσφαίρου! Οι Iced Earth βγήκαν γύρω στις 10 και κάτι. Πάντως ούτε εγώ το περίμενα ότι αυτή η μέρα θα ήταν καλύτερη από τη χθεσινή!!
Αξίζε σίγουρα το 2μέρο!!!

βρε τι εχασα γαμωτο,την γκινια μου μεσα!

αντε τωρα να περιμενω να ξαναρθουν

20 ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ!! ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙΤΕ;; Τι ακούσαμε εχτές ρεεε!! Παράκληση, μήπως έχει κάποιος τον λόγο του Schaffer;; Μετά μήπως έμεινε κανείς έξω από το Gagarin για να μου πει αν βγήκαν και για εμάς που δεν ήμασταν vip;

Ανεβάστε βιντεο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!!

Βρήκα αυτό από facebook. Athens second night setlist έγραφε. Πού είναι το hunter???

Ισχύει το παρακάτω???

http://www.setlist.fm/setlist/iced-earth/2011/gagarin-205-athens-greece-1bd1e50c.html

Μία νέα γενιά παιδιών γνωρίζει το μέταλ…καιρό είχαμε να δούμε τόσους γονείς να περιμένουν έξω :slight_smile: Η μόνη διαφορά με τα 90ς είναι ότι ο κόσμος δεν τραγουδάει πια τους στίχους, λογικό βέβαια αν σκεφτούμε με τι πάθος φώναξε yeah στην ερώτηση πόσοι κατεβάσατε το δίσκο μας :slight_smile:

Η μπάντα θυμήθηκε και τους παλιούς βέβαια με ένα σετλιστ τούμπανο που κάλυψε σχεδόν όλους τους δίσκους (αν και προφανώς άλλες αντιδράσεις είχε το Hunter αλλες η μπαλάντα από το τελευταίο και άλλες τα διαμαντάκια από τα πρώτα), καλοκουρδισμένοι και καλό ήχο (οκ, λίγο ξύσιμο στις κιθάρες αλλά ήταν εσκεμένο) και με ένα τύπο στα φωνητικά που πατάει ήδη γερά στα πόδια του. Καλά και τα 2 σαπόρτ ενώ όποιος την παρασκευή είχε παράπονο με το κρύο λόγω κλιματισμού αναρωτιέμαι τι θα έλεγε χθες που ήταν κλειστό (μετά από απαίτηση των Iced Earth!) και λιώσαμε :frowning:

Βιντεάκια:
[B][U]FURY UK -athena[/U][/B]
[B][U]WHITE WIZZARD -celestina[/U][/B]
[B][U]ICED EARTH -when the night falls[/U][/B]
[B][U]ICED EARTH -pure evil[/U][/B]
[B][U]ICED EARTH -stormrider[/U][/B]

Το “Hunter” το συμπληρωσαν μετα με μαρκαδορακι γιατί στην αρχή δεν υπήρχε στη σετλιστ!!

Στην θέση του Last Laugh είναι το The hunter!!!

Ο λόγος του Jon είναι καύλα!!!

ICED EARTH -stormrider @Gagarin205 (Athens 19.11.2011)

Είναι του φίλου που πόσταρε τα βιντεάκια λίγο πριν. Εύγε. Ευχαριστούμε mindcrimeK

Μόλις είδα αυτό και μου σηκώθηκε η τρίχα!!! Μπράβο στο κοινό!!!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=phzl7uNvzok#!

http://www.youtube.com/watch?v=PNYOyD5B4GU&feature=player_embedded δε λεω ποιο βιντεο ειναι.εκπληξη.

Δάκρυσα :frowning:

Το πήρα απόφαση, θα πάω και γω σήμερα.

Το The Hunter είναι για τους Iced Earth ότι το Trooper για τους Maiden.

Να μην ξεχάσουν τα παιδιά από Θεσσαλονίκη να μας δώσουν αναφορές, video κλπ κλπ.