Iced Earth vs Nevermore

οι queensryche,maiden,metallica κλπ. μπορει να προωθουνται απο το οποιοδηποτε εντυπο αλλα εχουν τεραστια+διαχρονικη αξια!οι νεβερμορ δεν ειναι γτπ αλλα τυγχανουν δυσαναλογης της αξιας τους προβολης-το ιδιο θα ελεγα(για την αξια τους)και πριν τους μαθει το χαμερ!
επιπλεον το να λεω τη γνωμη μου δε νομιζω οτι ειναι γραφικο…
κατα τα αλλα,ειρηνη αδερφια:D

Δηλαδή οι Nevermore δεν έχουν διαχρονική αξία? Γιατί τότε το Politics, Το Dreaming και όλα τα Album τους γενικώς μου ακούγονται τόσο φρέσκα όσο την ημέρα που κυκλοφόρησαν και θα μπορούσαν να κυκλοφορήσουν ακόμα και μετά από 10 χρόνια χωρίς να έχουν τίποτα το αναχρονιστικό?
Όλοι οι μεγάλοι προωθήθηκαν και γίναν μεγάλοι, κανείς δεν έγινε χωρίς διαφήμιση. Όσον αφορά τους Nevermore υπάρχει λόγος που προωθήθηκαν: ΕΙΝΑΙ ένα από τα κορυφαία συγκροτήματα της γενιάς τους όπως ήταν και οι Maiden και οι Metallica και οι Queensryche για τη δικιά τους γενιά, μπορεί να μην απόκτησαν το εμπορικό Status τους αλλά το αντικειμενικό Respect και τη συνεισφορά τους στο Metal των 2 τελευταίων δεκαετιών δεν αμφισβητείται.

Τώρα για να ξαναμπούμε On topic όσοι προτιμούν τους Nevermore μην το φτάνουν στο άλλο άκρο και βγάζουν τους Iced Earth για τα μπάζα, ειδικά το σχόλειο του Shagrath για τη Live απόδοση των Iced Earth εντελώς άκυρο, τις 5 φορές που τους έχω δεί ήταν τουλάχιστον εξαιρετικοί(και το γεγονός ότι σχεδόν πάντα παίζουν 2+ ώρες είναι πολύ Respect) και μάλλον εκεί τους δίνω ένα αντικειμενικό Point σε σχέση με τους Nevermore οι οποίοι τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν έχουν και τη σταθερότερη απόδοση στα Live.

Οι Iced Earth εχουν 2-3 κομματια κλασσικα, οι Nevermore πάλι τιποτα εκτος απο την προβολη τους απο τον Χάκο. Oι Sanctuary ηταν καλυτεροι.

χαχαχαχαχ σταματήστε μωρέ γραφικοί!

Κλειδώστε το.

ποια ειναι τα κλασσικα κομματια των iced earth???

οι γνώμες είναι σαν τις κωλοτρυπίδες. καθένας έχει κι από μία.

επίσης

ορισμένες βρωμάνε :?

Καλα αν ειναι να σε ενοχλει τοσο το παιρνω πισω.

Όχι, αν το πιστεύεις γιατί να το πάρεις πίσω? :slight_smile:

i died for you-melancholy , θυμισε μου κανενα των Nevermore

χα χα πολυ ευφυες. Μονος το σκεφτηκες? Γιατι οι κωλοτρυπιδες δε σκεφτονται.

Προστυχοι…!

Ακου εκει κανα dead heart για αρχη και που ξερεις…Ισως βρεις 5-6 κλασικα…

Αν και φανμπόυς της Παγωμένης Γης, υπάρχει μια χαώδης διαφορά ανάμεσα στη ποιότητα των συνθέσεων των 2 συγκροτημάτων… Οπότε καλύτερα να το βουλώσουμε γιατί δε μας παίρνει και πολύ να μιλάμε:lol:

Αγορακι μου οταν εγω ακουγα το dead heart εσυ πηγαινες ακομα δημοτικο και οταν ακουγα REFUSE DENIED εσυ δεν ειχες ακομα γεννηθει.

AXAXAXAXA REFUSE AXAXAXA

παιδιά παίζει να είναι double acc!

Ναι, αλλα τωρα μεγαλωσε!

Edit: Δε προλαβα γμτ :lol:

lol, θεός.

αυτό όμως τα εξηγεί όλα πιστεύω.

οι μπαλαντες ε???κλασσικα

καποια απο τα κλασσικα κομματια των nevermore ειναι

what tomorrow knows
next in line
the river dragon has come
inside four walls
κλπ κλπ

αντε και μια μπαλαντα
believe in nothing :wink:

Καλως δε θα διαφωνησω αλλο μαζι σου, ο καθενας εχει τις αποψεις του αλλα δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι εδω μεσα ανεκαθεν θιγονται τοσο απο τις γνωμες των άλλων.

Ρε παιδια τι περιμενετε δηλαδη οταν γινεστε μηδενιστες???

Δεν μπήκα ποτέ στον κόπο να ψαχτώ αρκετά με Nevermore, και ως μεγάλος οπαδός των Iced Earth, η ψήφος μου πάει σε αυτούς!

Αν έφευγε και η μ@λακία από το κεφάλι του Schaffer, θα ήταν ακόμα καλύτερα…

δεν θιγεται κανενας, απλα οταν διαβαζεις μαλακιες σχολιαζεις. απλο. και πια κλασσικα κομματια μωρε των iced earth? Κλασσικα που? στην Ελλαδα και σε αλλες 2 χωρες?