Iced Earth vs Nevermore

Στο πολύ χαλαρό όμως. Ο Tarnowsky είναι καλύτερος τεχνικα(απόσο καταλαβαίνω εξακοής μιας και δεν είμαι μουσικός) αλλά αυτή την ψύχωση του Shawver δεν την είχε, ήταν αρκετά πιο παραδοσιακός στο παίξιμο του.

Θα πέσει φωτιά να μας κάψει…πιπέρι…:stuck_out_tongue:

Ε δεν είναι και τόσο εύκολα να τις εξαιρέσεις μιας και της συναντάς πολύ συχνά!κακία…

Εντάξει στο poll nevermore με διαφορά επείδη κυρίως είναι πιο κοντά στα προσωπικά μου ακούσματα αν και μπορώ να πω όι ακούω αρκετά ευχάριστα πράγματα απο Iced earth…πάντως δεν μπορώ να πω ότι λατρέυω τρελά κάποια απο τις 2 μπάντες

Οι Iced Earth μου αρέσουν σαν μπάντα αλλά κατά την γνώμη μου δεν έχει αυτή την μαγεία και την μαγκιά των Nevermore.[/QUOTE]

Ε όχι δα!Η μαγκιά που βγαίνει στο Stormrider και το Burnt Offerings είναι μοναδική!!!:!:

Ναι σ αυτό έχεις δίκιο.

Bill21, δίπλα απο το quote, έχει ένα “+”, δλδ multi quote. Πάτα το σε παρακαλώ!

Ο Randy έφτιαχνε καλύτερη ατμόσφαιρα με το παίξιμό του.

Χαχαχαχαχαχα!!!
Μόνο ο tyler πρόσεξε την χαζομάρα που έγραψα.#-o
Κεκτημένη ταχύτητα , sorryz…:stuck_out_tongue:

Ελάχιστοι μπορούν να φτάσουν το μεγαλείο των Nevermore

Και κανείς δεν μπορεί να φτάσει το μεγαλείο των Iced Earth!!!:smiley:

Το κατάλαβα για αυτό και το post για να σε πειράξω λίγο!!:smiley:

Και γω το κατάλαβα αλλά δεν του την είπα κιόλας!!!:x
(Τώρα που σε υπερασπίστηκα ρε Scourge δεν πρέπει να ψηφίσεις IE???:p)

Χαχα, ΟΚ ψηφίζω Iced Earth γιατί μου έχουν κάνει άφθονη παρέα τόσα χρόνια, κυρίως με το Alive In Athens.
Και όπως είχα γράψει στο “Αγαπημένος Δίσκος Nevermore” γουστάρω τρελά το Godless αλλά βαριέμαι πολύ να ακούσω ολόκληρα τα υπόλοιπα και ας έχουν κομματάρες το καθένα.

“Iced Earth has risen
Nature will fall”

Iced Earth has risen νομίζω ότι είναι ο στίχος αλλά δεν πειράζει1!Ψήφισε IE και τα βρίσκουμε!

Αποκατέστησες την τάξη βλέπω!Μπράβο!!!:thumbup:

iced earth
επισης επειδη ελεχθη πιο πριν αναμεσα σε randall και tarnowski και εγω προτιμω randall!!επαιζε κατι περιεργα σολο που γαμουσαν ομως!!!

κανενας! καλοι μεν και οι δυο, αλλα μεχρις εκει…

Οσο κι αν γουσταρω Iced Earth, δε νομιζω να τιθεται θεμα.

Nevermore.

Βασικα δεν τιθεται καν ζητημα… Nevermore με διαφορα…

warrel dane > matt barlow (Οχι με πολυ διαφορα παντως…)
Jeff Loomis >>> schaffer
Αυτο πιστευω να αρκει για το ποιος ειναι καλυτερος…

ΞΕΡΑ ΝΕVERMORE!!!

για πολλους λογους…

αν ειναι να ναφερω εναν ειναι η μεγαλη διαφορα στα λαιβ :

Ειδα Iced Earth στο Σπορτιγκ (Horror Show περιοδεια)… Παιζει να ειναι η συναυλια που εχω βαρεθει περισοοτερο στη ζωη μου…νυστα μεγαλη…

Ειδα Νevermore 2 φορες, ειδικα στη συναυλια πακετο με Annihilator μου πηραν το κεφαλι… Κρεατομηχανη!!!

Ε μεταξυ κρεατομηχανης και νυστας θα προτιμησω το πρωτο… Εκτος αν καποια στιγμη αποκτησω προβλημα αυπνιας…

Τωρα μισηστε με… :stuck_out_tongue: